avatar uživatele

Omarovic

Jméno
Šimon
Věk
31 let — narozeniny slaví za 9 měsíců (Panna)
Bydliště
Praha
Twitter
Facebook
Instagram
Poznámka
Názory
plakát filmu
Harry Potter a Kámen mudrců
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
90 %

Musím opravdu uznat, že pohled na film, který vidím už asi po desáté, se poněkud změnil. Není to zas až tak příšerná změna, ale autentický dojem asi v deseti letech trochu odporuje tomu, co mám teď. Harry Potter jako knížka, je samozřejmě jako spoustu jiných super. Není sice moc pro starší, ale alespoň na mě dělala dojem. Dále milion knih se zfilmuje, ale málokterý dopadne tak dobře a úspěšně, jako tento. Když se kniha zfilmuje, spoustu lidí nadává na to, jak se spoustu zajímavých a důležitých věcí vypustilo, ale v tomto případě musíme dát najevo Chrisu Columbusovi své uznání, protože ten si s předlohou musel dát spoustu práce. A je to také vidět. HP a Kámen mudrců je naprosto skvělý film, co se týká posloupnosti. Zápletce, která pro svět něco znamená, je věnováno sotva dvacet minut. Jelikož je film o kouzelném světě se zaklínadly, podivuhodnými tvory apod., je tu možnost podívat se na všechno pořádně zblízka. Jediné, co v tomto případě není dotažené, je, že HP jako hlavní postava postrádá scény, kde by nebyla. Abych se vrátil k myšlence, je tu spoustu scén, kde Harry jenom nejde za svým cílem. Začátek je trochu naivní, protože z humanitárního hlediska je naprosto nereálné, aby si dělali příbuzní z chlapce otroka a jen mu ztěžovali život. Ovšem od chvíle, kde se z jejich spárů vymaní, je to pro nás jen samá novinka. Zvlášť pro toho, kdo nečetl knihu, a jsou to právě tací, kteří dávají filmu špatná hodnocení. Realitě naprosto vzdálený svět nás zavede až do extrémů a pořád se tu něco děje. Ve filmu není jediná nezábavná scéna, tedy alespoň poprvé, vždy je tu pro nás něco nového. Čarodějnický svět je prostě zdaleka jiný než ten „mudlovský“. Harryho příběh je pozoruhodný, ale je opět trochu naivní myšlenka, která ho zachránila před zlem. Láska už je trochu ohraná. Každý musí uznat, že debutující mladí herci a herečky to zvládli na svůj věk skvěle. Nikdo nemůže zazlívat, že tu a tam nedotáhli emoce. Už jsou pro nás nyní velmi známí a dospělí herci na nás také udělali dojem. Je ale zase trochu dětinské, že poměr mezi kladnými a zápornými hrdiny je asi 100:1. Konec je ve všech ohledech šťastný, což mi přišlo trochu předvídatelné, ale dost pomlouvání. Je to velmi kvalitní a impozantní film, který využívá skvělé vizuální efekty a dává obrovské možnosti mladým hercům.

26. června 2008
plakát filmu
Harry Potter a Tajemná komnata
Harry Potter and the Chamber of Secrets
70 %

