TJ
Haunting, The
Film hrůzy
Natolik hrozný kýč jsem ještě neviděla. Neúměrné a lacině vypadající dekorace, hloupé dialogy a zakomponovaná křesťanská morálka mě vyděsili víc než samotný příběh přeplácaného zámku a už snad stokrát ohraného motivu vyvražďovačky „kdo je nejhorší, z kola ven!“. Ani přemíra známých (a dost inteligentních) herců tuto ubohost nezachrání.
Queen of the Damned
Na to, že se film jmenuje Královna prokletých, samu „královnu“ vidíme dohromady asi 5 minut (a i tu jsem si představovala mnohem vznešenější). Hlavní protagonista upír Lestat sice strhuje na sebe větší pozornost, ale i přesto působí povrchně a slizce, ještě horší je na tom další ženská hrdinka Jesse, která se ve filmu vyskytuje neznámo proč. Snímek neoplývá ani nějak úžasnými sci-fi efekty a celé to vyznívá jako mix Interview s upírem, kapely HIM a Blade.
The Chronicles Of Riddick
Riddick je sólem pro Vina Diesela. Ten je stejně cool jako jeho hrdina, hází suché hlášky napravo a nalevo a Vin Diesel je podle mě výborný. Také Thandie Newton je skvělá v roli mrchy Dame Vaako. Dekorace a vizuální efekty vás vtáhnou do děje a navozují správně ponurou a zneklidňující atmosféru. Příběh je už o něco slabší, přesto zajímavá mytologie nenudí.
Hope Floats
Příběh z typického amerického maloměsta, unavený svou ospalosti a natahovanou nudou. Hlavní protagonista vám nebude ani sympatický ani dost dobrý pro hlavní hrdinku. Nakonec by postačilo by krátké konstatování – Sandra Bullock je příliš dobrá pro tento film.
Freedomland
...
Tento film mi něčím připomíná oscarový Crash (hlavně svou melancholičnosti a hudebním doprovodem), však jehož kvalit nedosahuje. Ne že by Julianne Moore nebo Samuel L. Jackson nebyli výbornými herci, to příběh se vypráví zmateněji než by se slušelo a celý film se bere příliš vážně, až se stává předvídatelným a patetickým.
Amores Perros
...
Naprosto strhující zážitek! Silný, hluboký, realistický a proto také dost depresivní film. Alejandro González Ińárritu je pro mě bůh (po Q. Tarantinovi a P. Jacksonovi).
Memoirs of a Geisha
...
Mám ráda Japonsko a tento dobový film mě dost zajímal. Je přímo nádherný po vizuální stránce, doplněn úžasnými kostýmy a skvělými hereckými výkony. Přesto je vidět snahu tvůrce ukázat co nejvíc (že je film podle knihy, je znát) a to snímku škodí, dělá ho překombinovaným a zbytečně dlouhým. Některé motivy a scény se mohly vypustit a naopak by nechybělo hlubší pojetí. Škoda… v rukou jiného režiséra by to mohlo být velké dílo, které by se rovnalo třeba Hrdinovi, nebo Tygru a drakovi, takhle je to kouzelný, ale bezduchý pohled do Japonska a světa Gejš.
Casanova
.....
Lehkost, vtip a graciéznost film drží nad vodou, ale nejen to. Scénář, režie, herecké obsazení a hlavně příběh, který připomíná Shakespearovské komedie plné převleků, nedorozumění a záměnu identit a jmen, je vynikající.
Night Flier, The
...
Celkem obyčejný béčkový horor se zajímavou (ale nepřekvapující) pointou, pár lekavých scén a noční deštivou atmosférou.
Alexander
Stoneův opus
Stoneův opus o Alexandru Velikém! Samozřejmě film není pro každého a ne každý „přežije“ úmornou délku a až příliš krvavé bitvy (neboli jatka), které jsou ještě k tomu velmi dlouhé. Na druhou stranu je na snímku vidět autorovo obrovské nadšení pro dané téma a snaha věrohodně převyprávět příběh legendárního člověka, který ve své době býval považován za boha. Takový jaký byl Alexandr – Veliký, stejný přívlastek by se dal použít i pro popis filmu – Veliký.
Domino
Překvápko...
Popravdě řečeno, poté, co jsem přečetla ne příliš pochvalné recenze, jsem si říkala – kouknu jednou a stačí. Film mě však milé překvapil svou kvalitou a příběhem. Vizuálnost (trn v oku mnohá recenzentů) mi naopak přišla případná (hlavně co se tyče druhé poloviny filmu) a dynamiku dodávající, na druhou stranu možná ubrala větší realističnosti a hlubšímu ponoření diváka do příběhu.
Derailed
...
Výborný Clive Owen, průměrná Jennifer Aniston (i když ji mám moc ráda, tady podle mě nepředvedla nejlepší výkon) a jako vždycky záporacký Vincent Cassel (aspoň co se hollywoodských snímků, co jsem viděla, tyče). Celkem předvídatelný a kliše otřepaný film, ale rozhodně ne na jedno zhlednutí.
The Shawshank Redemption
Naprosto nejlepší
Proč Vykoupení z věznice Shawshank je pro mě jeden z nejlepších snímku, co jsem kdy viděla? Protože má všechno, co se od filmu očekává – neuvěřitelně silný příběh, který samozřejmě nemůže být bez skvělého obsazení, práce režiséra, scénáristy a celého štábu. Špičková záležitost, kterou doporučuji všem těm, kteří na filmu hledají hloubku a ne všudypřítomnou akci, všem těm, kteří vydrží dívat se víc než hodinu a nevezmou si k tomu popcorn.
