Veronika

Jméno
Veronika
Věk
Bydliště
Praha
Twitter
Facebook
Instagram
Poznámka
Názory
plakát filmu
40 %

Jak hodnotit?

Film byl hrooooozně dlouhý, hrooooozně nudný a vykonstruovaný a Claire Forlani je sice kus, jak píšete, ale hrát opravdu neumí. Bradova vyjevená očíčka á la slaďounký a nic netušící chlapec na samém konci filmu byla ovšem úplně nejlepší. Blbost, nuda, směšné.

Kdysi dávno
plakát filmu
Pelíšky
Pelíšky
100 %

Nejlepší Hřebejk

Pelíšky jsou nejlepší film Jana Hřebejka, snad asi jediný, který dělal očividně s lásky k filmu, a ne pro peníze, jako všechny následující. Patří k mým nejoblíbenějším českým filmům vůbec a jednoznačně patří mezi absolutní špičku celých dějin kinematografie (kliděn řeknu, že světové, nejen české). Jediné, co mi na Pelíškách vadí, je Jiří Kodet a neuznávám jeho ocenění Českým lvem (i když je typově přesný a cholerika hraje vážně skvěle). Můj názor na České lvy je ten, že mnohdy jsou jím herci oceněni jen za "zásluhy" - protože žádnou cenu od dob totality nedostali a ve filmu se neobjevují tak často, aby měli ještě plno dalších příležitostí. Nechci tady vynášet nějaké soudy, ale Jiří Kodet pokud je mi známo nikdy za nějakého velkého umělce neplatil - najednou zestárne, a lup!, dostane Českého lva. Jen za to, že cholericky řve... Toť prostě můj názor (který bych uplatnila ale i na jiné herce), a ten si nenechám vymluvit. Zbytek hereckého štábu je jeden skvostný výkon za druhým: ráda bych tady vyzdvihla především Simonu Stašovou, která bývá neprávem opomíjená. Pelíšky jsou po všech stránkách dokonalé jako málokterý film: skvělé postavy, skvělé výkony, skvělé hlášky, skvělé gagy, nádherný soundtrack, skvěle vypointované scény a patřičně nadávkované city a smutek... Top top top.

Kdysi dávno
plakát filmu
Kolja
Kolja
90 %

Milý, příjemný film

Se sentimentalitou Kolji nemám problém - jak mu ji mnoho lidí vytýká. Není to podle mě ani kýč, ani patos - naštěstí je v tomhle filmu dost toho, co jej vynahrazuje. A navíc, co je patetického na tom, že se sejdou starý mládenec a malý sympatický klučík? Jedině to, že je to téma obehrané. Andrej Chalimon ovšem tomu klučíkovi dodává takovou přesvědčivost (zvláště ve scéně ve vaně), že je nezapomenutelný a nesrovnatelný. Možná každému filmu vždy uškodí to, že se kolem něj v souvislosti s různými cenami či diváckou úspěšností vytvoří aura jakéhosi mýtu - a tím se mnoha lidem zoškliví ještě dříve než jej vůbec uvidí. Navíc, při srovnání s ostatními českými porevolučními filmy je přímo jasné, jakých kvalit Kolja je. Je to film kompaktní, nikde nekulhá, nenudí, není nějak ujetý či rádobyintelektuální, herci v něm hrají skvěle - co více si od českého filmu přát?

Kdysi dávno
plakát filmu
Tmavomodrý svět
Tmavomodrý svět
40 %

Patos, patos, patos

Nebudu si brát servítky:Tmavomodrý svět se mi opravdu nelíbil. Viděla jsme jej pouze na videu, takže možná jsem byla ochuzena o zážitek letadel mířících z velkého plátna v dolby surroundu přímo na mne, ale tak jako tak: efekty či dobře natočené bojové scény nemohou zakrýt slabý příběh. Slabý příběh? Asi si mnozí budete ťukat na čelo... Mnohým naopak bude příběh Františka Slámy, uznávaného pilota zavřeného v komunistickém lágru, připadat silný. Ano, byla to síla a veliká zlotřilost. Ale vzhledem k tomu, že je tento fakt ve filmu odhalen hned na začátku, a vy víte, jaký Františkův osud bude, nic vás nemůže překvapit!!! Možná se tím tvůrci snažili příběh nějak ozvláštnit - ale myslím, že se to spíše obrátilo proti nim. Problém TS je i ten, že neví, čím je. Válečným filmem? Romancí zabalenou do válečného hávu? Těmito ingrediencemi může připomínat Anglického pacienta: v něm ovšem ona romance byla tak silná, že převýšila vše ostatní. Tady je to ztvárněno tak povrchně, že mě film vůbec nestrhl, naopak.

