- Info o filmu
- Recenze filmu
- Chyby ve filmu
- Soundtrack k filmu
- Hlášky z filmu
- Názory k filmu
- Diskuze k filmu
CHYBY VE FILMU
[posloupnost] Když Achiles vjíždí na břeh a žene se tak neskutečně dopředu před ostatními asi s 50 muži, vítr jim burácí přímo do plachet, že se ženou ke břehu Tróji. Ale když se Achiles otočí zády ke břehu a promlová k mužům, vítr mu fouká do zad a tedy vlasy létají do obličeje, mělo by to být naopak, ne?
[historické chyby] Hektor ukazuje manželce, kudy mají utéct, až dojde k nejhoršímu a říká, že tou chodbou dojde až k hoře Ídě. Hora Ída je na Krétě a oni jsou v Troji, tedy v Turecku. Jak by se tedy Andromacha na tu Ídu dostala? Čekaly by je snad u moře lodě nebo, že by ta chodba vedla pod mořem až na Krétu?
[posloupnost] Když se Hector vítá s otcem po příjezdu do Tróje, má ve vlasech zlaté ozdoby. Když se po chvíli vítá s Briseovnou, ozdoby už ve vlasech nemá.
[chyby v animaci/efektech] Filmaři chtěli ušetřit za kulisy Tróji a některé záběry jsou dělané digitálně. Když přijíždí do Tróje Paris, Hector a Helena, tak je vítají davy na náměstí, nad kterým se tyčí královský palác. Když však na konci filmu spalují Achillea, tak nad náměstím není žádný palác-na digitálně dokreslený palác v této scéně zřejmě zapoměli.
[bez zařazení] Před vyloděním Řeků a první bitvou o pláž, vidíme obrovské řecké loďstvo. Po dobití pláže a i v dalších záběrech třeba z dalších dní války, vidíme na pláži pouze pár lodí a pár desítek vojáků. Kde se ztratili ty stovky dalších veslic a ty desetitisíce vojáků?
[bez zařazení] Sparta leží ve vnitrozemí, nikoliv u moře, tak jakto že je vidět u Sparty přístav s loděmi?
[posloupnost] Při první bitvě Řeků a Trójanů velí Agamemnon svému vojsku z vozu taženého 2 koňmi. Během celé bitvy se střídají záběry, během nichž mají koně na očích klapky a kdy jsou bez nich.
[posloupnost] Když se chopí Ajax na lodi vesla, jsou za ním hliněné nádoby, ale v předchozím záběru tam jsou mimo jiné štíty.
[posloupnost] Při souboji s Parisem se Menelaovi zlomí špička meče. Když však přemůže Parise a chce mu setnout hlavu, tak je jeho meč opět nepoškozený.
[posloupnost] Na konci vystřelí Paris po Achilleovi a prostřelí mu patu-šíp zůstane v noze skrze na skrz. Ale když pak film končí a Achilleus leží mrtvý v zahradě, tak má ten šíp zapíchlý jenom po hrot.
[posloupnost] Při útoku na trójské pláže Ajax zabíjí jednoho pěšího vojáka a má štít plný šípů. Když o 15 sekund později srazí jezdce z koně, na štítu není ani jeden šíp.
[bez zařazení] Bitva o Tróju se odehrávala 10 let, tak jak je možné, že když na konci filmu byla pokořena, tak Hektorova manželka běží do skrýše s nemluvnětem, jak na žačátku filmu... nezastavil se tam náhodou čas?
[bez zařazení] Každý, kdo četl legendu o Trojské válce ví, že se Paris nedožil konce, když byl do řad Řeků povolán Filoktétes (dle řeckých bájí dostal od Herkula jeho slavné otrávené šípy), hned první den svého působení si vzal Parida na mušku a nechybil. Zrovna tak Helena neutekla s Paridem (taky asi těžko, když byl mrtev), ale vrátila se ve vší počestnosti s Meneláem do Sparty. A když jsme u těch postav, filmaři si vůbec nedělali násilí s dalšími historickými postavami, které byly rozhodně nepřehlédnutelné: Diomédes, Malý a Velký Aiás či kněz Lykáón.
