avatar uživatele

Omarovic

Jméno
Šimon
Věk
31 let — narozeniny slaví za 9 měsíců (Panna)
Bydliště
Praha
Twitter
Facebook
Instagram
Poznámka
Názory
plakát filmu
70 %

Určitě lepší film než předchozí dva díly. Film byl zase vtipný od začátku do konce. Stifler mě opět nezklamal, měl zase super hlášky a dokázal učit tancovat i troubu jako byl Jim. Jestli vám přijde Svatba jako špatný nápad, podívejte se na to a uvidíte, že to stojí za to.

13. května 2008

Film mě opět nesklamal. Prostě klasické Prci, prci. prcičky. Námět byl postavený na stejné věci ale tím nechci říct, že by se mi film nelíbil. Nadchl mě dost nešikovný nový Stifler Erik i jeho vtipnej bratránek.

13. května 2008
plakát filmu
Hvězdná pěchota
Starship troopers
70 %

Hvězdná pěchota má tak neuvěřitelné štěstí, že je tak stará, a že jsem ji viděl v raném věku. Kdyby měla premiéru v dnešní době, nezískala by si ničí uznání, ale v roce 1997 to musela být úžasná akční novinka, která udělala průlom i ve speciálních efektech. Já jsem vlastně i rád, že mám k tomuto filmu dobrý vztah, protože člověk radši vzpomíná na to dobré, a jelikož měla Hvězdná pěchota všechno, co pro mě před několika lety hodně znamenalo, prostě mi utkvěla v paměti. V první řadě se vytáhla se svou myšlenkou o budoucnosti. Města, hvězdné koráby, technologie… moc pěkné na efekt, ale myslím, že trochu nedotáhli tu oblíbenou myšlenku o cestování v čase. Když dali Klendatu na druhý konec galaxie, měli alespoň zmínit něco víc o vesmírném cestování, ale mělo by cenu chtít po režii takové detaily, když se specializovala především na mimozemská jatka? Musí se ovšem filmu nechat, že i přes hlavní námět o broucích tvůrci dokázali akční podklad hned na začátku rozšířit na hodinu daleko uvolněnější atmosféry, kde byl prostor pro školu, sport, výcvik i tu banální lásku. Ovšem ta jejich zpravodajská služba… Když slyšíte 12 milionů mrtvých, je v tom slyšet ta zaujatost v zabíjení, které časem následuje, a zní to neuvěřitelně směšně. Panečku, a jaké zabíjení. Druhá polovina filmu už do nás ta jatka přímo vstřeluje, jak ze strany lidí tak i nepřátel. Jak se zde píše, nešetřilo se zde s kečupem, ani broučím sajrajtem. Tvůrcům zřejmě stačila ta počáteční přípravná hodinka jako záminka k tomu, aby se pak vykašlali na lepší propracovanost filmu, a cpali do nás jednu přestřelku za druhou. Vůbec se nedivím, že film držel rekord za nejvíc vystřelených střel, kterého dosáhl jen během jedné hodiny. Ukázal nám souboj jak na zemi s Casperem van Dienem, i ve vesmírných zákoutích s Denise Richards, ale kupředu se hnal úplně bezhlavě. Zábava musí být, a vůbec nechci tvrdit, že se mi Dienovy kousky (s takovou úrovní efektů) nelíbily, ale už jen jeho nepřetržité povyšování posilovalo tu děsnou přímočarost. Příběhově je vlastně Hvězdná pěchota neuvěřitelně primitivní, jelikož využívá jednoduchých zápletek a často ukazuje, jak dopadli nešťastníci v činnosti krátce před tím, než se k ní dostanou hlavní hrdinové… Každopádně se mi film líbí i nyní, protože ve mně zůstal autentický dojem.

