Omarovic
Rundown, The
No jo, celkem dobrý film. Moc se mi nelíbil námět, i děj byl trochu jednoduchý a přímočarý, ale byl hodně vtipně akční. Aspoň, že zde obsadili Dwayna Jonese alias The Rocka a hrdinu z American Pie Seanna Scotta Williamse, kteří dodávali filmu šťávu po celou dobu filmu. Musím souhlasit, že dabing stál za nic, ale jinak se film vcelku povedl.
Condemned, The
Opravdu hodně dobrej film. Měl dost dobrej originální námět. Musím ocenit herce, kteří v tomhle filmu hráli, protože všichni ti vězni byli fakt dobří. Steve Austin jako celkem neznámý herec byl fakt dobrej. Taky Vinnie Jones, jako jedne z hlavních záporáků byl dobrej, ale někteří herci zas tak dobří zase nebyli. Nebyly k zahození ani bojové scény mezi jednotlivými vězni, které někdy byly až moc přehnané. Děj byl trochu přímočařejší a předvídatelnější než jsem doufal, ale to ubítá jeńom málo. Prostředí ve kterém se natáčelo nebylo sice nic moc, ale soundtrack, který zněl spíš ze studia, kde všechno monitorovali, byl super. Perfektní byly taky občasné vtipné hlášky, jako hláška s místem kde Konrád žil...
Ring
Opravdu jeden z nejlepších horrorů co jsem kdy viděl. Film byl dost napínavý, a hodně strašidelný hlavně když se na něj díváte v deset v noci. Celkovej námět byl bezvadnej a ze všeho nejvíc se mi líbil parádní děj s postupným rozuzlováním. Měj jako jsem říkal hodně originální námět s neuvěřitělně odpudivě vraždící holčičkou Samarou. Ve filmu díky tomu vznikaly tak lekavé scény, že je opravdu důvod se filmu bát. Musím ocenit i herecký výkon Naomi Watts, která měla ve filmu vskutku výbornou roli. Opravdu hodně doporučuju příznivcům horrorů. Naštěstí jsem po sedmi dnech přežil, takže pokud máte rádi super horrory, podívejte se určitě na tohle mistrovské dílo.
Ring 2
Super pokračováni velice úspěšného horroru Kruh. Film byl opět bezvadný, s trochu sušším dějem. Film byl určitě mnohem strašidelnější a napínavější než předchozí díl, a to je co říct. Hodně mě dostaly scény s digitálními jeleny a kdy se zase ohalovaly zmučené tváře všech Samařiných obětí. Zase se mi velmi líbilo postupné rozuzlování děje jako v jedničce. Opravdu se mi líbilo, že jsme se dozvěděli něco více o chmurném životě nyní vraždícího "monstra" Samary. Opět doporučuji příznivcům horrorů dívat se hodně pozdě v noci jako jsem se díval já, sice jsem to po asi půlhodině vypnul abych se mohl v klidu vyspat, protože tu byly zase lekavé scény, které člověku berou dech a naskakuje jim husí kůže stejně jako mně.