[audio-chyby] Před soubojem Hektora s Achilleem si sundávají přilby. Všiměte si, jak se Hektorova helma prohýbá, protože je vidět, že je gumová. Když ji ale odhodí a ona dopadne na zem, udělá typický zvuk dopadajícího kovu!
[bez zařazení] Ve scéně vylodění a paniky v městě přebíhají přez scénu dvě domácí lamy huanako. Je vidět, že se natáčelo v Mexiku. Protože v Asii jsou tyto lamy pouze v ZOO.
[bez zařazení] Bríseovna sice byla Achilleovou milenkou a byla mezi nimi velká láska, ale služebnicí v Apollonově chrámě nebyla. Jejich setkání proběhlo naprosto jinak, ale to by bylo pro filmaře asi nadmíru obtížné zpracovat. Navíc Achileus nezemřel za Trojskými branami nýbrž před nimi.
[posloupnost] Když Hektor bojuje s Achillem, tak se Paridovi, který vše sleduje z hradem, ztrácí a opět objevuje jizvička pod pravý okem.
[bez zařazení] Král Meneláos nebyl zavražděn v souboji s Paridem. Přežil a z Troje odešel i s Helenou. Naopak Parid byl zavražděn potom, co zavraždil Achilea.
[bez zařazení] Když Hektor bojuje s Achillem, a ten si sundavá helmu, aby Hector věděl ským bojuje, Hector si ji sundá taky... Při tom sundání je vidět, že ta helma je z gumy, nebo nějakého podobného materiálu.
[chyby v animaci/efektech] Když Achilles připlouvá do Tróje s 50 muži a promlová k nim, tak za nimi nejsou vidět ostatní lodě a to plul v první řadě lodí.
[posloupnost] V závěru, kdy Achilles umírá, tak má první šíp zabodnutý v oné slavné Achillově patě, kousek nad podrážkou, ale v dalším záběru ho má mnohem výše.
[bez zařazení] Podle řecké mytologie Patroklos vůbec nebyl Achylleovým bratrancem, nýbrž jeho nejvěrnějším přítelem.
[bez zařazení] Když se Hektor s Paridem vracejí do Tróje, ptá se Paris Hektora, jestli ho miluje a bojoval by za něho. Hektor odpovídá, že když se takhle ptal naposledy, bylo mu 10 a ukradl otcova koně. Kdo si však přečetl, jak to bylo s Trójou doopravdy, ví, že se o Parida až do jeho mládí starala medvědice a později pastýř.
[bez zařazení] Před branami Tróji Hektor probodne Menelaa, který následkem toho umírá. Stačí se přečíst trochu mytologie a tam se člověk dozví, že Menelaos se vrátil živ a zdráv do své Sparty.
[bez zařazení] Trojského krále Priama údajně zabil Achilleův syn Neoptolemos (ve filmu o něm nebyla vůbec řeč) a ne král Agamemnón, jak jsme mohli při dobývání královského paláce vidět.
[bez zařazení] Když Agamemnón mluví s Bríseovnou(poté co se Řekové dostali za brány Tróje), říká jí, že bude jeho otrokyně v Mykénách, tak mu Bríseovna vrazí nůž do ramene. Ale přečtěte si něco o trojský válce a zjistíš že Agamemnóna zabila jeho vlastní žena poté, co se vrátil do Mykén.Tak jak ho mohla Bríseovna zabít? A to samý je z Meneláem, ten se taky vrátil z trojské války živý.
[bez zařazení] V báji se píše, že když do města tahali Trójského koně, museli zbořit bránu. Ve filmu se ale nic takového nedělo. Nevím, jestli se to dá jako chyba považovat, ale jestli chtěli být tvůrci alespoň nějak věrohodní, tato věc by tam rozhodně neměla chybět!