13. května 2008
plakát filmu
Hvězdná pěchota 2: Hrdinové Federace
Starship Troopers 2: Hero of the Federation
20 %

Film mě totálně zklamal. Byl natáčen dost divným způsobem, který zrovna neodpovídal době, ve které žijeme. Příběh byl nezkutečně odfláknutý. Šlo tam jenom o jednu věc, děj se odehrával jenom na jednom místě, ne jako v jedničce, kde se odehrával jednou na planetě a jednou třeba na lodi. Líbil se mi akorát výkon Richarda Burgiho, kterého znám ze seriálu Ochránce, ten byl aspoň trochu dobrej. Neskutečný byly taky předpotopní video efekty, které představovaly většinu filmu, jako brouky a brutální scény. Film se jedničce ani přinejměnším nevyrovnal, i když je jednička asi z roku 1997. Ke chválení nic dalšího nemám, takže dávám z milosrdenství 20% za obsazení Richarda Burgiho. Ten kdo viděl jedničku, ať se na tenhle paskvil radši nedívá.

13. května 2008
plakát filmu
Kill Bill
Kill Bill
60 %

Kill Billa jsem už dřív viděl, ale hodnotil jsem tak vysoko jen proto, že jsem měl v hlavě jenom akční scény atd. Jenže teď když mám za sebou přes pět set filmů, musím brát v potaz i další složky. Když jsem se díval úplně poprvé, vůbec jsem netušil, že film pochází od Quentina Tarantina. Toho moc v lásce nemám, i když se mi třeba Pulp fiction líbilo, ale když se dívám teď, poznal bych jeho styl na míle daleko. Je to režisér, který je považován za původce filmů s více pohledy na film, nebo také odehrávání na více místech najednou. Proč nemohl v této „tradici“ pokračovat? Pulp fiction je snad ve všech směrech perfektní i příběh je velmi rozmanitý. Kill Bill všechny tyto věci postrádá. Myslím si, že snad jen kvůli tomu, že má rozházené kapitoly, ho mají všichni tak rádi. Je to film o čisté pomstě. Toho si snad nikdo nevšiml. Pomsta většinou filmům moc nesvědčí, protože to vypadá vždy stejně, ale v tomto filmu má i své světlé stránky. Jelikož je Kill Bill rozdělený na dva díly a, jak jsem říkal, má rozházené kapitoly, nemůžeme o tom vědět dostatek informací. Díky tomu, že část chybí, nemůže být film jako celek přímočarý. Přímočaré a předvídatelné jsou jenom jednotlivé kapitoly. Snad to každý chápe. Nevím, moc Umu Thurman nezbožňuji, ale mám pocit, že je to jedna z rolí, která ji velmi proslavila. Už si získala respekt v Pulp fiction a tady dostala od Tarantina dokonce hlavní roli. Hlavní roli, která se zdá být nesmrtelná… Pomsta tu má světlé stránky, ale obnáší celou řadu akčních scén, které jsou na můj vkus trochu rozpačité. Když tu Uma bojuje proti jednomu člověku, většinou to je proti někomu významnějšímu. Vždy napřed prohrává a pak protivníka zlikviduje nehezkými způsoby. Ale když má před sebou jenom pěšáky… To přichází na řadu ta nezapomenutelná scéna. Rozseká tady 88 lidí jako nic. Nejen, že je to všechno neuvěřitelně nereálné, ale co ta krev? Jasně, že to není myšleno vážně, ale Tarantino dal každé z postav asi hektolitr krve, který z nich pak stříká jako z vodotrysku. Na to se jen tak nezapomíná. Kill Bill není vůbec na myšlení. Sledujete tu 100 minut, jak jde zabiják po vražedné stezce, ale když už se do toho pustíte, nezapomeňte se podívat i na druhý díl, jinak by to bylo na nic.