Druhý díl Harryho Pottera byl určitě velmi očekávaný, protože celý svět věděl, že se s celou ještě nedopsanou sérií teprve začíná. Já jsem ho viděl dokonce v kině a určitě nejsem sám, kdo zaznamenal menší pokles kvality. Samozřejmě jsem se na Potterovu dvojku díval znovu asi po desáté a patřičně upravuji původní názor. Je to taky pěkně dlouho, kdy jsem ho naposledy viděl. Jako předtím, Chris Columbus si opět dal záležet na knižní předloze, kterou si do nynějška celkem pamatuji. Harry Potter jako sága ale začal dost dětinsky. J. K. Rowlingová načala sérii pro děti a je to také slušně vidět. Dětské postavy samozřejmě nic nedokazují, ale vše je vidět ve scénáři. První díl mohl vypadat, jak chtěl, ale ve dvojce právě ze zaujatosti pozorujeme podobnosti, jelikož se pohybujeme ve světě kouzel a zaklínadel. Jenže v prvním díle jsem ještě toleroval, že jedenáctiletý kluk se bezhlavě pustí za nejobávanějším čarodějem všech dob. Nyní se vše až příliš opakuje, co se týká dětské inteligence. Scénář je kvalitní, ale hlavně Harryho dialogy k němu prostě nepasují. Na 12 let příliš správně uvažuje, tím co pořád říká, spíš připomíná nejmíň sedmnáctiletého. Je to trochu špatný způsob, jak odpoutat od infantilností. V prvním díle jsme měli přibližně hodinový rozjezd, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí. Vernonově rodině je nyní věnováno mnohem méně času a s tak dobrým rozjezdem v jedničce se můžeme rozloučit. Úplné základy ze světa kouzel se už nedají nijak nahradit nebo přepsat, takže místo toho tu máme v podstatě to samé jako předtím. Po úplném úvodu v jedničce jsme se začali seznamovat se školou a vzhledem k okolnostem, jako změně učitele obrany proti černé magii a předmětům nám v jedničce neukázaným, dvojka vypadala skoro úplně stejně. Nezačali jsme příliš zbrkle, ale vzhledem k prvnímu dílu ano. Hned po 45ti minutách nastala zápletka a vše začalo být příliš přímočaré. Zbytek filmu připomíná spíš krimi, kde se hledají stopy apod. Herecké výkony se od prvních příliš nelišily. Není ani divu, když se dvojka natáčela tak náhle. Radcliffe, Grint i Watsonová pokračují a myslím, že mají úspěch. I nyní je film plný dobrých vizuálních efektů, ale ty prostě scénář nepokryjí. Vždy tu máme šťastný konec a to bez výjimky.

26. června 2008
plakát filmu
Harry Potter a vězeň z Azkabanu
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
70 %

Nedokážu si ani představit toho, kdo vůbec nezaznamenal, že třetí HP s podtitulem „Vězeň z Azkabanu“, už trochu změnil kabátek a přešel z podívané pro děti k prakticky jinému žánru. Daniel R. začínal stejně jako Harry Potter v jedenácti a hned se točil druhý díl. Třetí je trošku starší a Radcliffe už vyrostl z dětských botiček, tudíž je jeho výkon daleko přesvědčivější. Předlohu třetího dílu už tak dobře před sebou nemám, ale myslím, že se z ní vytáhlo to nejdůležitější. Nejen, že všichni naši mladí herci zestárli, ale na filmu je vidět i změna režie. V prvních dvou dílech vše vypadalo tak velkolepě a hlavně pro nás nově, ale zde už nás v podstatě nemůže nic překvapit. Samozřejmě, že to popře spoustu lidí, ale já jako příliš zánovní neberu třeba nová kouzla, předměty nebo nového učitele obrany proti černé magii. Zde je úplně změněn styl kamery i scénář se velmi odlišuje. Úplně všechno je nyní bráno s humorem, což se alespoň trochu liší, ale někdy se to až příliš přehání, a naše ještě nezkušené herce to nutí k přehrávání emocí. Třeba na Hermioně, respektivě Emmě W., je vidět přetvářka. Pamatuji si, že když jsem se díval poprvé, téměř všemu jsem se smál, protože jsem byl v kině, kde se smáli všichni, ale když se díváte po vícekráté, přijde vám to spíš trapné. Příběh nemusím popisovat, protože ten každý zná, ale zde ve filmu měl i svou silnou stránku. Víme, že z Azkabanu uprchl Sirius Black, ale Voldemorta tu nikde neuvidíte, tím pádem se ani Harry nebude pokoušet ho nějak najít. Celý film je proto dá se říct bez záměru. To se mi ale právě líbí. V tak dlouhé době je pak věnován čas právě novým předmětům, učitelům apod. Dawid T, Gary O. atd. jsou důkazem toho, že tvůrci se nebojí přinést divákům známější herce, ostatně to můžete poznat v dalších dílech. Abych pravdu řekl, pár připomínek k příběhu mám. Začátek je stejně pohodový jako dříve. Zatím tomu tak vždycky bylo, začal famfrpálový zápas a pak začaly být všechny díly více přímočaré. To jen, že posloupností se trojka zas tak moc neliší a pořád mi vrtá hlavou, proč se pokračování nikdy nevrací k předchozím dílům ani jedním slovem. Ovšem díky novým efektům, které daly život novým tvorům, skvělým hercům a jejich výkonům to zas taková hrůza není, i když si budete muset zvyknout na trochu temnější atmosféru.

