TylerD.
The Lord of the Rings: The Return of the King
Přeceňovaný
Tento snímek je ukázkou toho, že plné pokladny nezaručují kvalitu. A hlavně to, že i filmová akademie může podléhnout komerčnímu nátlaku. Kýčovité herecké výkony(kromě Aragorna), podprůměrně a nepromyšleně natočené scény, hrozná režie bez špetky filmového cítění a hlavně digitální efekty, které jsou sice na nejvyšší úrovni, ale stejně každý pozná vysokopolygenní postavy. Tento film není nádherná podívaná, ale pouze nepřijemnou nutností každého filmové fanouška. Za pět let už ani nebudete vědět, že něco takového existovalo.
The Godfather
Geniální
O filmu Kmotr se už napsálo mnoho. Jen těžko se dá tento nádhený snímek popsat. Kmotr je důvod, proč vzniklo řemeslo jménem "filmařina". V něm vidíme vše od složitých vztahů, přes poučné hlášky, lásku k rodině až po zradu a pomstu. Coppola ve své nejlepší formě převádí na plátno atmosféru mafianského prostředí a přitom nenechává žádné řemeslo hrát druhé housle. Citlivá režie, jímavá kamera a naprosto ohromující herecké výkony(ať je ti, Marlone, země lehká). Kdybych nikdy neviděl Maria Puza, přísahal bych, že tento příběh napsal Shakespear.
Titanic
Velkofilm ze starých časů
James Cameron je prostě skutečný umělec nové doby. Ve svých filmech naprosto dokonale předvádí revoluční digitální efekty a zároveň je nechává kroužit kolem skvěle napsaného příběhu. Ačkoli jsem použil spojení "umělec nové doby", jeho natáčecí metody jsou dosti staromódní. Když se dívám na Titanic, napadají mě filmy jako "Ben Húr, Lawrence z Arabie nebo Kleopatra". Vedle stovek komparsistů a smrtelného způsobu natáčení, všechny jmenované filmy mají společnou jednu věc. Synchronizace. Kamera zbytečně neposkakuje, střih je, jak má být, efekty nezastiňují podstatu scén. A to hlavní! Každý film se na chvilku zastaví a nechá Vás nasát tu atmosféru, abyste skutečně uvěřili, že jste tam, kde se příběh odehrává. Tak se nechte unést mnohokrát viděnou zápletkou a dopředu tušeným koncem. Vždyť i Vy můžete být na chvilku "králem svéta".
Pulp Fiction
Mezník
Není sporu, že ultra násilný kečupovitý snímek režiséra Quentina Tarantina, se stál mezníkem 90 let. A i přesto, že svůj oscarový boj prohrál(kromě Oscara za scénář) s dalším klenotem Forestem Gumpem, stál se kultovním a svými hláškami zásobil mladou generaci na mnoho let dopředu. Je to také jediný důvod, přoč se na Tarantina nezapomělo.
Leon
Krása
Vždy, když vidím tento film, napadne mě jeho spojení s Kmotrem. Přestože oba disponují naprosto rozdílnými příběhy, jsou si podobné jako vejce vejci. Oba dva totiž splnili KOUZELNOU ČTYŘKU: Geniální režie, citlivá kamera, promyšlený scénář a monumentální herecké výkony. Vztah předčasně vyspělé Matildy a trochu zaostalého najemného zabijáka Leona, zní nejenom bizárdně, ale také bizárdní je. Téměř shakespearovské dílo. Nádhera.
Charlie's Angels: Full Throttle
Celovečerní komiks
Nazvat tento film celovečerním snímkem, je trochu zavádějící. Něco podobného jsem totiž už dlouho neviděl. Vedle naprosto stupidního příběhu, účelových krasavic a nulové režie, stojí zábava. Když jsem ho viděl poprvé, měl jsem chuť dát mu plné hodnocení. I když jsem ani nepochopil, o co vlastně jde a co většina scén předvádí, měl jsem pocit, že to autoři přesně chtěli. Takže pokud nechcete žádný děj a všechny přírodní zákony popírající zábavu na jedničku, zvolte tohle.