Kdysi dávno
plakát filmu
Velká ryba
Big Fish
70 %

Velmi zvláštní Burton

I když fakt je, že tenhle film měl v sobě burtonovské poetiky hodně. I stylu vyprávění a vlastně i obrazem by se dal poznat. Ona je Velká ryba narozdíl od skoro všech Burtonových filmů jaksi netemná, spíše naopak: žádný tmavý obraz, temná zákoutí, noční scény. Natočený je opravdu dobře - a uvidíte-li film na DVD, kde můžete zhlédnout bonusy o natáčení, tricích atd., teprve pak si to pořádně uvědomíte. Film je totiž nabitý všelijakými zvláštními postavičkami (obr, čínská siamská dvojčata, ježibaba atd.) a díky Burtonově hračičkovství mohl vzniknout. Na pohled je Velká ryba opravdu barevná a plná kouzel. Problém je s dějem. Ten není nijak zvlášť poutavý, ačkoli v něm hraje spousta výborných herců. Film tak zaujme zřejmě fanoušky některého z hereckých představitelů nebo ty, kdo od Burtona zbaští cokoli. Pokud mezi ně nepatříte, je možné, že se budete dokonce i nudit.

Kdysi dávno
plakát filmu
Město andělů
City Of Angels
50 %

Průměr

Jako skoro většina remakeů evropských filmů, i Město andělů je takovým jakýmsi podivným melodramatem, které moc nezaujme. Aspoň já si tedy z něj moc nepamatuji. A už vůbec se mi nelíbil Nick Cage v takovéto romantické roli - je to něco podobného jako Brad Pitt coby smrtka v Joe Blackovi...

Kdysi dávno
plakát filmu
Trainspotting
Trainspotting
40 %

Další dilema

Na film jsme šli povinně se základní školou, v rámci protidrogové kampaně. Zřejmě proto, že mi heroin nic neříká, opravdu mi film nic nedal, nelíbil se mi, za kultovní ho už vůbec nepovažuji - a spíš, abych pravdu řekla, se mi tak zhnusil, že se na něj už zřejmě nikdy nepodívám. Ani proto, abych zjistila, jestli si onen přídomek "kultovní" zaslouží právem či nikoli

Kdysi dávno
plakát filmu
Pianista
The Pianist
50 %

Nelíbilo se mi

Všechny filmy o holocaustu srovnávám s Schindlerovým seznamem, který je pro mě - alespoň mezi těmi filmy, které jsem o tomto tématu viděla - nepřekonatelný. Má totiž v sobě přesně ono napětí, které takové filmy nesmějí postrádat, stejně jako absurdno, paradoxní situace, ze kterých vám běhá mráz po zádech tak, až jste vším tím zlem fascinováni. Takovéto pocity ve mně vyvolávají knihy o holocaustu - protože to, co v nich je popisováno, JE čirá absurdita. A tudíž to samé očekávám od těchto filmů. Pianista bohužel všechno postrádal: životní příběh titulní postavy mne opravdu nestrhl, nebylo mi ho tudíž vůbec líto, a ke konci mi spíše lezl na nervy. Až takovým způsobem, že už jsem si přála, ať ho konečně nějaký ten nácek zabije. Zřejmě to bylo i proto, že se mi vůbec nelíbí Adrien Brody. No, "nelíbí" - to je slabé slovo. Svým zjevem se mi přímo protiví až hnusí - tudíž i všechny postavy, které hraje. Bohužel právě nejspíš kvůli němu považuji i tento velmi ceněný film za pouhý průměr .