26. června 2008
plakát filmu
Harry Potter a Ohnivý pohár
Harry Potter and the Goblet of Fire
70 %

Předlohu HP 4 jsem tolik před očima neměl. Pamatuji se, že jsem ho četl, ale i když je moje paměť na knihy velmi mizerná (na filmy ovšem výborná), pořád si pamatuji, že toho v knize bylo - jako ostatně ve všech - oproti filmu mnohem více. Jak postupem času knihy J. K. Rowlingové tloustnou, je zde mnohem více informací, které se ne vždy mohou zanedbat. První tři knihy neměly v tloušťce ani palec, ale Ohnivý pohár toho poskytuje skoro dvakrát tolik informací. Je na něm opět vidět změna režie. Oproti předchozím třem dílům je nyní naprosto odlišná atmosféra, je mnohem temnější a tajemnější. Abych pravdu řekl, vůbec se mi nelíbil začátek. Nevadí mi, že se neukázali Dursleyovi, ale zápletka přišla neuvěřitelně rychle. Famfrpál na začátku filmu není pro film důležitý, ale mohl nás alespoň trochu odvrátit od toho hlavního. Změna režie je opravdu poznat, protože režiséři už pomalu nemají, čím diváka překvapit. Nyní už o Bradavicích víme úplně všechno a kouzlům už bylo taky učiněno za dost, proto v nových dílech přicházejí jen nové zápletky a těch se film drží jako klíště. Tím chci hlavně upozornit na hroznou přímočarost. Důkazem, který nikdo nemůže popřít je to, že 90% obrazovky zabírá D. Radcliffe. Ani E. Watson ani R. Grint neobsadili dostatečné množství. Když se objevili na scéně, přišly většinou na řadu vtipné scény. Já jsem byl na tomto díle v kině a dobře si pamatuji, že jsem se tehdy smál. Ale když se díváte už podruhé, přijde vám to už nesmírně trapné. Zvlášť když se díváte asi popáté. Abych nezapomněl na vynechané scény, vrátím se ještě k všeobecně známým třem úkolům. Všechny se mohly pyšnit dobrými vizuálními efekty, ale opět. Patřily jen Harry Potterovi. Ani jeden z nich neukázal, jak si vedou oponenti. Obzvláště mě to mrzí v událostech s draky, kde efekty mohly ještě přibýt na ceně. Úkol v jezeře ukázal pouze prevence před utopením protivníků a nejvíce odfláknuté bylo bludiště. Mrzí mě, že musím tento film tolik pomlouvat, ale nemůžu za to, že více jak 150 minut si film nemohl dovolit. Jo a už minule jsem se zapomněl zmínit o novém Brumbálovi, alias M. Gambonovi. U něj vážnost, kterou R. Harris měl nadbytek, úplně vymizela. Gambon je dobrým hercem, ale měl Brumbála načít stejně jako to měl udělat V. Zavřel v Simpsonech, aby ho lidé více ocenili. Čtvrtý díl je oproti předchozím nesmírně akční. Užijete si i R. Finniese jako Voldemorta, ale jak přijmete obrovskou přímočarost, i přes nepředvídatelný konec, je na vás.

26. června 2008
plakát filmu
Vodní svět
Waterworld
50 %

No teda nic moc... Čekal jsem teda rozhodně víc. Dával jsem hodně nadějí tání ledovců, ale neukázalo se nic jinýho, než že roztály. Tím myslím, že film měl dobrej i zajímavej námět, jinak ze strany příběhu to byla naprostá katastrofa. Nebylo tam nic jinýho, než jenom nudný scény z moře. Pak taky nechápu co měli ti "Čmoudi" proti těm ostatním. Scény byly hrozně nezáživné, celej film byl bez šťávy a bez atmosféry, to mu ubíralo na kráse. Fakt nic moc.