Rivieres pourpres, Les
Purpurové řeky jsem viděl už asi dvakrát, ale ještě teď si pamatuji, že jsem měl s některými detaily problémy. To je hlavně jeden z důvodů, proč se dívám znovu. Všechny jsou zde zdánlivě vysvětleny, ale jelikož film obsahuje velké množství francouzských jmen, které zní skoro všechny stejně, a několik faktů, které jsou vysloveny pouze jednou, musíte někdy pořádně zapojit svou paměť. Nicméně, když pominu těch pár detailů, které podle mě nejsou zas až tak důležité, tak Purpurové řeky jsou mým druhým nejoblíbenějším krimi filmem hned po filmu Sedm. Nejlepší bez pochyby je to, že na případě dělají dva vyšetřovatelé. Ze začátku to nevypadá zrovna nadějně. Stane se vražda a komisař, který zdá se nahradí celý oddíl vyšetřovatelů, se ujmě případu. Kdyby takto film pokračoval, nelíbil by se mi zdaleka tolik, protože samotné přímočaré vyšetřování je úplně k ničemu. Tvůrci tuto zásadu určitě znají, ale stejně se už objevilo spoustu případů, které tuto zásadu nedodržují. Štěstí, že za nedlouho se rozjel i druhý případ druhého kriminalisty. Oba dělají na zcela odlišných případech a po celkem delší době se spojí. To je přesně ono. Číslem jedna je tu sice Jean Reno, který pracuje na prvotním případě, ale je velmi působivé, že druhý komisař pracuje na, jak sám říkal, druhotním případě, který má ovšem pro základní také nějaký význam. Když ještě pracoval každý sám, vyvíjelo se to velmi přímočaře, ale když se spojí a po nějaké té události si vyklopí, co každý ví, musíte si začít všechno srovnávat. S těmito pár věcmi si ještě nejsem stoprocentně jistý, je vidět, že kriminální příběh je velmi propracovaný, ale stejně hrají velkou roli právě všechny ve filmu zmiňované postavy. Nebyl to zrovna Jean Reno, ale spíš se mi film líbí kvůli Vincentu Casselovi. Reno je tady ten vážný, který pracuje sám. Cassel je tu ten, z jehož úst padá většina vtipných scén. Nicméně mi trochu vadí, že oba jsou bez komentáře děsní egoisti. Postupné vyvíjení se příběhu je velmi působivé. Vyvíjí se sice naprosto na krimi klasicky, ale námět je velmi kvalitní. Hledá se tu vrah, což není zas tak neobvyklé, ale zároveň se hledá i motiv a ten je, jak na konci zjistíte, velmi propracovaný a rozhodně ne jednoduchý. Stojí to rozhodně za to.
Rivieres Pourpres 2: Les Anges de l’Apocalypse
Když jsem se díval na Purpurové řeky, byl jsem jimi tak nadšen a okamžitě se podíval na druhý díl. A ten, když jsem ho viděl poprvé, jsem velebil skoro stejně, ne-li více. Tehdy jsem se dokonale nechal zmást několika efektivními scénami, ale nebral jsem vůbec v potaz spoustu velmi důležitých faktů. Nový příběh se od prvního velmi liší. Tentokrát je nábožensky založený, ale z toho, co tu uvidíte, prostě nemůžete být nadšení. Název Andělé apokalypsy je velmi lákavě znějící podtitul. Vyzařuje velkolepost, ale nemůže nám vnuknout myšlenku o tom, že ve filmu bude pravý opak létajících chlápků se svatozáří, pohybujeme se přece v realitě… O apokalypse je tu zmíněno spoustu věcí. Já ale nerozumím tvůrcům. Něco tak nepřesvědčivého jsem už dlouho neviděl. Člověk si hned vybaví nějaké Boží zázraky, jenže na to můžete klidně hned zapomenout. Abych nezapomněl, jako v prvním díle je první na scéně komisař Pier Niemans, který dělá na případu samozřejmě jako první. Opět tu jde o vraždu, ale v podstatě je hlavní ideou filmu vraždění „současných apoštolů“ k nám zatím neznámému cíli. Pokus udělat film opět nepředvídatelným se vážně nepodařil. Je samozřejmě dobře, že film nenavazuje na předchozí díl, ale zde není nad čím dumat a Renův parťák už prostě je Vincent Cassel. Zde je nahrazen někým, který se mu má zřejmě vyrovnat. Niemansovy zvyky jsou zde úplně zrušené. Jediná stará postava je právě on a u těch nových nebyl ani chviličku čas prostudovat jejich charakter. V jedničce se mi líbilo, že dva komisaři se nakonec v souvislém případě spojili, jenže komisař číslo dvě zde se do toho dostane jenom náhodou a s Niemansem se spojí příliš rychle. Od této chvíle je vše neskutečně přímočaré. Už jsem se nedočkal vůbec žádného šokujícího zvratu. Celých těch 90 minut je prakticky jenom honička s nepřáteli. Jejich identita byla sice neznámá, ale musím zase přiznat, že některé jejich scény vypadaly vskutku šíleně. Jenže šíleně v dobrém slova smyslu. Jediný další známější herec tu je pouze Christopher Lee, jenže ten má asi tak pět minut. Toto pokračování špiní jméno Purpurových řek. Také proto, že je poznat, jak stupidním a nedostatečným způsobem navazuje na jedničku.