12. května 2008
plakát filmu
Kill Bill 2
Kill Bill: Volume II
80 %

Druhý díl Kill Billa byl, co se pamatuju, velmi očekávaný. Tarantino načal krvavou řežbu a ta měla pokračovat. Bylo taky co očekávat, protože toto není žádná série ani mini seriál. Je to jedno z pokračování, které je pro dopovězení příběhu nezbytné. Podobně jako třeba v Pánovi prstenů. Už je to taky velmi dlouho, co jsem tento film viděl a opět jsem psal ukvapená hodnocení, protože mě zajímala jenom akce. Nevím jak vy, ale nevidět dvojku nejmíň potřetí, dívat se poprvé, tak bych čekal, že scénář už nebude tak kvalitní, jako dřív, protože je o dlouhou dobu starší než jednička. Řekl bych, že to všechno nebylo promyšlené od začátku. Naštěstí bych se mýlil, protože tvůrci myslí na všechno. Srovnávat oba díly je není zas tak těžké. Oba sice popisují události, které na sebe navazují. Navíc mají oba různě proházené kapitoly, ale pár rozdílů tu přece jenom je. V prvním díle jsme se seznámili s hrdinčinou povahou a zjistili jsme, že se probrala z kómatu, aby mohla vykonat krvavou pomstu. Různě jsme se vraceli do minulosti, ale zdaleka ne tolik, co nyní. Jedna z nejlepších věcí byla ta, že jsme nyní věděli, jak vypadá Bill i jak se jmenuje hlavní hrdinka. Vrátili jsme se do minulosti, kde krvavá řežba byla teprve vzdálenou budoucností. Tarantino tentokrát nechal průchod velmi dlouhým dialogovým scénám, a díky tomu jsme poznali pravý charakter a povahy všech postav. Na scénáři ale nejvíce obdivuji, že tu padlo jen minimum vět, které šly jen s myšlenkou filmu. Další věc, která vylepšuje vizuální stranu filmu, je krev. Ať se snažím, jak se snažím, nevzpomenu si nyní na žádnou scénu, kde by tryskala krev jak z fontánky. Řekl bych, že celkově je tento díl mnohem realističtější, i když mi zase například přijde velmi nepravděpodobné, že hrdinka přežije ránu z lovecké pušky… Zde prostě platí, že je hrdinka nesmrtelná. Jak se tu střídaly scény z přítomnosti a minulosti, je těžké určit, které byly lepší. V minulosti určitě nikdo nezapomene na krutý výcvik u Pai Meie a v minulosti zase na nově nalezená fakta, které nechci prozrazovat. Myslím, že Uma Thurman měl pro tentokrát trochu míň práce, protože tu tolik akce nebylo, ale i tak je celkově tento výkon lepší. Druhý díl je nepostradatelný, takže pokud se líbila jednička, dvojka nemůže zklamat.

12. května 2008
plakát filmu
50 %

No, mě film tedy moc nenadchl. Líbil se mi snad akorát námět - boj koček a psů. Vím, že je tenhle film už trochu starší, ale ti všichni psi i kočky byli mimochodem při mluvení příšerně ztvárněni. Přišlo mi, že je zde trochu moc trapných scén i psí neskutečně přehnaná základna. Taky zde bylo spoustu nesmyslů, třeba by mě zajímalo jak dokázaly kočky tu rodinu spoutat.

12. května 2008

Film mě hodně sklamal. Čekal jsem od něj teda mnohem víc. Příbeh byl neskutečně odfláknutý. Herci se na tento film ani moc nehodili. Líbili se mi akorát obrovští hadi a impozantní bitva na konci.