25. června 2008
plakát filmu
Smrtonosná past 3
Die Hard With A Vengeance
90 %

Smrtonosná past 3 byla sice celkem dobrá, ale už to bylo v podstatě to samý jako předchozí dva díly. Zase nějakej padouch k zabití, spoustu nepřátel, divoký boje a přestřelky apod. Aspoň zde měl novýho parťáka, kterej dal tomuhle filmu něco novýho. Bruce Willis byl zase super, námět taky a tak vůbec... Další dvě hodiny s dobrým filmem.

24. června 2008
plakát filmu
90 %

Fakt super film, na kterej fakt stojí za to se podívat. Jelikož je tenhle film už 20 let starej, tak jsem měl jisté pochyby.. ale i přes věk byl film fakt dobrej. Měl docela zajímavej, i když trochu přímočarej děj. Nemůžu zapomenout na spoustu akčních i někdy vtipných scén. Nejlepší byli bez pochyby Bruce Willis alias John M. Clain a Alan Rickman alias Hans Gruber, kteří předvedli super výkony. Prostě 120 minut super akční zábavy.

23. června 2008
plakát filmu
80 %

Film se mi opět moc líbil, stejně jako jednička. Líbil se mi zase nový nekalý plán M. Clainových nepřátel, jakým způsobem je obelstíval, zneškodňoval apod. Film měl zase originální námět i super děj, jinak to bylo v podstatě to samé jako jednička. Zase tlupa nepřátel, spoustu akčních přestřelek a akcí, nové taktické plány atd... Jinak mě zase překvapila délka filmu. Stejně jako jednička měl přibližně 120 min. a těm, kterým se to zdá moc, říkám, že v tomhle filmu se po celou dobu určitě nudit nebudete.

23. června 2008
plakát filmu
Suprhrdina
Superhero Movie
40 %

No... tak jo, film byl vcelku dobrej. Dobře tady zparodovali Spidermana, Fantastickou čtyřku, no prostě všechny možný filmy o superhrdinech. Některý scény byly fakt dobrý a vtipný, nicméně spoustu z nich byly už hodně ohrané z jiných parodií. Jinak na 70 minut to byla ztráta času, ani do kina bych na to určitě nechodil. Tohle už je pokročilý stupěň demence. Proti tomuhle bylo Scary Movie Pán prstenů. Zase lituji všech normálních herců, kteří se zde jenom zbytečně zesměšňují jen za pár šupů. Parodie jsou pořád horší a horší a tohle je další úchlnej případ. Tyhle nový nemaj nic novýho v zásobě, jenom trapně kopírují starý vtipy. Tohle si nezaslouží ani poloviční hodnocení. Takovejhle parodií už musí být přece konec! Další nástupce Disaster Movie, to si ani neumim představit.

22. června 2008
plakát filmu
Hory mají oči
The Hills Have Eyes
50 %

No... teda, čekal jsem víc. Podle mě byl film tak trochu bez příběhu. Bohužel zde nebylo nic jinýho, než příšerná řežba a jatka. Ti ozáření mutanti vypadali teda fakt hnusně a bylo zde spustu odporných scén, ze kterých se mi zvedal žaludek, jako když "vysál" toho papouška. Právě nadměrná brutalita ubírala tomuhle filmu na kráse, stejně jako přímočarý a předvídatelný děj. Právě za to dávám jen 50%.

20. června 2008
plakát filmu
Hory mají oči 2
Hills Have Eyes II, The
60 %

Musím říct, že to nebylo zas tak špatný, určitě lepší než jednička. Zombíci byli zase tak "krásně hnusný" a měli stejně jako v jedničce hodně tuhý kořínek. Bylo zde taky pár scén, kterých jsem se hodně lekl. I když si o tomhle filmu myslím, že byl v podstatě stejný jako jednička, protože tu byli místo civilistů nezkušení vojáci, tak měl o trochu lepší děj. Film byl zase hodně brutální a plný chuťovek.