Cloverfield
Od tohohle filmu jsem čekal teda rozhodně mnohem více. Bylo to jako na způsob filmu Godzilla, ale samozřejmě trochu strašidelnější. Hrozně mi vadil způsob natáčení filmu, jasně, více jsme to prožívali, ale mně to vadilo, stejně jako že jsme se vůbec nedozvěděli o co tam jde - děj byl hrozně komplikovaný a zmatený a ani jsme tu příšeru pořádně neviděli. No, do kina bych na to určitě nešel, ale jinak to zas tak špatný nebylo.
Saw je jeden z filmů, na který se nezapomíná. Já jsem si ho poprvé pořídil na doporučení a zklamán jsem rozhodně nebyl, protože tento film představoval neuvěřitelně originální dílo, které nemá obdoby. Do chvíle, kdy jsem se na Saw podíval, jsem vídal kriminální thrillery, které se od sebe téměř vůbec nelišily. Skoro vždy šlo totiž o formu vraha, který zabíjel kvůli své ideologii, a výjimkou není ani super krimi film Sedm. Saw svým námětem předčí snad všechny filmy jemu trošičku podobné. Jestli jste někde slyšeli, že Saw je neuvěřitelně brutální, platí to akorát o dalších dílech, protože první by s přehnanou brutalitou zničil veškeré snahy o to, být efektně originální. Skutečně. Když se na děj podíváte, vyjde vám, že brutální scény nejsou hlavní složkou, jako je to u celé série proslavené. Zkrátka to, že první díl nasadil spíš dramatický směr, byl ten nejlepší tah, jak nalákat diváky do dalších dílů. Děj vypadá ze začátku velmi stereotypně, ovšem není tomu tak, protože po pár scénách v koupelně se začne příjemně rozvíjet a načnou se další zápletky. Ovšem i tak příběh Lorence a Adama v koupelně je ze všech nejvzrušivější. Přímočarý by nebyl, i kdyby neměl „vzpomínkové“ scény, protože je odvíjen po kouskách a neustále překvapuje a přímo nás nutí se s postavami ztotožňovat. A jak děj plyne, začnete si uvědomovat, jak je doopravdy ten scénář perfektně zpracován, protože je tu jeden zvrat za druhým a jen čekáte, co hrdinové udělají. Panečku, to pak pochopíte, v čem spočívá ideologie „vraha“… Jestli nevěříte, že „vrah“ tohoto filmu není nijak speciální, radím si to vážně ověřit. Jo, ono vám bude připadat, že to nic není po poznatcích, které jdou společně s dějem… Jenže konec… Panečku, takovýto závěr by dozajista nenapadl i toho, kdo si fakta zapisuje na papír. Zazní skvělá hudba a vy začnete žasnout nad tím, co jste celou dobu přehlíželi. V tomto případě se to prostě nedá označit jako zoufalý tah, aby celý film měl nakonec úspěch, protože je tu spoustu zmínek. Jenom škoda, že jako v dalších dílech nedabuje Z. Mariška. Hlas zde není tak vážný a působí spíš výsměšně. Je nutno dodat, že ne úplně celý film je bezchybný. Konec sice všechny zaskočí, ale předchozí nepříliš originálně odvíjející se děj mimo koupelnu, léčí jen v nějakých směrech. Jinak hercům patří můj obdiv, všem. Saw je jeden z nejlepších filmů toho roku.