Kdysi dávno
plakát filmu
Truman Show
Truman Show, The
70 %

Výborní herci

Tenhle film dokázal jako první, že Jim Carrey umí skutečně hrát a že mu nejdou jen debilní škleby. Ed Harris po jeho boku jej skvěle doplňuje. Film má velmi zajímavý nápad - a můžeme být jen rádi, že tomu tak (snad!!!) ve skutečnosti není. Co mu ale trochu podle mě ubírá na síle, je to, že se Truman dozvídá pravdu docela brzo - a zbytek filmu se tak ubírá v jeho rozčarování, snaze o útěk, vymanění se z této situace. Je to už trochu jiná rovina filmu a nemyslím si, že je natočena nějak zvlášť úchvatně.

Kdysi dávno
plakát filmu
Gladiátor
Gladiator
80 %

Mně tenhle film nedostal

Poprvé už vůbec, to jsem si říkala: za tohle těch pět Oscarů? Film jsem totiž viděla na videu, a to hodně dlouho poté, co měl premiéru. Bohužel se mi často stává, že se mi za této situace, díky obrovské publicitě, kterou ten film za tu dobu získá, většina snímků vyloženě zhnusí. A většinou se taky potvrdí, že mé negativní názory nebyly zas tak mimo (viz Titanic). Po druhém zhlédnutí už to ovšem bylo lepší, film mě i docela strhnul, ale zase ne nějak mimořádně. Russella Crowea jsem viděla už v mnohem lepších rolích, střet navenek slabšího muže s mužem navenek silnějším byl už také kolikrát mnohem silněji zpracován (viz např. Ben Hur)... Historické velkofilmy mám ráda, ale znám lepší.
Oprava: při třetím zhlédnutí jsem na konci i plakala :-) Nevím, proč se mi Gladiátor poprvé nelíbil, gladiátorské zápasy nějak nemusím, ale ona "přidaná hodnota" - boj za zavražděnou rodinu - je emotivním hybatelem děje a vlastně dává celému filmu smysl... zvedám hodnocení na 80 % :-) A z dnešního pohledu musím říct, že Russell tady je v jedné ze svých posledních rolí, kdy byl ještě pěkný chlap... PS: nádherná Zimmerova hudba. Začínám být přesvědčená, že je na historické filmy vlastně nejlepší

Kdysi dávno
plakát filmu
Spider-Man
Spider-Man
50 %

Kravina

Předem cítím za povinné říci, že comicsové adaptace nejsou něčím, co by mi pilo krev obecně, naopak. Pokud je to dílo povedené (Superman, Batman...), jsem schopna je hodnotit vysoko. Spider-Man je ale prostoduchá popcornová letní zábava (jak se často konstatuje), která vám ihned po odchodu z kina vymizí z paměti. Není na něm nic, co by stálo za zapamatování. Tobey Maguire je charakterní herec - v masce sice jeho obličej vidět není, takže si člověk může i odmyslet, že po mrakodrapech skáče on, to uznávám - ale já si jej pamatuji z filmů typu Pravidla moštárny. A ten kontrast je ohromný, docela nepochopitelný, a v důsledku tedy pro mne nepřesvědčivý. Navíc nemá žádné charisma, a to je vždy u těchto postav "superhrdinů" nutnost. Kirsten Dunstová taky pro mě není typ ženy, pro kterou bych, coby muž, hodlala obětovat život, Willem Dafoe se v masce Goblina taky moc projevit nemohl. Efekty mne neposadily do křesla, atmosféra se mi nelíbila už vůbec..., takže dávám 50.

Kdysi dávno
plakát filmu
Zlaté oko
Goldeneye
90 %

Skvělý úvod!

Myslím, že většina zdejších čtenářů patří do gerenace, která starší bondovky nezažila, a že tedy bude jako já odkojená právě těmito novými díly s Piercem Brosnanem. Nevím jak vy, ale klasiku typu Diamanty jsou věčné, Goldfinger, Thunderball, From Russia With Love atd. atd. jsem tedy viděla pouze v televizi - a musím se přiznat, že k nim asi nikdy nebudu moci tíhnout tak jako k těm novým. Buď jak buď, jsou to filmy prostě už hodně staré - a je to na nich vidět. Na kvalitě obrazu, vizáži herců - a také příběhu. Ne že bych od Bonda čekala pouze akci, akci a akci, ale té je v těchto starých filmech tak poskrovnu a je tak (z dnešního pohledu) starosvětsky natočená, že se spíš u toho člověk usmívá - než aby byl vtržen do děje.
Zlaté oko tak bylo pro mne zjevení - i díky Pierci Brosnanovi, který je podle mě nejlepší představitel Bonda vůbec. Škoda jen, že už asi další díly nenatočí...

