Bella
Evan Almighty
Rodinné klišé
Evan se nemůže ani trochu rovna Bruceovi, ale i tak se mi líbil a myslím, že jako „pokračování“ je docela obstojný. Hodně samozřejmě bere z jedničky, ale některé triky a scény jsou vydařené. Nemůže tu samozřejmě chybět rodinné klišé, kdy okouzlující, sexy americké matce a jejím třeba synům chybí táta, protože moc pracuje, tak se od něj odstěhujou, aby se k němu zanedlouho mohli zase nastěhovat a říct mu, že stojí při něm. Takže až na to klišé, dobrý film.
The Skeleton Key
Klíč vypadal zezačátku docela slibně. Hlavní hrdinka – dost zvědavá ošetřovatelka – šátrá na půdě a snaží se odemknout ty tajemné dveře… To bylo docela napínavé. Jenže pak je odemkne a už to tak zajímavé není. Z filmu se stává jedno velké klišé, kdy hlavní hrdinka konečně zjistí, kdo je ten zlý a uteče pro pomoc za zlounem č. 2. Ale je to klišé jen do doby, kdy se odkrývá pro mě nečekaná zápletka. Závěr mě opravdu překvapil, proto taky film dostává o 10 % víc, než měl původně ode mě získat.
Sin City
Sin City je fakt zvláštní film, těžko byste hledali nějaký podobný. Taky proto jsem se na něj chtěla podívat. Vizuálně je film velmi zajímavý a působivý. Co se však týká samotného děje, to už je krapet horší. Zápletky jednotlivých příběhů jsou dost podobné. Všechno je jen o děvkách, zabíjení, penězích a zase zabíjení, a to dost nechutného v některých případech. V tomhle snímku se objeví fakt dost známých herců, ale oni samotní všechno neutáhnou. Takže to dopadlo, jak to dopadlo.
Pieces of April
Když jsem si pouštěla Večeři s April vůbec jsem nevěděla o co jde, ani kdo tam hraje. Takže Katie Holmes mě hned zezačátku překvapila a já z ní nebyla zrovna dvakrát nadšená, protože ji moc nemám ráda. Ale ukázalo se, že není zas tak špatná, jak jsem si myslela, vlastně svou roli zahrála dost pěkně. Jinak samotný děj o poťouchlé, křesťanské rodině a o holce, co se jí rozbije trouba, zrovna když ji nejvíce potřebuje, a tak hledá pomoc, kde se dá, byl opravdu originální a hezký. Jsem ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo a moc se mi to líbilo.
Starci na chmelu
Nemám ve zvyku, dívat se na staré české filmy ještě z dob komunismu. O Starcích na chmelu jsem samozřejmě už slyšela, ale nikdy mě nezajímalo, o čem to vlastně je. Ani jsem nevěděla, že je to muzikál a překvapilo mě, kolik známých písniček je právě odtud. Samotný příběh je dosti naivní, ale na tu dobu asi normální (to nemůžu moc posoudit). Na to, že je to napěchované komunistickými hesly, to ušlo. Vlastně jsem se tomu spíše smála, a dost jsem se bavila, takže se na něj možná zas podívám. Kdo ví.
The Prestige
Tohle je vážně super film, který mi v hlavě uvízl pěkně dlouho. Hlavně se mi tu líbil Michael Caine a Hugh Jackman, kterému jsem téměř až do konce fandila a nenapadlo mě, že on je ten „zloun“ a Christian Bale ten klaďas. I když to tak úplně samozřejmě nebylo. Oba dva měli něco do sebe a ani jeden z nich nebyl dokonalý. Samotné rozuzlení příběhu mě naprosto ohromilo. Skvělý konec a vyřešení spousty malých-velkých záhad. Co však už nebylo tak supr, bylo to přeskakování v čase, v kterém jsem se ztrácela a jen na první podívání jsem to úplně dohromady nedala. Ale tohle mi tak nevadí, znovu se na Dokonalý trik klidně podívám, už kvůli Hughovi Jackmanovi.
Hope Springs
Vcelku pěkná romantická komedie, kterou bych však nebýt Colina zřejmě přehlídla. Občas tam nějaká vtipná scéna byla, ovšem samotný příběh nebyl nijak složitý ani zrovna nápaditý. Nejvíce mě asi pobavila manželská dvojice, která se starala o hotel.