Saw II
Saw II jsem po prvním díle velmi očekával, a očekával bych i nyní, kdybych se díval poprvé, protože první díl by mohl skončit sám o sobě, ale i přes to měl dost otevřený konec, jehož další vysvětlení by mezi těmi, kterým se film líbil, bylo očekáváno na vysokou míru. Bohužel, přímého pokračování se nedočkáme, ale i tak je to vynahrazeno další skvělou podívanou, která sice byla oproti prvnímu dílu brutálnější, ale pořád se stejnou hloubkou a skvělými nápady. Jestli doufáte, že se konečně dočkáte dalších desítek smrtonosných přístrojů, jako byla „obrácená past na medvědy“, budete asi trochu zklamáni. „Maska smrti“ je v tomto filmu také jediný přístroj tohoto druhu, ale myslím, že vadit to nikomu nemůže. Když už se začalo s takto vymyšlenou sérií, nestačila by divákům jenom řádka bizardních smrtí, tudíž ani mě, a já jsem nadmíru nadšen, že se zvolil opět trochu pomalejší krok odehrávání děje. Bohužel, co se pamatuji, je toto poslední díl, kde se něčeho podobného dočkáme. Nicméně příběh se tedy od prvního příliš neliší. Opět se střídají scény mezi skupinami lidí a nese to jenom ovoce. Poprvé se totiž seznámíme s Johnem Jigsawem. Díky Bohu za vynikající hlas Z. Marišky. Jeho hlas dodává T. Bellovi epickou přesvědčivost, tudíž jeho charakter nadmíru vyniká. Jinak hra vymyšlená pro tento díl má opět svoje kouzlo. Brutalit se dočista nezbavíme, ale zato je nám naskytnuta další obrovská řádka pastí, které jsou do posledního detailu promyšlené, dokonce u některých jsou ukázány nepoužité alternativní záchrany… A v části z Jigsawem se dozvídáme zase spoustu věcí o jeho ideologii a pravděpodobném začátku spolu s další postavou, která s tím má hodně co do činění. Když jsem se díval poprvé, byl jsem pochopitelně nadšen, ale až nyní jsem si všiml spousty věcí, které mi předtím unikly. Až nyní jsem si uvědomil, jak geniálně byla hra vymyšlena, jak to ve skutečnosti bylo s časem, a co se stalo Danielovi, na což jsem před tím nepřišel. A menší spojitost s jedničkou, která zvýšila reputaci, byl „výlet“ do koupelny… No, tento díl nebyl o moc horší, a myslím, že by i tímto dílem mohla série skončit, ale jelikož se nepamatuji na další díly dostatečně, ještě to zjistím…
Saw III
Saw III už podle mě nebyl tak potřebný. Dokonce i ten první by si vystačil sám, ale dvojka určitě nebyla na škodu, i když ze stručného hlediska nebyla tolik originální jako její předchůdce. Nicméně když konec dvojky ukazuje polomrtvého Jigsawa s rakovinou v autě a ječícího policistu v poutech v naší známé koupelně za úplné tmy, zdá se, že jen tyto fakty stačí jako záminky k vytvoření dalšího dílu. Jeho největší slabinou je, že stejně jako předchozí díly si vybírá nové a nové lidi ke svým zvráceným hrám. V jedničce to bylo samozřejmé, v dvojce zůstal akorát prvotní Jigsaw a třetí díl využil jen malé procento k souvislostem s předchůdci a vymyslel nové postavy, co nás provázely celým dějem. Už zde jsem se cítil být v daleko depresivnějším prostředí, protože jsem neviděl prakticky nic, co by zůstalo z toho, co jsem doposud znal. Děj, jež se odehrává na dvou místech už není vůbec nic nového. Zkrátka a dobře, vymyslela se další hra a přidaly se nové postavy, které mají opět význam jen pro onen díl. Jedinou potěchou a vzpomínkou, kterou mohlo vidět divákovo oko, byly již zmíněné stroje smrti. Jo, v tomto díle se s nimi rozhodně nešetřilo a mohli jste nad nimi jen žasnout. Ovšem s přibývajícími minutami jste si začali uvědomovat, že skoro polovina filmu není o ničem jiném. Z mého úhlu pohledu se jako zástěrka použily lidské emoce, s kterými jsme ale nemohli mít vůbec žádný soucit. Rozhodování jedné z postav nebylo pro mě to pravé makové. Ne, že by jsem se nudil, ale postupem času se mi zafixovalo, že prvořadým cílem děje, je prostě a jenom smrt pomocí různých prostředků, kde se způsobuje neuvěřitelné utrpení. A nevím, jak vy, ale ve mně se probudila zvědavost vědět o nich něco víc, protože jak se přesně načasuje start celé operace, je pro mě zatím nerozluštěným hlavolamem. Je mi líto, že když se dívám podruhé, jen film kritizuji, ale mám toho ještě dost. Bohužel se totiž rozšířily mé otázky. I když tento díl představuje jen díl, na jehož tvorbu se zareagovalo jen díky otázkám, jako jsem měl v názoru na druhý film, pokračovalo se v tom, že na předchůdce se tvůrci prostě vykašlali. Co třeba Daniel, nebo proč se skoncovalo s policistko tak rychle? No, konec je otevřený, takže nezbývá nic, než doufat, že se pár otázek zodpoví.