12. května 2008
plakát filmu
Predátor
Predator
80 %

Predátor je dneska už stejná kultovní klasika jako první film s Vetřelcem. Oba tito mimozemšťané přinesli do kinematografie úplně něco nového. Neviděl jsem mnoho starších filmů s tvory s jiných planet, ale tito dva jsou naprosto výjimeční i teď. Každý si mimozemšťana jako první vybaví zeleného mužíčka s obříma očima a laserovými zbraněmi. Jó, to Predátor je něco úplně jiného a to dosti viditelně. Sám jako takový představuje něco úctyhodného, takže jdeme na hodnocení. Námět nemohu jen tak poslat někam. Ti mužíčci, o kterých jsem mluvil, vždy přiletí s létajícím talířem a chtějí ovládnout svět. To predátor je lovec lidí. Jenže jeho nemůžu srovnávat s trapnými zabijáky z akčních thrillerů. Predátor zde jenom loví, ale je to mimozemšťan, takže to ho odlišuje. Námět rozhodně beru za dobrý. S dějem je to trochu horší. Jelikož je Predátor nepřítel lidí, nemůže být hlavní postava. Tou je tedy člověk, konkrétně voják. Někomu to může připadat blbé, protože vojáci jsou skoro všude, ale pořád je to mnohem lepší strategie, než cpát Predátorovi do cesty vyjevené teenagery. Díky vojákům jsme mohli vidět, co na predátora platí. Zkrátka jim to tentokrát prošlo. Jenže ten děj je horší v tom, že je přímočarý. O začáteční půlhodině vůbec nemluvím. Tam jde jenom o vojenskou akci, při které spadne hodně nábojnic, a kde uzříme schopnosti jednotlivých členů. Zbytek už je jenom o přežití. O přežití, kde se předvedl zase Predátor se svými kvalitami. S tím jsem byl nadmíru spokojen hlavně díky tomu, že téměř celou dobu jsme nevěděli, jak vypadá a čeho je vlastně schopen. Speciální efekty z něj udělaly ducha vydávajícího nezapomenutelné zvuky, který je v mžiku pryč. Jeho vybavení a zvláště jeho vzhled je naprosto prvotřídní. Kevina Petera Halla velmi obdivuji. Jeho výkon zde je úžasný. Jeho kostým naprosto kuriózní, a aby toho nebylo málo, měli jsme možnost vidět i jeho lidskou tvář. A vedle skvělého mimozemšťana je skvělý herec. Arnold Schwarzenegger po Terminátorovi předvedl nejlepší výkon. Jenom mě neuvěřitelně mrzí, že o něm v druhém díle padlo jen půl slova. Atmosféra filmu není určitě tolik strašidelná jako ve Vetřelcovi, ale má také něco do sebe. Hudba ve filmu je bezvadná, i když se trochu opakuje a do toho ta džungle… Predátor i Vetřelec zůstanou v mém srdci navždy.

12. května 2008
plakát filmu
Predátor 2
Predator 2
60 %

Jelikož je Predátor již kultovní film, nemohu si nechat ujít ani jeho pokračování. Samozřejmě, že jsem
ho už hodně krát viděl, ale není důvod, proč se nepodívat znovu... Myslím, že když jsem ho viděl poprvé
byl jsem z něho nadšen, protože mě i teď zajímají vize tvůrců na mimozemšťany, ale nyní už takový ohlas nezaslouží. Viděl jsem ho dříve než jedničku a jen to ho drží více nad vodou. Jednička byla samozřejmě lepší, ale dvojka byla viděna dříve, takže to dvojce jedině pomohlo. Příběh tohoto dílu není zas takovou tragédií vůči jedničce, protože ta ani nemusela mít příliš velkou práci s vymýšlením příběhu, když tu máme něco originálního. Na to ale nesměli tvůrci druhého dílu brát zřetel, právě už museli začít přemýšlet, ale stejně neupokojili všechny mé požadavky. Originální už film být právě nemohl, takže alespoň příběh mohl být odlišný. Marná snaha. Dvojka je s jedničkou prakticky totožná. Místo vojáka nastoupil policista, který nebojuje proti teroristům, ale proti gangům. Gangy tu jsou naprosto zbytečné, protože tu slouží prakticky jen jako kořist pro Predátora a jen jako nepřátelé pro hlavního hrdinu, který stejně jenom prahne jen po pomstě za své parťáky. A. Schwarzenegger se sice pro mě nestal hlavní tváří této série, nicméně s ním byla zábava daleko větší. On je pravým akčním hrdinou, ten nový naprosto dokonale představoval zaujatého policistu nejlepším ve svém oboru, který kašle na rozkazy a do všeho se snaží jít sám. Abych se ještě vrátil k příběhu, tak ten není jen neoriginální, ale i přímočarý. Téměř všechno se dá předvídat už také kvůli atmosféře, která je bohužel úplně bez napětí. Ztvárnění Predátora ovšem dopadlo velmi dobře. Toho si nyní daleko více užíváme a i doslova v novém světle. Druhý díl je na prvním naprosto nezávislý. O jedničce padnou tři věty, zůstal právě jen náš mimozemšťan. Na konci ho vidíme v plné kráse, ale do té doby je to duch, který se objeví a zase hned zmizí. A když nepoužívá zrovna neviditelnost, je tma nebo blikají světla. A velice mě těší, že ani jeho herec K. P. Hall se nezměnil, i když jeho tvář není vidět. Jde o princip, který ho už jako Predátora stvořil. Celkově je ale dvojka viditelně horší. Má i stejný průběh, konečný zápas i slušný počet mrtvých. Jestli se ovšem líbila jednička, dvojka nesmí chybět.