Kdysi dávno
plakát filmu
Jeden svět nestačí
The World is Not Enough
90 %

Asi nejlepší díl

I když, každý z nových Bondů má něco do sebe. Tenhle je okořeněný především oněmi dvěma kráskami - Sophie Marceau je skutečně pěkná baba, Denise Richards zase dodává filmu vtip a šmrnc. nemám co dalšího bych k tomu řekla. Bondovky mám moc ráda.

Kdysi dávno
plakát filmu
Zítřek nikdy neumírá
Tomorrow Never Dies
80 %

Viděla jsem jen 1x

Ostatní díly nejméně dvakrát (samozřejmě mám na mysli ty s Piercem Brosnanem). Jelikož jako každý Bond je i Zítřek nikdy neumírá napěchován tolika dějovými zvraty a scénami, že si jej není možné poprvé ani trochu zapamatovat, nedovedu jej s těmi ostatními díly porovnat. Vím jen, že byl kritiky hodnocen zatím jako nejslabší díl - při jeho sledování se mi to ale nijak nezdálo. No, chce to vidět víckrát. Jinak, sturgisi souhlasím, že ostatní díly mají jisté plus v porovnání se Zlatým okem. Jelikož to se odehrává v Rusku, film místy vypadá tak trochu jako vystřižený z předchozích bondovek, především té poslední s Timothy Daltonem, jež se odehrává na Slovensku. Tzn. jaksi komunisticky. Následující díly nás sice také zavedou na východ (taky kam jinam), ale prostředí drsných kazašských stepí se střídá s těmi tropickými ostrovy, kde si Bond užívá, trošku častěji. Takže jsou ty filmy trochu slunnější :o)

Kdysi dávno
plakát filmu
Pán velryb
Whale Rider
80 %

Malý velký film

Film byl natočen s minimálním rozpočtem, a přitom je v něm toho tolik. Fakt je, že dabing musel filmu uškodit - určitě tak bylo potlačeno nejen plno ruchů, ale hlavně: velká část konverzace je v maorštině a všichni herci mají velmi zajímavý přízvuk a nečistou angličtinu. Dovedu si tedy představit, že v dabingu to všechno muselo být dost zprzněno. Keisha je na neherečku opravdu mimořádně přesvědčivá - zvláště scéna při školní "besídce", kde přednáší svou poému, kterou si vymyslela. To je dost síla.

Kdysi dávno
plakát filmu
Život je krásný
La vita è bella
80 %

Krásný film - i když kýč

Když jsem film viděla poprvé, vůbec jsem netušila, o čem je. Jen že je to od Benigniho. Po jeho zhlédnutí jsem ale byla úplně paf - dojatá, překvapená. Tím, jak byl film silný, hereckými výkony, roztomilostí malého Giosué, ale i vtípky, které se podařilo Benignimu do filmu dát. Velmi mě překvapila i jeho manželka Nicoletta Braschi, o které se (alespoň mezi Italy "intelektuály") říká, že je mizerná herečka - mně to tak nepřipadalo. Spíš naopak - skvěle se na roli hodila. Sto procent ovšem filmu nemohu dát. Když jsem jej viděla podruhé, a byla jsem tedy schopna se na něj dívat i trochu s nadhledem, zjistila jsem, že zas tak úchvatný není - a začala jsem spíše vidět nedostatky. Nicoletta je místy opravdu prkenná. Co se týče tématu holocaustu... No, někomu to může připadat silné, ale scény z koncentráku mi přišly docela nerealistické a jaksi nepříliš "mrazivé". Nesmyslné nošení traverz sem a tam - to byl přece děs, a ten by chtělo lépe ztvárnit. Jak ale říkám: poprvé je to bomba.

Kdysi dávno
plakát filmu
60 %

Zajímavé, ale krátké...