Saw IV
Saw IV jsem už také jednou viděl, a jelikož jsem byl celou sérií s jejími originalitami tehdy uchvácen, nedošlo mi, kolik nedostatků má. Trojka se už začala vymykat, protože tvůrcům stačila jenom malinká záminka, ale co čtyřka? Moc dobře chápu, že chtějí tvůrci sérii rozvést až do úplných extrémů, aby ukázali, jak je vlastně Johnovo dílo geniální a rozsáhlé, ale nějak zapomínají na stereotyp. Záminkou tohoto dílu mi přijde snad jen jediná věc. Kdo vytáhl jednu z policistek do smrtícího přístroje. Jistě, že se chtělo také zajít dál do minulosti a zdůvodnit Johnovo celé počínání, ale jediné, co se pojí s předchozími díly je snad jen mnou zmíněný fakt. Ovšem lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem nechtěl vědět o počátku „takových her“. Musím určitě připustit, že cesty do Johnovy minulosti byly provedeny vskutku velmi působivě. Využila se metoda vzpomínek, které stačila pouze stručnost. Být celý díl jako souvislý děj o počátku, něco jako prolog, dopadlo by to podle mě stejně, jako s Hanibalem. Bohužel, fakt, že minulost je zobrazena v krátkých intervalech sebou nemůže nepřinést další hry. Čtvrtý díl shledávám jako mix jedničky a trojky, protože v jedničce držel chlap dva lidi, zatímco se odehrávalo drama člověka, které zase svým stylem neuvěřitelně připomínalo dokonce cestu muže v třetím díle – jeho osobu neohrožovaly přístroje a měl možnost rozhodovat nad druhými, zatímco šel po drobečcích. Díky tomu film úplně ztratil svou mysterióznost, spolu s dalším faktem, že se do děje připletly další postavy. Ztratil mysterióznost, ale zato nastoupil stereotyp, po němž deprese. Nic nového, krom dalších smrt přinášejících strojů, zde bohužel neuvidíte, a přímočarost spojená se zákroky FBI byla velmi velká. Situaci zachraňuje kousek z vyvrcholení, kde opět zazní „Hello, Zepp“, a během zrychlených scén se vysvětlí všechny příčiny a neuvědomělé fakty. Toto reputaci zvyšuje, ale ne o tolik, jelikož toto je u Saw už vyhlášené a předvídatelné, a navíc toto vyvrcholení není tak šokující, jako dříve. Pátý díl už znám, jen se obávám, že další díly už nebudou vyhovovat svými zápletkami, a že úplně ztratí veškeré kouzlo Saw.
Hitman
Opravdu hodně povedený film. Ukázal lstivost a vychytralost hlavní postavy, byl dost krvavý, měl dobrej děj a byl dobře propracovaný. Tomothy Olyphant se na to celkem hodil, ale do kina bych na to určitě nešel.
Pink Panther, The
Opravdu povedený film. Bylo to teda něco na způsob Johnnyho Englishe, ale tehle film se fakt povedl. Líbila se mi detektivní zápletka i sebevědomá povaha hlavní trochu trhlé postavy. Na filmu se mi vůbec nelíbily strašně trapný dialogy hlavní postavy, ale scény jeho omylů byly k popukání. Taky jsem doufal, že tu dají víc prostoru Jeanu Renovi, ale co se stalo stalo se. Steve Martin není tak dobrým komikem jako Rowan Atkinson, ale v tomhle filmu se celkem vyznamenal. Dávám 70% i přes podobnosti s jinými komediemi.