Piano, The
Ze začátku jsem tedy vůbec nevěděla, o co jde a doufala jsem, že nepůjde jen o to piáno a sex. Naštěstí tomu tak nebylo a docela mě překvapil závěr, protože já čekala spíše opačný konec. Jinak tedy to prostředí, kde se film odehrává, bylo pěkně hnusné (byl to vůbec Nový Zéland?), zřejmě proto aby ještě více umocnilo tu ponurou náladu filmu. Někdy to trochu vázlo a byla nuda, ale scéna se sekerou to tedy srovnala. Neříkám, že bych se na Piáno podívala znovu, ale stějně mu dávám úctyhodných 80 %.
The Prince & Me II: The Royal Wedding
Ach můj bože!
Prvnímu dílu jsem dala, tuším, 90 %, protože se mi opravdu líbil, i když námět nebyl úplně nejoriginálnější. Myslela jsem si, že dvojka bude slabší, ale že to bude taková slátanina, jsem tedy netušila. Je jasné, že tvůrci jen chtěli vydělat na úspěchu prvního dílu, ale dopadlo to tedy katastrofálně. Hodně mi tu chyběla J. Stiles (i když chápu, proč tam nechtěla hrát). Ta holka (nemůžu napsat herečka), která ji zastoupila byla možná hezká, ale to je tak vše. A její rivalka - hrůza. Tenhle film byl tak napěchovaný klišé, že jsem z toho až nemohla. Nejvíce mě dostala závěrečná řeč v dánštině a pak ten potlesk pro americkou hrdinku, tohle fakt miluju. No prostě když to shrnu, je to něco tak nechutného, že to nezachrání ani Luke Mably ani Česká republika vydávající se za Dánsko.
Rumor Has It
Jsem zvyklá na to, že filmy s J. Aniston nejsou zrovna nějaké terno, ale tenhle docela ušel, vlastně patří k těm lepším. Ale zpočátku jsem tedy fakt nevěděla, kdo s kým chodil a kdo koho podvedl. Než jsem byla v obraze, uběhla pomalu půlka filmu. Jinak to byl klasika s happyendem (jak pro koho). Trojka Aniston, Ruffalo a Costner je fajn, nicméně ty dva krasavce jsem viděla už v lepších filmech.
Raising Helen
Pohoda
Můj čuch na filmy zase selhal, protože jsem čekala, že to bude mnohem horší, a tak jsem byla mile překvapená, jak K. Hudson, tak samotným příběhem. Nejvíce se mi asi líbily děti nebo šéf prodávající mírně jetá auta. A taky Žabokuch. Prostě pohoda.
Astérix & Obélix: Mission Cléopâtre
Lepší než první díl
Mise Kleopatra se mi určitě líbí více než jednička. Je zábavnější, má rychlý spád a nabízí mnohem více. Je to jeden z těch filmů, na který se můžu dívat pořád dokola a neomrzí mě. Prostě taková bláznivá, rodinná komedie.
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
Kdybych si nepřečetla recenzi z jednoho časopisu, zřejmě by mé hodnocení bylo ještě o něco nižší, protože bych tenhle snímek vůbec nepochopila. Nebo bych ho aspoň nechápala tak, jak to tvůrci zamýšleli. Některé scény jsou opravdu hrozné a moc přímé. U některých scén jsem se ovšem i zasmála (třeba když byl Borat u těch židovských důchodců). S. B. Cohen je určitě dobrý herec i komik, ale já tenhle typ filmů nemusím a pochybuju, že se na Borata ještě někdy podívám. Přesto to ale byla zajímavá podívaná.
Po hlavě...
Jeden z mála českých filmů, který jsem nezavrhovala už na začátku a docela jsem na něj byla zvědavá. Ale vůbec nesplnil má očekávání. Nepochopila jsem podstatu filmu a samotný děj na mě působil dosti depresivně, i když se tam nějaká ta vtipná scénka našla. Co se mi líbilo, byl styl vyprávění, kdy se vystřídaly tři postavy. A pak taky hudba byla na české poměry docela chytlavá a odnesla jsem si z ní více než ze samotného filmu.
Sleepy Hollow
Pěkný film, ovšem žádný horor. Jen nevím, jestli by se mi tak líbil, kdyby hlavního hrdinu neztvárnil Johnny Depp. Ten byl okouzlující jako vždycky a díky němu a Christině Ricci má film u mě o 10 % více. Za Christinu protože ji mám ráda, ale zrovna v Ospalé díře to nebylo ono (hlavně ty blond vlasy byly strašné). Celkově napínavý a zajímavý snímek, který si zaslouží více shlédnutí.