20. června 2008
plakát filmu
Pearl Harbor
Pearl Harbor
80 %

Film vcelku ušel, líbil se mi hlavně díky válečnému námětu. Válečné filmy mám moc rád, a proto i tenhle stojí podle mě za to. Bylo zde spoustu leteckých válečných scén, které nebyly špatné. Moc se mi líbil průběh děje i herecké výkony Benna Aflecka a Joshe Hartnetta nebyly k zahození. Bohužel, filmů z druhý světový je dost hodně, a proto dávám jen 80%.

13. června 2008
plakát filmu
Krvavý diamant
The Blood Diamond
70 %

Nic moc...

No od tohohle filmu jsem čekal teda mnohem víc, zejména tedy námět. Film měl fakt ubohej námět, kterej mě vůbec neoslovil, mylel jsem si, že si z nás dělaj srandu... Bohužel to bylo tak. Film byl taky naprosto bez zajímavýho příběhu. Vůbec se mi nelíbila povaha hlavní postavy - byla strašně namyšlená a panovačná, to vůbec nemělo cenu. Dicaprio teda taky nic moc... Dávám ubohých 70% ubohému filmu...

12. června 2008
plakát filmu
Beowulf
Beowulf
70 %

Ušlo to

Film byl celkem povedený ale snad jen ze strany randerovaného zpracování a sci-fi příšer. Podle mě měl film dost suchej a přímočarej příběh, kterej mě fakt moc nenadchl. Pak tam bylo spostu věcí jaksi nedokončených, jak bych si představoval - moc tam nevyřešili jednu postavu. Vůbec se mi nelíbila vychloubačná povaha hlavní postavy Beowulfa, nejspíš to bylo v té době běžné... Jak jsem říkal, moc se mi líbily příšery, nejvíc ten drak na konci.

12. června 2008
plakát filmu
Rambo
First Blood
80 %

O tomhle filmu jsem dost pochyboval, ale zas tak špatnej nebyl. Vedle Terminátora se film Rambo předvedl dobře a společně s Arnoldem Schwarzeneggerem předvedli slušný výkon. Vím, že je už dost starej, ale i tak mi strašně vadily zvukové efekty, které mi trhaly uši. Jinak se mi moc nelíbil postup děje, bylo to pořád stejný kafe, ale naopak se mi líbila zápletka i způsob, kterým Rambo "likvidoval své nepřátele.

11. června 2008
plakát filmu
Rambo II
Rambo: First Blood Part II
80 %

Rambo 2 mě stejně jako jednička nezklamal. Film měl zase zajímavou zápletku, podle mě byl Rambo víc ve své kůži zde v džungli. Bohužel mi přišlo, že Rambo nemá žádného sobě rovného nepřítele - tim chci říct, že Rambo jenom přišel mezi partu nepřátel, všechny je během chvilky zastřelil a některé tvrdší jedince sejmul během jedné minuty.

11. června 2008
plakát filmu
Rambo III
Rambo III
80 %

Film se zase velmi podobal předchozím dílům. Rambo byl zase "nesmrtelný" hrdina, který všechno umí a dokáže si se všim poradit, což se mi zase v mnoha ohledech nelíbilo. Silvester Stallone jako hlavní hrdina i režisér dohromady trochu přetáhl a moc se přechválil.. Zápletka byla zase docela poutavá, ale jinak to bylo v fakt v podstatě to samý jako ve dvojce, jenom zde nebyl v džungli, ale někde v pustině.

11. června 2008

Film zase ukázal dobrou kondici hlavní postavy Ramba i herce Silvestra Stallona, který ho ztvárnil. Spousta scén bylo hodně krvavých, chci říct.. krvavější než předchozí tři díly. Trochu mě zklamal námět, protože se dost podobal předchozím, tím myslím, že tu byl zase někdo na zachraňvání, různý přestřelky apod. Děj byl dost přímočarej po celou dobu. Akorát stojí za zmínku poslední přestřelka, kde byl Rambo u velkorážního kulometu a dělal ze svých nepřátel cedníky, ale zase ho tu přestavovali jako nepřemožitelnýho týpka, takže si myslím, že by tu ránu z kulometu z lodi nemohl na starý kolena ustát. Film je sice po trojce s velkým intervalem, ale už jsem byl zvyklej na dabing, jenže tentokrát se do toho opřel Pavel Rímský. Film mě nezklamal a dávám 84%.