Live Free or Die Hard
Film se mi fakt hodně moc líbil, Opět ukázal, že Bruce Willis je fakt velmi dobrým hercem, a že i přes jeho věk je schopný předvést perfektní výkon. Bývá to tak v mnoha pokračování, ale i tady se oběvila další kladná důležitá postava. Byl to Justin Long, a tady to byl fakt k popukání hodný herec. Timothy Olyphant jako hlavní záporný hrdina taky předvedl svoje, ale i když se tu jednalo hlavně o počítačích, které jsou záležitostí nové generace, nevypadal pros svou roli dost přesvědčivě. Ale nicméně jako ten záporák byl dobrý. Změna dabingu Bruce Willise mi vůbec nevadila, protože Pavel Soukup je dobrým dabérem hlavně pro Arnolda Schwarzeneggera. Velmi mě překvapila délka filmu. I když to byla v podstatě povinnost po předchozí trilogii mít délku alespoň 110 minut. To je na film z roku 2007 docela slušné. Děj byl velmi zábavný od začátku až do konce, ale tentokrát to už nebyl takovej odvaz. Tady z Bruce W. udělali úplnýho Hulka. Tady Bruce W. přežil úplně všechno. Pád z auta, průstřel ramene, a některý jeho scény, například honička se stíhačkou, vypadaly dost šíleně a nepřirozeně. Byla to tak trochu blbost. Ale nebyl to zas tak špatnej pokus udělat se Smrtonosný pasti to co bývalo. 84% je velmi uspokojivé.
Littleman
Tahle super komedie se opravdu povedla. Hrozně se mi líbila počítačově upravená hlavní postava, kterou ztvárnil asi 1.85 m vysoký herec. Film měl fakt super trhlý děj, bylo zde spoustu vtipných scén, prostě super komedie, kterou fakt vřele doporučuji.
Resident Evil
Opravdu hodně povedený film. Sice nebyl tak strašidelný, ale měl opravdu originální námět. Milla Jovovich zahrála svou roli fakt hodně dobře. Líbily se mi akční scény, zombíci byli určitě strašidelnější než ve třetím dílu s podtitulem Zánik. Brutální scény byli fakt někdy dost nechutný, třeba jak si je ti zombíci podávali, nebo jak je ta umělá inteligence zavřela v místnisti s lasery. Nadruhou stranu měl film dost přímočarej děj. Je to film ale jen na jedno podívání. Jelikož to producenti od ničeho neokopčili dávám 82%.
Resident Evil: Apocalypse
Docela dobré pokračování předchozího úspěšného filmu. Líbilo se mi rozvití děje i nové hlavní postavy. Nejvíce z nich se mi líbil Oded Fehr. Film byl opět hodně akční a více strašidelný než předchozí díl. Líbila se mi i nová "genetická mutace" v podobě hrůzu nahánějícího mutanta, o kterém si ale myslím, že ho jentak tvůrci obšlehli od Doomu. Podle mě tentokrát hrozně přehnali scopnosti Mily Jovovich. Třeba, když bojovala, byly při tom přehnaný zvukový efekty. Stějně jako předtím dávám 72%.
Resident Evil: Extinction
No, čekal jsem od tohohle filmu trochu víc. Měl trochu moc jednoduchý děj, ale nebyl k zahození. Trochu mi zde chyběly akční scény i zombíci přes svůj nový vzhled nevypadali tak strašidelně jako ti v předchozích dílech. Strašně mi vadilo, že skoro všechny hlavní kladný postavy během filmu zemřely. Tentokrát se mi líbilo, že prostředí nebylo tak temný a zatuchlý, byly i lepší video efekty. Ale jinak bych film označil jako druhý nejlepší s trilogie.
Species: The Awakening
No film mě dost zklamal. Souhlasím s předchozím názorem - s pojmem horror se fakt trochu sekli. Celej film byl hroznej nesmysl - zase mi přišlo, že je to něco na způsob vetřelce. Film byl naprosto bez příběhu, námět byl hrozně suchý, prostě sem se vůbec nebál a musím říct, že je to opravdu ztráta času.
