CHYBY VE FILMU
[bez zařazení] Po celé úvodní titulky jsou letecké záběry na zasněžený Karlštejn. Celý film je pak o Karlštejně v létě.
[historické chyby] Během počátečních titulků, kdy rytíři chodí v kruhu, projde v levé části obrazovky muž s kolem. V HD verzi je tato chyba odstraněna.
[posloupnost] Film začíná soubojem rytířů, Jana Brejchová jako královna sedí na trůně, a v dalším záběru teprve přichází k trůnu. - v čase 1:29 Jana Brejchová už sedí na trůně - v čase 1:37 k němu teprve přichází
[posloupnost] Během šarvátky ke konci filmu, kde se všichni "rubou" kvůli hledání ženských na hradě, je dole uvnitř hradu noc. Jakmile je ale Karel IV. zastaví, za ním je už světlo. Následuje střih dole-zase tma, střih nahoře-světlo. Že by špatně setříhané?
[bez zařazení] V průběhu filmu, je v několika záběrech na střechách Karlštejna jasně viditelný hromosvod a jeho vedení. - hromosvod vymyslel Prokop Diviš až o několik set let později
[bez zařazení] Když se v jednom záběru Pešek otočí zády, je na okruží vidět zip. Jenže první předchůdce zipu byl v Americe v roce 1851 a na šaty se začal aplikovat až v roce 1913.
[bez zařazení] Když Eliška zpívá "Lásko má, já stůňu", je vidět malba Karla IV a císařovny na Karlštejně. Ovšem na malbě není ona, ale 3. manželka Karla, Anna Svídnická.
[bez zařazení] Na konci filmu se Karel IV. (Vlastimil Brodský) nazve Otcem vlasti. Ale Otcem vlasti ho nazval až jeden učenec nad jeho hrobem.
[bez zařazení] Dívejte se pozorně na stromy na Karlštejně. Písnička "Muži sluší nejlíp sólo" je stříhaná ze záběrů natočených časně z jara a v létě. Je to patrné i při prvním setkání Aleny a Peška.
[bez zařazení] Po souboji krále Petra a převlečené císařovny vtrhne do pokoje arcibiskup se slovy: "Spěchal jsem předejíti nedorozumění, s lítostí vidím, že jsem přišel pozdě." Těžko ale spěchal, protože vyběhl z ložnice císaře, kde se s ním modlil. Je to patrné při pohledu na dveře, ze kterých vyšel - je v nich zabodnutý meč, a z těch samých dveří přišel předtím císař.
[bez zařazení] Když Arnošt z Pardubic ukazuje v kapli obrazy žen, říká "Tady je svatá Eufrázie a tady svatá Anežka". - o svatořečení Anežky se sice Karel IV zasazoval, ovšem neúspěšně. Blahořečena byla roku 1874 a prohlášena za svatou až v listopadu 1989
Vyjádření uživatele Mario314159: A. z P. mluví o obrazu sv. anežky Římské - mučednice z provkřesťanských dob, po níž měla právě sv. Anežka Česká jméno.
[bez zařazení] Hned na začátke filmu jsou rytířské souboje na koni. Když však kopí narazí do rytíře, tak se normálně ohne. Od kdy je dřevo ohýbací?
[bez zařazení] Cca 11 minuta filmu, úvodní píseň, výroba a pak oprava kroužkových zbrojí, není takhle možná, několik let kroužkové zbroje vyrábím a takhle to prostě nejde. A Potom jak jdou zbrojnoši po schodech chrastěj jaoko kdyby měli plátovou zbroj oblečenou přes kroužky ale tak tomu není, jsou tam jen lehko oděnci ...
[posloupnost] Na začátku přichází královna ke trůnu a služebná jí dává do náručí kytici čerstvě utržených růží. Po pár dalších záběrech jsou růže zvadlé. Jak mohly za takovou krátkou dobu zvadnout?
[bez zařazení] Hned v úvodní znělce (záběr na louku, kde jezdí koně v kruhu) přejedou v pozadí na lesní cestě vlevo cyklisté.
[bez zařazení] Ženy na koni. V tu dobu ženy sice jezdily na koni, ale měly pouze sedla podobná židli posazené na koni bokem. V tomto sedu tak ani nemohly jet rychleji než krokem a koně tak vždy musel někdo vést.
[bez zařazení] V několika záběrech je vidět zničená omítka. Karlštejn byl ale v době děje nový... jen těžko by stihl takhle zpustnout.
[posloupnost] Když je Eliška převlečená za páže, tak má zkrácené vlasy, ale když se opět oblékne jako královna, tak je má zase dlouhé.
[bez zařazení] Karlštejn vypadal v době Karla IV úplně jinak. Hlavní rozdíl je asi ten, že velká věž měla jinou střechu a budovy vypadaly také jinak. Do této podoby se hrad dostal až během přestavby na přelomu 19/20 století.
[bez zařazení] Kde vzala Eliška koně? Pokud vím je při návratu paní Ofky řečeno, že našli koně, jak je tedy možné že pak přijíždí na Karlštejn Císařovna na koni?
[bez zařazení] V jednom záběru mladík pere železné košile. Ale železo přeci po styku s vodou zrezaví, nebo ne? Co by potom chudáci vojáci nosili? Musím uznat že pro nás muže jsou ženy někdy opravdu důležité. :D
[historické chyby] Ve chvíli, kdy se Miloš Kopecký spolu s Waldemarem Matuškou procházejí a seznamuji s hradem se na zadní stěně objeví elektrický rozvaděč.
Verze 3.3.0 All Rights Reserved
Podmínky užití | Reklama
RSS | Kontakt | FAQ
0.013 sec. (PHP: 75% SQL: 25%)