12. května 2008
plakát filmu
Noc v muzeu
Night at the Museum
70 %

Podle mě docela povedený film. Velmi se mi líbil námět a příběh. Taky se mi velmi líbila kostra tyrannosaura rexe. Herecký výkon Bena Stillera musím také ocenit. Bohužel zde byly i trochu trapné scény a musím říct, že tento film je spíše pro menší děti.

12. května 2008

Na Sin city jsem se podíval už asi potřetí, protože mám na něj snad jen dobré vzpomínky, ale proč si neoživit teprve pár let starou legendu?.. Už jsem dosavad viděl spoustu filmů podle komixů, všechny pojednávaly o hrdinech, jako je Superman atd., ale na žádném z nich to nebylo tolik vidět, jako právě na Sin city. Super hrdinové se totiž pohybují mezi normálními lidmi a jejich bojová umění jsou zkreslena vizuálními efekty. Sin city tady představuje komix, který jako komix skutečně vypadá. Je černobílý a vůbec nic se tu nepodobá realitě. Nemyslím si ale, že by chtěli producenti vypadat jako, že na to nemají peníze. On by film vypadal dobře i tak, jenže každý chce být originální, a proto se občas se na obraze naskytnou scény, které něco charakterizují a to barvou. U někoho můžeme vidět třeba jenom červené rty, jednou zase žlutou kůži, ale zajisté nejlepší a nejefektivnější byla krev. V černobílém filmu by byla černá, jenže tady je převážně bílá. Když vidíte téct hektolitry krve, máte spíš pocit, že z člověka teče nějaká hmota. Toto všechno velmi obdivuji, protože to zaujme každého, ale s příběhem už je to trochu horší. Všechny tři na sebe navazují jen minimálně a žádný z nich mě nedokázal překvapit. Všechny totiž nejsou nijak složité a hlavně jsou přímočaré. Někomu asi přijde dobré, že jsou tři, protože každý sám o sobě by byl o ničem, ale je jen malý rozdíl mezi jedním a třemi přímočarými příběhy. Jedno se ale tomu musí nechat. Hned na začátku uslyšíte, že jsou v ulicích ti, co jim vládnout. Díky tomu máme možnost vybrat ze tří hlavních hrdinů. Asi nejsnazší volba je Bruce Willis. Ten totiž ve filmu začal i skončil a asistoval v nejlepší zápletce filmu. Clive Owen svůj příběh začal velmi jalově a poslední zápletka byla prachsprostá pomsta. Alespoň, že nás při tom doprovázely jejich vypravěčské hlasy, které doslova popisovaly jejich myšlenky a pocity. Jinak ještě k té realitě… Dokonce i jízda autem je digitálně, nemluvě o nereálných scénách, kde chlapa třikrát srazí auto a nic se nestane stejně jako se schytanými kulkami, nebo když jiný dopadne bez úhony z baráku. Jelikož je to ale záměr, má to něco do sebe a to i jako film jako celek. Navíc je nacpaný jen známými herci, které však nemusím kvůli těmto stránkám dlouho rozebírat.

12. května 2008
plakát filmu
Johnny English
Johnny English
80 %

Celkem dobrý film. Líbil se mi herecký výkon Rowana Atkinsona i jeho smolařské kousky. Film byl vrchovatý vtipných scén, které mě opravdu dostaly. Jenom mi je trochu líto R. Atkinsona, že ho všichni znají jako ňoumu a že si už asi v žádné seriózní roli nezahraje.

12. května 2008
plakát filmu
Poslední samuraj
The Last Samurai
90 %

Opravdu velice dobrý film. Moc se povedl námět,příběh i hudební doprovod. Tom Cruis a Ken Watunabe svoji roli oravdu velmi dobře zmákli. Film byl plný akčních scén a moc se mi líbila samurajská bojová technika. Ale nejvíce se mi líbila impozantní bitva na konci a smutný konec.