Mr. Magorium's Wonder Emporium
Docela pěkný film. Měl v sobě trochu víc než jsem čekal. Film nebyl ani zas tak moc dětinský jak jsem si myslel. Měl pohádkově dětský příběh i celkem originální námět. Sice tam šlo jenom o jediné věci, ale i když nejsem vůbec žádnej fanda dětských filmů, tak tenhle film se mi líbil z 70ti procent. Doporučil bych hlavně dětem co mají rádi filmy s "velkolepě" šťastným koncem.
Ali G in da House
Opravdu ta nejlepší komedie co jsem kdy viděl. Ali G alias Sacha Baron Cohen byl naprosto senzační. Do své role se vžil, nejvíc jak to šlo a jeho výkon si zasluhuje uznání. Byly tady ty nejlepší hlášky, který jsem kdy v životě slyšel. I když je film relativně starej, předčil úplně všechny komedie a to i parodie Žhavý výstřely 1 i 2, dokonce i americkou klasiku Prci, prci, prcičky. Film měl ku podivu zajímavej příběh o politice. Aliho jsem si zezažátku jako politika neuměl vůbec představit, ale ve vládě i v parlamentu udělal velký změny. Taky díky tomu, že byl pak politik, tu vznikaly scény, které byly někdy tak vtipný, až se to nedalo vydržet. V příběhu byly i dokonce dvě zápletky, které se navzájem prokřížily, a to už pak bylo něco. Nevím, jak bych bez tohohle filmu mohl žít. Film měl taky skvělej soundtrack a kromě toho, že jsem to viděl v češtině, bych to chtěl vidět i v originále, protože to by bylo určitě lepší s tim jeho přízvukem. Nejlepší komedii dávám velmi uspokojivé hodnocení 93%.
Alvin and the Chipmunks
No film byl celkem dobrý hlavně proto, že nebyl celý animovaný. Podle mě měl trochu suchý děj, ale i trochu ujetý námět. Ty jejich písničky ve zvýšenym hlasu byly docela fajn, i když v originále jsou samosebou mnohem lepší. Když se řekne dabing, tak jsem hned věděl, že hlasy tří hlavních veverčích hrdinů budou jako v Chipovi a Dailovi. Prostě dost zvýšené. Hlavní lidký hrdina toho moc nepředvedl, protože tam kecal jeden blábol za druhým, byl trapnej a dětinskej. Byla to zase trochu pohádka pro děti, která stojí akorát za jedno shlédnutí a nestojí jít na to za tolik peněz do kina.
Python
Film mě fakt zklamal. Pojem "horror" o tom vůbec nesvětčí. Děj byl nezajímavý, námět nebyl nic moc i had, který cáká kyselinu je hroznej nesmysl. Byla to fakt strašná slabota.
Larva
Podle mě to byla neskutečná blbost. Byl to strašnej odvar a ubohá napodobenina filmu Vetřelec. Bylo to prakticky stejné - larvy sice nevylézaly z hrudníku jako vetřelci, ale lezli z břicha, prostě si tvůrci neuměli vymyslet nic nového. Rozhodně nedoporučuju.
Fire Serpent
No, tenhle film mě tak trochu hodně zklamal. Čekal jsem od něj teda trochu víc. Podle mě tam šlo pořád o to samé, děj byl nezáživný a moc přímočarý, i celkovej námět byl naprosto od dětskýho autora.Ten sci-fi ohnivej had byl pomocí efektů zvládnut v podstatě dobře, ale i od něj jsem čekal ve filmu více. Tady se nic nedělo. Všechno zaplňovaly jenom trapný dialogy. Na béčkovej docela běžný. Na film jsem se chtěl podívat hlavně kvůli obalu, protože tam ten had vypadal docela věrohodně, ale zklamání je na místě. Neoběvil se tu v podstatě žádnej normální úspěšnej známej herec, takže byl film kompletně bez šťávy. Tohle byla fakt strašná blbost. Docela mi stačilo, že jsem to viděl jednou a že jsem to vůbec vydržel. Tohle, jestli se tomu tak dá říkat, sci-fi bych nedoporučil člověku, kterej by viděl nějakej film poprvé.