The Lord of the Rings: The Return of the King
S hodnocením Pána prstenů jsem hodně otálela. Hlavně kvůli tomu, že mám na něj poněkud rozporuplný názor. Na jedné straně velkolepý film, který je kvalitně zpracovaný. Na straně druhé spousta minut nudy. Když se ale soustředím jen na Návrat krále, je pro mě z celé trilogie nejlepší. Mám ráda téměř všechny hrdiny, ale koho fakt nemusím, je Frodo. Hlavní hrdina, který je však tvůrci až moc vyzdvihován a na můj vkus je mu věnováno až moc pozornosti. Je velmi pravděpodobné, že takto je to už v knize, tu jsem nečetla, takže nemůžu srovnávat. Ale Frodova cesta mi připadá nezajímavá a z celého příběhu jako ta nejnudnější část. Jinak i stopáž filmu je zbytečně dlouhá, tvůrci do něj zřejmě chtěli nacpat, co se dalo. Kromě tohoto však k němu nemám výhrady. A co jinak dodat ke kostýmům a hudbě? Jedním slovem nádhera.
V for Vendetta
Super
Skvělý film, který se ubíral zajímavým směrem. Jen si nedokážu představit totalitu ve Velké Británii, podle mě až moc velké sci-fi. Celkově ale velmi originální snímek.
Natalie Portman v hlavní roli mě zezačátku moc nenadchla, tím zezačátku myslím spíše ještě před puštěním filmu, protože ji nemám moc ráda. Ale jak film začal naprosto mě dostala a byla jsem s ní spokojená. Myslím, že se na tuhle roli hodila, i když je určitě nahraditelná a dokážu si představit místo ní i jinou herečku.
Samotný V byl skvělý, tajemný a takový ten pravý hrdina (i když to byl v zásadě vrah).
Dál se mi líbilo, že děj byl vyprávěn i ze strany detektivů, kteří se snaží ty dva chytit.
Někdy to ale tvůrci už trochu přehnali, hlavně v závěru, kdy na V všichni ti chlapi vystříleli své zásobníky. A taky té krve a násilí tam nemuselo být tolik.
Zápletka byla strhující a děj měl rychlý spád a ani mi nevadilo, že je film poměrně dlouhý. Takže dobře investovaný čas.
Wedding Date
Tápám, tápám, vůbec nevím, kolik procent dát. Na jednu stranu se mi film docela líbil, ale nevím proč. Na druhou stranu mám spoustu výtek. Za prvé, docela o ničem (to je zásadní minus). Za druhé, jsem nepochopila, kdy se do sebe ti dva zamilovali. Podle mě je to dost nepromyšlené. Tvůrci se měli více zaměřit na Katiného bývalého. A na to, jak Kat postupně přestává mít zájem a má ráda Nicka. Ale tohle tam vůbec nebylo. Prostě žádný přechod od obchodního vztahu k lásce. Hned na to hupsli. Jinak dost klišoidní atd. Takže tak 75 %.
Memoirs of a Geisha
Happyend
Gejša byla pro mne velkým očekáváním a mírným zklamáním. Určitě bych nevěnovala tolik času jejímu dětství. Celkově byla stopáž filmu moc dlouhá, takže občas to už byla nuda. Jinak to, že Japonce hrají Číňané radši nebudu dál komentovat.
Co se mi na filmu líbilo, jsou samozřejmě kostýmy. Ty byly krásné a celý film byl nádherně barevný. Taky hudba byla moc pěkná, skvěle se k tomuhle snímku hodila.
Ten konec chválím, protože kdyby to dopadlo jinak, zřejmě bych dala ještě o 10 % méně (a to nemám moc ráda happyendy, ale tady se prostě hodil).
The Day After Tomorrow
Musím mu ubrat
Tenhle film se mi hodně líbil, viděla jsem ho asi dvakrát. Poprvé už to bylo hodně dávno a byla jsem z něj nadšená, ale to jsem měla ještě jiný hodnotový žebříček. Teď už se na to dívám jinak. Podle mě je to hodně křečovitý film s takovými těmi až moc emotivními scénami hrajícími na city. Mně už se to nelíbí. Je to sice asi dobrý nápad, ale spousta z toho už tu mnohokrát bylo. Myslím, že Američani už by neměli točit filmy o tom, jak zachraňují svět.