12. května 2008
plakát filmu
Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardr
70 %

Docela dobrý fantasy sci-fi film, který byl natočen celý u nás a jsem na to hrdý. Příběh měl celkem dobrý, to jo, ale měl zase pohádkový námět, který se jiným filmům víc než podobá. Podle mě zde byly některý hezký video efekty, jako třeba Aslan a někteří tvorové co se tu oběvili. Jenom do kentauřích převleků nemuseli nikoho cpát a dát tam místo nich nějakej video trik. Na druhou stranu mi přišel film hodně dětský a nemohu se ubránit, i obsahoval dost trapných scén i hlášek. Hlavní hrdinové i jejich představitelé nebyli zas tak špatný i když to nebyli dospělí. Na tento film bych do kina určitě nešel - nestálo by to za to. Jestli někdo čeká od tohohle filmu zábavu, podívejte se spíš na parodii Epic Movie.

12. května 2008
plakát filmu
Rafťáci
Rafťáci
70 %

Film se velmi posobal předchozím Snowborďákům. Šlo zde zase o nějakej sport, spoustu sexy ženských a příběh se stejnou pointou. Docela ušel soundtrack i dvojice Mádl a Kotek nebyli se svým hereckým výkonem k zahození.

12. května 2008
plakát filmu
70 %

No celkem dobrej animáč. Byl hodně podobnej filmu Hledá se Nemo ale zas tak špatnej nebyl. Líbily se mi vtipné scény, námět i příběh. Nemůžu ale vypustit pár trapných scén. Film byl o trochu přehnaném podmořském světě a proto bych ho doporučil hlavně dětem.

12. května 2008
plakát filmu
Robinsonovi
Meet the Robinsons
70 %

Nic moc extra animáč. Nemyslím jenom tenhle ale spustu nových animovaných filmů už nestojí moc za to. Děj byl velmi předvídatelný i kdyř námět ušel. Už mě moc nebaví jak se znaží producenti animovaných filmů být vtipní - totéž platilo v tomhle filmu.

12. května 2008
plakát filmu
Asterix a Vikingové
Astérix et les Vikings
60 %

No jo, další Asterix a Obelix. Další příběh podle komixu. Příšlo mi, že tu bylo moc trapných scén třeba jako holub SMS a tak... Taky mi přišlo jako nesmysl, že Vikingové neznají strach.

12. května 2008
plakát filmu
Auta
Cars
80 %

Konečně trochu lepší animák než ty ostatní. Film mě zaujal hlavně díky originálním postavám autům a závody, které jezdili. Docela se mi líbil námět i příběh.

12. května 2008
plakát filmu
Princezna Mononoke
Mononoke-hime
80 %

Princeznu Mononoke jsem viděl už velmi mnohokrát. Ani se nestydím říct, že když jsem se na ni díval asi před pěti lety, že jsem se dokonce i bál, protože film si vytvořil naprosto přesvědčivou atmosféru, které na vás jednoduše udělá dojem. Velmi na tomto filmu obdivuji, že i když je přes deset let starý, má velmi přesvědčivý způsob animace, který v mnoha ohledech předčí spoustu nynějších animovaných filmů. Jak může někdo z vás vůbec srovnávat film s Pokémony, vždyť film je dokonce velmi originální a tajemný a mohu s jistotou říct, že je to zatím ten nejlepší japonský animovaný film, který jsem kdy v životě viděl a to jsem měl Digimony velmi rád. Krom toho, že nám film nabízí podívat se do krásné krajiny a představuje nám ještě poslední velká a rozumná zvířata, jsem velmi nadšen z démonů, které jsme si zde také mohli prohlédnout. Hned na začátku jsem byl velmi překvapen, že se mi první z nich tolik líbil, je to zkrátka kvůli vnějšímu i vnitřnímu vzhledu. Ale když už tu máme démony, scénář s nimi naprosto bezvadně naložil. Člověk by čekal, že hlavní hrdina půjde za svým cílem a mezi tím bude pobíjet jednoho démona za druhým, jak to udělal už na začátku, ale film je doprovázen do jisté míry harmonií a máme tu i spoustu možností dívat se na příběh z jiných pohledů. Náš kontroverzní hlavní hrdina na mě také udělal do jisté míry dojem, ovšem ne úplně ve všech činech, které vykonal. Byl to takový ten sebevědomý princ, který přesně a stručně vyklopí, co mají lidi dělat a sám je schopen velkých akcí. Jeho poraněná ruka je v překrásném příběhu takovou odbočkou, která má ale na děj vliv a dělá z hlavního hrdiny takového temného prince z Prince of Persia. Naštěstí hlavních hrdinů tu máme více a ani jeden tu není úplně zanedbáván. Co to filmu ale kazí je náš český dabing, který nejspíš neměl v té době ještě kvalitní uzemnění. Lidské postavy jsou bez problémů, ale všechna zvířata jsou těmito hlasy většinou úplně zkažená, zkrátka zvukové efekty mají v této době ještě budoucnost. A dabing hlavního hrdiny se povedl tak z části. Jednak se k animované postavě moc nehodil, protože ji dělal mnohem starší, a jednak jsem byl nadšen, že ho dabuje právě Jan Vondráček. Bylo to jako ho poslouchat v roli Vočka v Simpsonech, jen mnohem seriózněji. Film se bez problémů vyrovná i 3D pixarovským nesmyslům a v příběhu je snad všechny překonává.