Od Tykwera jsem před Lolou viděla asi dva filmy - ty, o kterých asi většina diváků neví, protože nepatří mezi trháky, a hlavně vznikly ještě tehdy, kdy byl pan režisér znám leda tak doma. Proto jsem i od Loly čekala něco podobného: takový hutný styl vyprávění, příběh zalidněný mnoha postavami, které v každém záběru zažívají něco zábavného či minimálně zajímavého... V tom mě tedy trochu Lola zklamala, neboť je to vlastně pravý opak. Není v něm skoro nic jiného než že Lola běží a běží... naráží do lidí, závodí s časem... a vše viděno třikrát - takže jsem se trochu začala nudit. Oněch odchylek mezi jednotlivými verzemi je totiž tak málo, že nestačí příběh moc oživit - napnutá jsem byla maximálně na jejich konci. Současné německé filmy mají (snad bez výjimky!) kouzlo a atmosféru, které jsou nenapodobitelné. Lola je podle mě trošku postrádá... (a navíc jeden příběh na více způsobí není vůbec žádná novinka)

Kdysi dávno
plakát filmu
50 %

Naprostá kravina!!!

Ne že by mě předchozí Shyamalanův Šestý smysl vyloženě nadchl, ale přece tenhle režisér se do podvědomí diváctva zapsal jako člověk originální, který umí vytvořit tajemnou atmosféru - a až do poslední chvíle člověka napínat. Znamení bylo proto pro mě obrovský šok - protože to, v co se film nakonec proměnil, jsem opravdu nečekala. Že v něm bude obsaženo "extraterestriálno", to jsem vzhledem k tématu čekala - ale že Shyalaman klesne tak hluboko, a zasadí do děje astmatického chlapce, což je snad to nejhorší možné klišé v "katastroficko-tajemných" filmech? Že film vlastně jako ten největší stereotyp bude o tom, jak je důležité míti rodinu a semknout se dohromady? Je to neuvěřitelný patos, který bych snesla tak ještě od dua Emmerich+Bruckheimer, protože tihle páni snad ani nic jiného neuznávají (a neumějí). Shyamalanem tak akorát opovrhuji. A přitom to nezačínalo vůbec špatně... PS: Dobře, ty čepičky z alobalu a scéna, kdy se v nich rodinka objevila, bylo to jediné, čemu jsem se zasmála.

Kdysi dávno
plakát filmu
90 %

Výborná komedie!

Arnie se vrátil v plné formě a i když mu ostatní komediální filmy moc nešly, tenhle patří bezesporu mezi jeho absolutní špičku! Určitě i díky Jamie Lee Curtis (jejíž komediální talent je naopak neoddiskutovatelný), která skutečně dodá každému filmu, kde se objeví správný říz a šmrnc. Jsou to především "její" scény, které z filmu dělají nezapomenutelný zážitek: celá část v hotelu, scéna "Vzala jsem si Ramba" atd. Ovšem i velký Arnie má své místo. Doporučuji všem, kdo se chtějí bavit. A to výborně!!!

Kdysi dávno
plakát filmu
Leon
Leon
90 %

Úžasný film!

Dojemný, vtipný a tak nádherně zahraný Natalie Portmanovou, že vám z toho musí až mrazit v zádech! Film jsem sice viděla hodně dávno, a moc si z něj tedy nepamatuji (proto se těším, až si jej zase půjčím na videu), pocit, že je to naprostá fantazie, ovšem přetrvává pořád... Kdo neviděl, neví, o co přichází. Bezpochyby jeden z nejlepších filmů devadesátých let (minimálně).

Kdysi dávno
plakát filmu
Vertical Limit
Vertical Limit
30 %

Kravina!!!

Nesnáším Chrise O´Donnella, proto se mi asi každý jeho film hnusí, ať je jakýkoli (snad z výjimkou Vůně ženy - kvůli Al Pacinovi. I když bych byla raději, kdyby tam hrál někdo jiný...). A tohle je navíc typický katastrofický hollywoodský tyátr, plný "emocí", klišé a "napínavých" momentů. Film jsem viděla v tv jen proto, že se na něj koukal můj tatínek. Přiznávám, že jsem jej tedy sledovala zhruba asi tak jen jedním okem - ale to je samo o sobě dost velká vizitka Vertical Limitu. Dvěma očima - nikdy! (Hodnotím jej tedy třicítkou, protože úplně k odepsání asi přece jen nebyl... ale vlastně vůbec nevím...)

Kdysi dávno
plakát filmu
Amélie z Montmartru
Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain
100 %

Krásný film!

