avatar uživatele

depony

Jméno
Luďa D.
Věk
42 let (Kozoroh)
Bydliště
Brno, Husovice
Twitter
Facebook
Instagram
Poznámka
Názory
plakát filmu
80 %

Nesmrtelnost prokletím

Sci-fi s prvky fantazie. Kombinování animací s hranými prvky působilo zpočátku nesourodě, ale po chvilce zvykání si to získalo mé sympatie. Náboženské prvky a postavy zde měly velkou roli. Rozhodně vznášející se pyramida nad městem vypadala impozantně, dívka s modrými vlasy a tajemným zakukleným přítelem tvořili dvojici opředenou tolika neznámými, že téměř do konce nebylo jasné, co jsou nebo čím jsou. A staroegyptští bohové ve velmi povedené sestavě [Hor, Bast a Anubis] s rozhodně impozantní tělesnou stavbou mají cosi do sebe.
Detektivní zápletka, politické intriky, vraždící nestvůra a několik celkem zajímavých futuristických honiček. Proč ne? Možná je nesmrtelnost prokletím bohů, ale film Immortal prokletím není.

7. dubna 2007
plakát filmu
Deník princezny 2: Královské povinnosti
Princess Diaries 2 - Royal Engagement, The
30 %

Můj milý deníčku...Tvá princezna 2

No, těžké k posouzení. Začínám mít averzi vůči romantickým filmům, kde se krásní a mladí lidé na konci sblíží a jsou šťastní až do konce. V reálu to nikde nevidíte:)) Na druhou stranu mi připadl Chris Pine jako charismatický lump, čímž se "princeznino" trápení komplikovalo a stávalo tragikomičtější.
Problém byl v klasicky odvíjeném scénáři, který byl natolik předvídatelný, že film, i když místy nápaditý, ztrácel na kouzle. A věřím, že jediným, co bylo na tomhle snímku obdivuhodné, byly grimasy a pitvoření hereckého ansámblu a celkem zajímavý výprava a kostýmy, které princezně Mie jistě hromada puberťaček záviděla a závidí. Přežiju to jen, když vypnu, ale relax jsem zde moc nenašel ... vždycky se akorát naštvu nad tím dokonalým happy endem:) ale jinak jim to přeji a nezávidím, fakt ne:)

7. dubna 2007
plakát filmu
Rychlý Stripes
Racing Stripes
60 %

aneb Ze zebry koněm na počkání

Těžko říct, čeho se tím snažili autoři [scénáristé, režisér a celý tým tvůrců] dosáhnout, každopádně je to další film pro děti s moralizujícím podtextem v kvantu podobných snímků. Jediné štěstí bylo asi to, že jsem měl možnost jej vidět s dabingem, který díky skvělému a vtipnému hlasovému ansámblu hodně získal. Hezucký [Pelikán Kachna], Genzer a Suchánek [muší bratři] byli vtipní, ostatně asi jako vždy. Děj sám o sobě byl dost plytký, většina hlavních postav ze zvířecí říše možná odvedla lepší práci než jejich lidští kolegové z "branže". Asi jsem tedy z filmů, kde zvířátka mluví a myslí podobně jako lidé [někdy líp, jindy hůř], vyrostl, ale možná jen tyto novodobé "bajky" berou do filmařských rukou lidé, kteří tomu nerozumí. Škoda. Přesto dabingovou verzi v češtině doporučuji pro pobavení.

6. dubna 2007
plakát filmu
Ospalá díra
Sleepy Hollow
100 %

Atmosféra a mlha tak hustá,...

že by se dala krájet. Sleepy Hollow považuji prozatím za nejlepší film ve spojení Burton jako režisér a Depp jako hlavní her. postava. Ostatní herecké hvězdy jako půvabná Christina Ricci, úctyhodný Michael Gambon, ďábelská Miranda Richardson, charismatický Christopher Lee nebo démonický Christopher Walken jsou skvělým doplňkem temného, napínavého, příběhu místy plného humoru tak černého, jak to jen jde, o lásce, prokletí, pomstě a strachu.
Johnny Depp jako Ichabod Crane je "povolán" vyšetřit záhadné brutální vraždy v městečku Sleepy Hollow. Tajemství, kterým oplývá nejen samotné městečko, ale i všichni zdejší významnější "pohlaváři" dělá z tohoto případu něco víc. Všechna násilná úmrtí mají společné to, že jejich oběti přichází o hlavu. Ichabod společně s půvabnou Katrinou Van Tessel [Ch. Ricci] hledají racionální odpověď namísto uvěření legendě o mrtvém bezhlavém jezdci, jenž údajně hledá svou hlavu.
Poetický příběh, v němž magie, čarodějnictví, láska, nenávist, žárlivost a dávná tajemství tvoří skvělou filmovou podívanou podobně jako puzzle. Takže nejde jinak než doporučit. Tim Burton je King!