12. května 2008
plakát filmu
Snowboarďáci
Snowboarďáci
60 %

Film se mi celkem líbil. Velice se mi líbilo hudební soundtrack. Musím vyzdvihnout výkon Mádla a Kotka, kteří to zvládli skvěle. Nemůžu zapomenout ani na trojici sexy ženských. Ve filmu se mi líbily i vtipné scény, které někdy stály opravdu za to. Jedna z nich byla třeba super scéna "Ťuky, Ťuk můžu?", u tý jsem se neudržel. Ale zastánce českých filmů nejsem, takže jako českej film - průměr.

11. května 2008
plakát filmu
Válka světů
War of the Worlds
80 %

Ještě před dneškem jsem vůbec nechápal, čím si film Válka světů vysloužila tak velikou zápornou kritiku. Označovala se dokonce za debakl režiséra S. Spielberga, a pokud vím, i T. Cruise dostal za svůj výkon Zlatou malinu. Je to opravdu zvláštní, protože kdybych se dnes na tento film nedíval, trval bych nejspíš nadále na svém názoru, že Válka světů rozhodně není žádný podprůměrný film. Nenaznačuji tím, že by se mi film nyní nelíbil, jen jsem po dnešku dospěl k trochu jinému názoru. Nemohu zapomenout na chvíle, kdy jsem se na ni díval poprvé. Už je to delší dobu, a v ní jsem se vážně hodně bál, a pak jsem se díval ještě asi třikrát, ale nikdy mi předtím nedošlo, že něco málo pravdy na kritice je pravda. Knihu H.G. Wellse bych asi po tomto filmu číst nechtěl. Neumím si ani představit, jak by mohla vypadat poutavě, asi je to tím, že jsem zatím žádný horror nečetl. No, příběh má něco do sebe. Už se na moc podobných filmů nepamatuji, ale vím, že je určitě příběh svým způsobem originální. Určitě je vylézání mimozemských strojů ze země daleko účinnější, než létající talíře jako ve Dnu nezávislosti. Z hlediska efektů je film velice propracovaný, zkrátka se na něj velmi dobře dívá. Podepisují to ještě třeba záběry, kde se člověk změní během chviličky po zásahu paprsku v prach. Ale s dějem je to trošku horší. Dalo by se říct, že je to přesný opak filmu Znamení. V něm se totiž o mimozemšťanech příliš nedozvíme a díky tomu je napětí na nejvyšší úrovni. A právě Válka světů ukazuje všechny přednosti mimozemských vetřelců z pohledu jednoho člověka. Toto byl podle trochu neuvážený tah, protože tím se najednou stal film velmi předvídatelný. Hlavní postava je totiž úplně u všech akcí, které mimozemšťané dělají. Je to divák, který se v podstatě také dívá svým způsobem na film, protože pozná úplně všechno, co mimozemské stroje dovedou udělat, jak vypadají samotní mimozemšťané, jak na stoje útočí armáda a trochu naivní tečku na konci představuje jeho nápad, jak jeden stroj zničit. Díky těmto faktům nezná přímočarost mezí, protože do toho všeho dokonce hrdina potká lidi, kteří mu vysvětlí, co se stalo a co se děje. Ale skoro na každém filmu je něco dobrého a v tomto případě to převládá. Napětí je i v přímočarém případě na vysoké úrovni. Atmosféra je doplněna velmi působivou hudbou, která napětí a strach ještě zvyšuje. A dále se mi velmi líbily reálné emoce všech hlavních postav, i když mi někdy lezly trochu na nervy. Tento film není hoden špatné kritiky, výkony se budou líbit a jen si zkuste srovnat film jako celek s příšerným debaklem Invazí světů…