Animatrix
Popravdě jsem od Animatrixu čekala něco víc… Nápadité příběhy, inspirované matrixovskou filozofii, jsou vizuálně strhující, přesto místy až příliš drastické a depresivní.
Ray
...
Film mapující nejzářivější, největší a nejhorší momenty v životě Raye Charlese mě skutečně dostal. Vynikající Jamie Foxx předvádí svůj zatím nejlepší výkon (právem si zaslouží Oscara), kamera skýtá úžasnou scenérii a dobovost, několik velice silných momentů vás postaví na kolena.
Count of Monte Cristo, The
Tento film bych přejmenovala na "Monte Cristo - od poloviny jiný příběh". Režiséři, scenaristé, produkční, výrobci a nevím co ještě asi úplně zapomněli děj nebo si nestihli dočíst knihu a dál si to vymýšleli po svém. Největší chybou bylo (nebo si toho zas nevšimli), že nenechali postavy zestárnout (Mercedes vypadá stejně staře jako její syn). Na druhou stranu, film je velice efektní a kdyby se jmenoval jinak a byl knihou "jen inspirován", asi by i moje hodnocení dopadlo jinak.
Netradiční rodinný film, který (jak si pamatuji) mě jako dítě velmi zaujal a ještě tehdy jsem se zamilovala do oči Elijah Wooda. Bohatý příběh o cestování po celém světě a hledání si nové rodiny, doprovázený Brucem Willisem je jako třešnička na dortu.
Home Alone 3
...
Slabý odvar veleúspěšných komedií s Macaulayem Culkinem, na které se ráda o Vánocích kouknu a zavzpomínám si na uplynulou dobu. Tento film postrádá nadhled a vtip předešlých dílu a je určen už jen dětem do 8 let.
A Nightmare On Elm Street
...
Vynikající hororová série, po které asi jen málokdo dokázal usnout. Velký plus je pro záporka - charismatický Robert Englund zamaskovaný do Freddyho Kruegra dokázal přivodit mraz běhající po zádech i nejotrlejším divákům. Vřele doporučuju všem těm, kdo už mají dost dnešních „nehororů“.
Lock, Stock... / Lock, stock and Four Stolen Hooves
Nedívat se!
Je to něco jako vykrádačka prvního o milion procent lepšího dílu pod vedením Guye Ritchieho. Neuvěřitelná nuda, plytký děj a vůbec si ani nevybavuji, o čem to bylo a čím to skončilo (jakožto film jsem viděla už hodně dávno), ale pamatuji si, jak mi bylo po shlédnutí špatně a otravně, protože něco takového jsem po brilantní jedničce nečekala. Nedoporučuji se na to koukat, je to zbytečné, pamatujte si, že existuje film Sbal prachy a vypadni a na pokračování zapomeňte!!!
The Scorpion King
...
Filmu nechybí silný a uhrančivý hlavní hrdina, který srší vtipy a snaží se být nad věci (ne příliš herecky talentovaný The Rock), ani klaun, který způsobuje spíš odlehčené chvíle, ani krásná žena a ani chytré zvíře. Spousta akčních scén, tajemný starověk, prostě všechno, co by měl mít hollywoodský kasovní trhák. Bohužel mdlý scénář a chabá režie (od které ustoupil Stephen Sommers – režisér veleúspěšné Mumie a jejího pokračování) je velice málo na dobrý film.
Four Feathers
---
Myslím, že jsem od tohoto filmu očekávala víc (zatracené ukázky). Sice výborná pomalu plynoucí kamera, efektní bitvy a nádech velkofilmu, ale příliš jednoduchý příběh, který k tomu ke všemu postrádá hloubku, postavy jsou nepropracované (buď jsou nedotažené nebo přehnané) a málo místa pro vedlejší postavy. Verdikt: vizuálně krásný film, ale emocionálně velmi chudý.
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardr
Pohádka
Ještě v prosinci (2005), dívajíc se v kině na upoutávku, jsem se těšila až Narnii uvidím. Dynamičnost a efektnost však je to, co film oproti upoutávce postrádá (kromě konečné bitvy, kterou považuji za nejlepší scénu z filmu). Natahovaný začátek vás unudí a budete si v duchu přát, aby ta děcka už konečně prošla skříni. Také je dost cítit malé množství postav a mně osobně dětští herci nepřipadali moc přesvědčiví (hlavně Lucinka v hromadných scénách). Narnie je pohádka pro menší dětí, kvalit Pána Prstenů nedosahuje ani na 50 %, čekala jsem víc. Úžasná hudba však filmu přidává na bodech.
Collateral
Nezapomenutelné
Skvělý Jamie Foxx, trochu ze začátku nepřesvědčivý Tom Cruise, nezapomenutelná hudba (ať už jde o skladby J. N. Howarda či o písničkový doprovod) a až neskutečně napínavá atmosféra, která vás pohltí a nepustí, to vše dělá z tohoto filmu nezapomenutelný zážitek a jednu z událostí roku 2004. Smekám klobouk před Michaelem Mannem.
Sophie´s Choice
Úžasná Meryl
Výkon Meryl Streep je nezapomenutelný, přesto film s knihou se srovnávat nedá. Je to jen mix střípků, které dohromady drží dobře, ale děj do hloubky příliš nerozvijí.