The Shining
Osvícení mě tedy moc nevystrašilo, ale dívala jsem se na něj za světla, takže možná kdybych se dívala v noci a sama... Ale i tak je to zajímavý snímek. Souhlasím s názorem tady, že hudba je otřesná, mně tedy dost vadila, mohla být trochu umírněnější. Co se mi dál nelíbilo, byl Jack Nicholson. Já vím, že je to dobrý herec, o jeho kvalitách vůbec nepochybuju, ale mně je prostě hrozně nesympatický a ve filmu mi opravdu vadil. Ale zase když se nad tím zamyslím, jeho role neměla být nijak sympatická, takže to možná bude jeho skvělým hereckým výkonem. Naopak se mi líbil malý herec, který zahrál Dannyho, jeho herecký výkon byl pozoruhodný.
Ale po srovnání s knižní předlohou film na knihu prostě nemá. Kubrick asi není tak dobrý vypravěč jako King.
Good Year, A
Jelikož moc nemusím Russella Crowea (i když v Čisté duši byl skvělý), tak se mi moc do Dobrého ročníku nechtělo a odsuzovala jsem tenhle snímek předem. Byla to chyba, protože film se mi moc líbil. Hlavně jsem si užila krásné barevné prostředí, kde se velká část příběhu odehrává – tedy Francie. Pak taky „vsuvky minulosti“ – ty dodávají filmu na zajímavosti. Samotná milostná zápletka mi připadala téměř zbytečná, nijak závratná. Skvělým osvěžením byl Tom Hollander, který má opravdu charisma, které jsem já objevila teprve po shlédnutí Dobrého ročníku.
Nejdříve jsem byla dosti k tomuto filmu skeptická, hlavně kvůli ohlasům a vlastně i námětu, který mi nepřipadal dvakrát zajímavý. První polovina opravdu za moc nestála (nebo aspoň nepředčila má očekávání), ale pak, kdy se hlavní hrdina dostává dál do budoucnosti, se mi film začínal líbit více. Bylo opravdu zajímavé, dívat se jakým směrem se život může ubírat. Nelíbilo se mi však až přehnané hraní na city, bylo toho moc. Scéna, kdy Michael umírá mi nepřipadala dojemná, ale spíše trapná. Bylo docela jasné, jaký bude konec, ne moc originální, ale celkem logický. Rozmýšlela jsem se mezi 70 a 80 %, protože bych dala 75 % ale to tu bohužel není.
Atonement
Byly doby, kdy jsem Pokání dávala 100 %. Ty už jsou však pryč. Je to sice velmi působivý snímek, přesto si nemyslím, že má více než na 80 %. Nejvíc asi proto, že až moc srovnávám Pokání s Pýchou a předsudkem. Vím, že tyhle filmy k sobě žánrově moc nejdou, ale mají stejnou herečku v hlavní roli, stejného skladatele a hlavně stejného režiséra. Ať se podívám na kteroukoli z těchto tří profesí, v Pýše a předsudku všechny dopadly lépe. Možná až na Wrighta, přiznám se, že práci režiséra neumím moc zhodnotit. Keira se mi však v roli Cecilie vůbec nelíbila, hlavně proto, že se podle mě nehodila k Jamesi McAvoyovi, který hrál Robbieho. Nějak jsem to těm dvěma prostě nevěřila a jako pár na mě moc nezapůsobili. Co se týče skladatele Daria Marianeliho, jeho hudba v Pokání je krásná, ale když budu srovnávat s Pýchou a předsudkem, myslím, že si měl Oscara odnést spíš za tento film. Co se týče příběhu, líbí se mi, že se celkem věrně drží knihy. Nejvíc mě asi bavila část, která patří osmnáctileté Briony. Herečky Saoirse Ronan a Romola Garai jsou obě dvě talentované, moc se mi tu líbily, zvlášť když vím, že Romola „umí“ být i příšerná herečka.
Bandidas
Nemyslela jsem si, že Sexy Pistols bude nějaký super film, takže jsem nebyla zklamaná, když jsem se dívala. Vlastně byl ještě o trochu lepší, než jsem si myslela. Ale celkově na mě nijak nezapůsobil, nic si z něj nevezmu ani na něj nebudu vzpomínat - spíš na něj hned zapomenu, jen co dopíšu tenhle názor. Herecké výkony nejsou nijak překvapivé, nemám nijak v oblibě ani jednu z hlavních hereček, tady se mi ale Penelope Cruz líbila více než Salma Hayek. Myslím, že nikdy nezatoužím podívat se na tenhle film znovu.