[posloupnost] Ve scéně kdy se Achiles baví se svou matkou u vody, tak se zadívejte na vlasy jeho mámy. Když je snímá kamera zepředu, tak má levý pramen vlasů na zádech a když je zabírá kamera zazadu, má ho zas vepředu. Že by foukal vítr?
[bez zařazení] V průběhu filmu se mnohokrát objevuje zářivý chrup hlavních i vedlejších postav. Těžko si představit, že v době Trojských válek obě válčící strany hojně užívaly Blend-a-med a každý voják měl soukromého zubaře.
[posloupnost] Paris při útoku na Tróju střílí z luku a v toulci má jen pár šípů a přitom jich střílí mnohem víc.
[posloupnost] Když Hector probodne Menelaa, tak se při změně záběru mění pozice meče čouhajícího ze zad-viz. obrázek.
[posloupnost] Když Hector bojuje před branami Tróje s řeckým vojákem, který používá jako zbraň obrouvskou palici, tak ke konci zápolení ho koncem palice praští do obličeje. Při pohledu zezadu je zašpičatělý konec palice směrem dolů, při pohledu zepředu je natočen nahoru-viz. obrázek.
[bez zařazení] Všeobecně je známo, že typičtí řekové mají kudrnaté černé nebo alespoň tmavé vlasy. Dnes už to možná kvůli promíchání kultur neplatí, ale v roce 1300 př.n.l nemohl mít žádný řek blonďaté vlasy jako Bradd Pitt alias Achileus.
[bez zařazení] Před soubojem Parida s Menelaem máme možnost vidět Menelaa pohledem zpoza hledí Paridovy přilby. Tvar průhledu však neodpovídá tvaru přilby, kterou má Paris na hlavě-viz. obrázek.
Ve skutečnosti odpovídá. Prostřední výčnělek je prostě mimo zorné pole. Filmaři naopak při této scéně mysleli na vše.
[bez zařazení] Bríseovna byla v Troji uznávaná jako pomatená věštkyně. Byla uvězněna, tudíž nemohla prožít žhavý románek s Achilleem.
Měla. Alespoň podle mytologie.
[bez zařazení] Když Achilles se svými muži dobývají pláž u Tróje, na obloze se na chvilku objeví letadlo, viz. obrázek
Tato chyba byla přidána 1.dubna, tj. na apríla-proto se nejedná o žádnou chybu, ale o fotomontáž kolující po internetu ve velkém množství variant (buhužel se objevila i ve dvou českých časopisech). Takže žádné letadlo v Troji není.
[bez zařazení] Ve filmu je stále zmiňovám bůh Apolon, jako bůh slunce. Což je chyba, protože bohem slunce je Helion, Apolon je bohem hudby a umění.
Vyjádření uživatele Awenor: Apollon je skutečně bůh slunce, kdežto Helion je bůh slunečního kotouče. Apollon sídlí na Olympu, Helion sídlí na obloze. Pro řeky nebylo neobvyklé mít na dvě zdánlivě stejné věci dva odlišné bohy.
[posloupnost] Když Hektor při nočním souboji zraní Patrokla a Patrokles padá na zem, Hektor má meč v ruce. Když mu Hektor sundává přilbu, odhodí meč na zem. Ale ve chvíli, kdy chce Patrokla zabít, aby netrpěl, vytahuje meč z pochvy.
[posloupnost] Ve všech bojových scénách, ať už na začátku filmu, při nočním útoku nebo když se chystá na souboj s Achilleem, nosí Hektor přilbu s dlouhým chocholem. Ale když vychází na pláž a odhazuje přilbu, aby se Achillovi ukázal, má najednou chochol o dost kratší.
Verze 3.3.0 All Rights Reserved
Podmínky užití | Reklama
RSS | Kontakt | FAQ
0.020 sec. (PHP: 60% SQL: 40%)