Nádherně poetický, brilantně vymyšlený film, který vás musí chytit za srdce! Zvláště úvod s představováním jednotlivých postav je nenapodobitelný! (Myslím, že pánové Morávek a Budař se Amélií značně inspirovali při psaní Nudy v Brně...) Jeunet se opravdu předvedl, z režisérského hlediska (určitě to byl jeho nápad) je to skutečně mistrovský kousek. A Audrey Tatou v hlavní roli s těma obrovskýma očima a nevinným úsměvem je vyloženě neodolatelná. Bezpochyby film, který snad nemůže mít odpůrce. (Při objektivním posouzení musím ovšem, říct, že úplně dokonalý není: po strhujícím rozjezdu v cca. třetí čtvrtině film přece jen trošku ztrácí na tempu. Místy jsem se přistihla, že jsem ho chtěla trochu popohnat. Prostě není to to samé jako třeba Pán prstenů, kde má každičká scéna svůj smysl a místo, a divák nemá na nějaký oddech čas. Fakt ale je, že už jenom to, že těchhle "hlušších" míst je tak malinko, je unikát.)

Kdysi dávno
plakát filmu
Terminátor
The Terminator
100 %

Děs a hrůza!

Je poněkud zvláštní, že tenhle film má přístupnost od 18 let, když jsem jej viděla coby malé dítě při premiéře, kterou měl v devadesátém roce. Jediné, co mohu říci, je tedy to, že to byla pořádná chyba, že mě na ten film rodiče (spíše tatínek) v tom věku vzali, protože zcela jasně si pamatuju, že jsem při závěrečné scéně "souboje" v lisu skoro umírala strachy - a při odchodu z kina jsem měla před očima jen tu hrůznou mechanickou kostru. Ble. Nevím tedy, jestli jsem v noci měla místo klidných dětských snů noční můry o vraždícím robotovi, ale nejsem asi daleko od pravdy... S odstupem času samozřejmě můj vztah k tomuhle filmu prošel řadou změn - ačkoli hrůzný a opravdu děsivě napínavý mi připadá pořád. Tentokrát ovšem už ne konec, ale začátek, kdy se "Termoš" terpve rozjíždí a teprve svou oběť hledá. Když se nad tím zamyslím, je to vlastně velmi jednoduchý film bez nějakých supervelkých triků - a přitom jeden z největších napínáků, které kdy byly natočeny. Nic jiného než klasika a kult.

Kdysi dávno
plakát filmu
Terminátor 2: Den zúčtování
Terminator 2: Judgment Day
90 %

Asi uberu procenta

A nedám stovku. Právě kvůli Edwardu Furlongovi, který neumí hrát (klacko-spratek mu ovšem jde). A možná taky kvůli tomu, že dvojka není zas tak neskutečně napínavá jako jednička. Fakt ale je, že díky tomu, že Arnie hraje klaďase a trousí jednu hlášku za druhou, film se posunul zase do jiné, akčnější a zábavnější roviny, a zase tak má něco jiného, co jednička postrádala. U mě je to ale tedy úplně stejkný případ jako u Vetřelce: ač dvojku velmi uznávám a vždy se na ni ráda kouknu, jednička je pro mě lepší právě díky jakési větší temnosti spjaté s neakčností a spíše tedy pečlivě vybudovanou atmosférou a napětím. Ačkoli je akce v T2 velmi vydařená, přece jen styl uplatněný v jedničce povauji za geniálnější filmařské dílo. (PS: Moc nechápu, jak se mohl James Cameron takhle zbláznit a natočit tak odlišný a hlavně tak megalomanský a patetismem překypující Titanic. Raději na to nemyslet. Ještě bych musela i Terminátorovi strhávat body!!!) Hasta la vista, baby!

Kdysi dávno
plakát filmu
Báječná léta pod psa
Báječná léta pod psa
70 %

Nadprůměr...

Mezi českými filmy. Bohužel snímek je možná až příliš dlouhý, místy trochu ztrácí tempo a ne vždy je zábavný, vtiponý nebo dojemý tak, jak by měl. Vše ale vynahrazují skvělé výkony Libušky Šafránkové a Ondry Vetchého. Na poměry české kinematografie určitě nadprůměr, ale to samo o sobě moc velká vizitka není, že. S těmi filmy, které se u nás točí... Film prostě - jako všechny české - stojí a padá s hereckými výkony a charismatem postav. Pokud je ten velký, film prostě nemůže být průměrný.

Kdysi dávno