11. června 2008
plakát filmu
Godzilla
Godzilla
90 %

Film byl prostě super. Hrozně se mi líbila godzilla i její docela na plaza nadprůměrná inteligence. Film byl hodně akční, producenti se dokázali vytáhnout ne jenom díky gigantické hříčce jaderných pokusů, ale zatáhli sem i její dravé potomky, kteří po zdánlivé smrti své matky dokázali dělat divy. Film jsem viděl v češtině i v angličtině a v obou případech se mi provedení líbilo. Herci byli super, díky občas vtipným scénám Jeana Rena film neztrácel šťávu.

11. června 2008
plakát filmu
Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
70 %

Film se mi hodně líbil, hlavně proto, že to byl na půl muzikál. Písničky byly hodně vydařené, ale bylo jich tam vůči normálnímu textu trochu moc. Celý film jsem si představoval úplně jinak, film měl strašně předvídatelný a přímočarý děj. Johnnyho Deppa alias Sweenyho Todda jsem viděl poprvé ve filmu Piráti z Karibiku, takže jsem si myslel, že to neuhraje zrovna dobře, ale opak byl pravdou. Film byl taky dost krvavý, bylo zde spoustu scén, když se někdo přišel oholit a najednou měl hrdlo plné krve, na kterých bylo v některých případech jasně vidět digitální zpracování. Jinak film doporučuji hlavně díky trochu netradičnímu provedení a díky parádnímu hereckému obsazení.

10. června 2008
plakát filmu
Zodiac
Zodiac
70 %

Tenhle film se celkem povedl hlavně díky detektivní zápletce. Děj mi občas přišel nudný a nezáživný, třeba jak dlouho jim trvalo případ vyřešit. Z těch Zodiakových vražd jsme taky nic moc neměli, ale jinak jako pozitivní hodnotím námět podle skutečné události.

10. června 2008
plakát filmu
Sunshine
Sunshine
80 %

Opravdu super film. Čekal jsem teda něco trochu jinýho, ale tohle předčilo všechna má očekávání. Film měl výborný soundtrack, námět byl prostě výborný a celý průběh děje byl nesmírně zajímavý. Jako super sci-fi filmu dávám jasných 80%, taky kvůli tomu, že nebyl akční jako podobné filmy, to se mi na něm moc líbilo. Opravdu hodně, hodně doporučuju.

9. června 2008
plakát filmu
Lovci pokladů
National Treasure
80 %

Film Lovci pokladů je určitě skvělým zabavením všech diváků každého věku. Já jsem měl to potěšení film vidět asi třikrát a ani teď, když se dívám znovu, moc mých autentických myšlenek se nezměnilo. Pár sice ano, ale pořád zůstává tento film mezi mými uznávanými. Námět vás příliš neosloví, ale když film zapnete, budete pak jenom nevěřícně zírat, jak podceňovaný film vypadá. Jistě, že se tu mohou ozvat nějaké námitky ohledně historické přesnosti, ale jde konec konců o film. Bez jakýchkoliv debat ale každý musí přiznat, že s rozvíjením příběhu si dali scénáristé hodně záležet. Já si myslím, že asi tak 80% všech dialogů obsahuje nějaké rozprávění o všem možném v historii. Hlavní postava není jenom hlavní hrdina, jak má být. Je to i chodící encyklopedie. Všechny jeho dialogy melou dokola pořád to samé. Jak svobodní zednáři tohle a támhle to, jak Benjamin Franklin udělat zase tamto… Zkrátka zezačátku mě to fascinovalo, ale pak mě to začalo trochu štvát. Začátek je naprosto očekávatelný. Pro hledání pokladu musíme mít historii, a jakmile se ukázal Nicolas Cage, už to jelo jako po másle. Hned při první akci jsem si okamžitě uvědomil, jak se věci mají. Cage je jednoznačně hlavní postava, a hned, jak poprvé promluvili další, hned jsem měl jasno v tom, kdo bude a nebude záporný. V každém takovém filmu je záporný hrdina nebo policie, která tu znepříjemňuje také. Kde by byla policie bez zločinu, že? Asi nejlepší série scének je, když se hrdinové pokouší ukrást jeden vzácný dokument. Tady teprve vidíte, čeho jsou lidé schopní. A jaký by měl film úspěch bez ženy? Diane Cruger je zde skvěle ztvárněna jako děsná a umíněná kibicantka. Ovšem jakmile se spojí cesty všech, jde to z kopce. Ostatně hned od začátku je film neuvěřitelně přímočarý. Člověka neuvěřitelně zmatou všechny nálezy a ty řeči kolem, jenže příběh je pouze v jedné linii a jako příběh odehrávající se v pozadí, nemohu považovat ten Seana Beana. Každopádně jsem rád, že jako záporák byl zvolen právě on. Ostatně všichni herci jsou zde super, zvlášť když se pak objeví ještě Jon Voight. Všichni, kdo mají rádi zápletky s historií a proplétání děje prostřednictvím klíčů a indicií, se určitě o film porvou.