9. května 2008
plakát filmu
Karlík a továrna na čokoládu
Charlie And The Chocolate Factory
80 %

Karlíka a továrnu na čokoládu jsem viděl už v kině a byl jsem z ní velmi nadšen, ale jelikož mi ještě dětský vkus úplně nevyprchal, stále se mi ještě líbí i teď. Když jsme na tento film šli, bylo to pouze se školou, proto jsem neměl vůbec žádnou představu, jak by mohl film vypadat a po tom, co jsem viděl, jsem nemohl usoudit jinak, než verdiktem, že je film opravdu velmi originální, i když se jedná o remake filmu, který je starý více jak 30 let. Ovšem, byl by samozřejmě nesmysl dívat se na něj, protože díky obrázkům na imdb., bych ani neměl sílu dívat se tehdejší prostředky, kterými by znázorňovali v podstatě novou dimenzi ve Wonkově továrně na čokoládu a na cukrovinky vyrobené z papíru slepené izolepou… Nicméně doba dělá své a proto Wonkova čokoládovna vypadala jako říše divů. Celý film je sice velmi nereálný, ale za to velmi pozoruhodným, co se týče vzhledu. Příběh má svoji silnou stránku. Tou je jeho rozdělení na tři části. Nejdříve děj před zápletkou, fantastické dobrodružství v čokoládovně a nakonec události po této události. Ale přes to všechno je naprosto očividné, jak všechno dopadne. Na první třetině je pochopitelně nejlepší sledovat, kdo všechno najde ten zlatý kupón. Je vám hnedka jasné, že se tam Karlík dostane také, ale tehdy v tom kině jsem se domníval, že ho najde hned, jak otevře první čokoládu, ale předvídatelnosti se film zdržuje. Další věc, která je naprostou samozřejmostí, je ta, kdo celou „soutěž“ vyhraje. I malé dítě by poznalo, že to nemůže vyhrát nikdo jiná než náš hrdina, ale i přes to si myslím, že ostatní adepti byli navrženi příliš přehnaně. To Karlík tu byl ten skromný, upřímný zatímco ostatní byli ztělesněním nějaké špatné vlastnosti, ale je to výzva pro dětské herce, aby ukázali, co v nich je, proto třeba pro A. Robb to je slibný začátek. Abych nezapoměl, Oompa Loompové jsou snad v čokoládovně nejlepší. D. Roy musel vynaložit všechny síly, protože k tomu ty všechny písničky. Člověku ani infantilní nepřijdou, i když jsou v českém dabingu velmi pozměněné, ale ostatně celý soundtrack se dá poslouchat hodně dlouho a CZ dabing je více než kvalitní. J. Deppa jsem zezačátku vůbec nepoznal, ale výkon je to parádní. Willi Wonka je cvok a on to zvládnul na jedničku. Díky němu je tu spoustu vtipných scén, které nemají obdoby. Uberu 15% za přímočarost v poslední třetině, ale jinak bych dal film do ruky i dospělým.

9. května 2008
plakát filmu
Prázdniny pana Beana
Mr. Bean's Holiday
40 %

Mě film skoro vůbec nenadchl. Ze začátku to vypadalo docela slibně ale pak už to za moc nestálo. Bylo zde až moc trapných scén. Díly v televizi jsou určitě zábavnější hlavně proto, že v dílech nebyl Bean tak dementní jako v tomhle filmu. Bohužel jsem se skoro ani jednou nezasmál a proto dávám jenom 45% i když nemůžu vytknout scény, kde měl Bean strašnou smůlu.

9. května 2008