9. června 2008
plakát filmu
Lovci pokladů: Kniha tajemství
National Treasure: Book of Secrets
80 %

Lovci pokladů je podle mě velmi dobrá a zábavná série, která když vás chytne, tak nepustí. První díl nastavil úplně novou laťku pro jistý druh dobrodružných filmů a ten, komu se více líbí třeba Indiana Jones, musí vzít v potaz, že ten se pohybuje přece jen trochu jinde. Lovci pokladů nepostrádají spád ani dynamiku, ale jejich výjimečnost spočívá v těch jejich „klíčích“, které přicházejí jak na běžícím pásu. Kniha tajemství si tento styl udržela, a i snad po páté se mi pořád velmi líbí. Vymyslet nový příběh určitě nebylo vůbec snadné, protože všichni víme, že v této sérii není delšího momentu, kde by se nějak nediskutovalo, či něco nového neobjevovalo. Nicméně já jsem s ním naprosto spokojený, protože dobrý příběh dělají i herci, z nichž se nezměnil ani jediný. Představa, že někdo nahrazuje Justina Barthu, Diane Cruger nebo nedej bože Nicolase Cage (vzpomeňme si na Nebezpečnou rychlost 2 bez Keanu Reevese), mě přímo děsí. Když se dostalo na herce, nemohu opomenout, že ačkoliv je Ed Harris velmi známý, uznávaný a schopný herec, Seana Beana prostě nahradit nemohl. K příběhu se ještě ale nevrátit nedokážu. Poklad templářů z jedničky nepostrádal poutavost, a stejně tak nezaostalo ani Zlaté město, nicméně i zde vidím mírné pohoršení. Ne v příběhu jako celku, ale spíš v občasném opakování motivů. Celá záležitost opět sahá k dalším významným prezidentům dějin, Cruger se do nového dobrodrůža zapojila velmi podobným způsobem, zase zde máme akční scénu s velkou propastí, šílenou automobilovou honičku, stíhání policií a FBI… Nicméně daleko více mi zde vadil filmový současný prezident. Opět. Ne díky Greenwoodovu výkonu, ale touto „filmovou“ postavou obecně (co teprve ten ze Dnu nezávislosti). Co se týče humoru, Bartha a dabing Jakuba Saice rozhodně nezklamali. Nedostatek vidím sice v přehnaně prvoplánových výstupech Mirren a Voighta, ale Bartha se díky účasti v této sérii u mě velmi zviditelnil. Ve filmu nepřestala znít ani charakteristická hudba, čehož důsledkem mohu jen potvrdit úspěch druhého dílu. Plánuje-li se díl třetí, vůbec nejsem proti tomu. Ba naopak, budu se těšit na dozajista další pohodové Cagovo představení, které si pustím i podruhé, i klidně potřetí.

9. června 2008
plakát filmu
Neprůstřelný mnich
Bulletproof Monk
70 %

Film se mi fakt moc líbil. Role byly ztvárněny skvěle, děj byl moc zajímavý a bylo zde spoustu akčních a vtipných scén. Podle mě to jejich bojové umění trochu přehnali, protože bylo dost sci-fi, ale jinak to byl super oddechový film, který vřele doporučuju.

8. června 2008