6. dubna 2007
plakát filmu
Dogma
Dogma
100 %

Film podrážející dogmata

Tato komedie dělající si srandu snad ze všech křesťanských dogmat [13 apoštolů; Ježíš byl černoch; Bůh je žena] byla pro mne jednu dobu naprosto klíčová. Podle toho se krásně dala určit religiózní "zažranost", když se snímek nelíbil nebo dokonce hnusil. Nejhorší variantou lidí jsou ti, kteří si neumí udělat srandu sami ze sebe.
Dogma je tedy kromě parodií a zesměšňování plné taky hereckých hvězd - Alan Rickman, Salma Hayek, Matt Damon, Ben Affleck nebo třeba Alanis Morissette. Hromada skvělých hlášek, nápadů, několik trapností, která jsou nakonec "přehlasována" takovými tahy jako postavou démonického Golgoťana:)
Proto jsem rád, že i takové filmy se točí. A že mám tento film zrovna i ve své filmotéce. Je to má chlouba.

5. dubna 2007
plakát filmu
Volver
Volver
100 %

Žensky-něžný Almodóvar

Španělsko je země plná temperamentu, flamenca, tanga a skvělých filmových nápadů. Osobně si myslím, že vedle britské a francouzské tvorby je ta španělská na velmi čestném místě a je se na co dívat, má na vás co dýchat [tím myslím příběhy ze života, které jsou realistické, hluboké, drsné a bez 'amerického' klišé].
Almodóvar se vrátil ke svým ženám, opustil [alespoň pro tentokrát] svět gayů a transgender a dal nám nahlédnout prostřednictvím nádherné Penelopé Cruz do dramatického života plného skrývání, odcizení, ale i lásky, pochopení. Postupně se rozkrývají rodinná tajemství, když se "zjeví duch matky Irene" Raimundě [Cruz] a Sole [Lola Dueñas]. Film Volver je o vztazích tří generací žen, které se navzájem potřebují, milují a uznávají. Všechny se snaží přežít a jejich "boj" o místo pod Sluncem je někdy dojemný [setkání dcery s matkou], jindy vtipný [Raimunda otevře restauraci pro filmový štáb] a někdy taky chladnokrevný [vražda]. Bylo to citlivé, drsné a něžné. Je jasné, že Almodóvar "svým ženám rozumí".

3. dubna 2007
plakát filmu
Fontána
The Fountain
100 %

Pramen nesmrtelné lásky

Uff, charakterizovat jedinečný, symboly protkaný snímek, kterým Fontána bezesporu je, je téměř v nadlidských silách. Je zde využito hromady abstrakcí, fantazie se prolíná s realitou, dějová posloupnost neustále mění svou konzistenci. Propojení tří dějových línií - raně novověkého období španělské conquisty, současnost a nespecifikovaná budoucnost - působí roztřepeným dojmem. Ale skutečnost může, a v tomto případě i je, jiná. Konfrontace španělské královny [hlavy Španělska] se zrůdnou a zákeřnou Inkvizicí a [v podání nekompromisní Velkého Inkvizitora] má nápadně podobnou paralelu s postupující rakovinou v těle Izzi.
Vesmír je zde znázorněn prapodivnými chemickými reakcemi, které působí mysteriózně, vzdáleně a cize, přesto proč nevěřit tomu, že to tam někde ve Vesmíru vypadá nějak takhle?
Rachel Weisz je charakterově jedinečnou herečkou, která procítěně, jímavě a s ladností hraje na dojmy diváka jako Královna i jako umírající manželka. Budí, alespoň ve mě, pochopení a pokoru. Hugh Jackman je oproti ní temperamentnější, ctižádostivější a drsnější, přesto citlivý, milující a bezbranný. Oba spolu před očima diváků ztvárňují lidsky přítulný a příjemný příběh o hledání věčného života, věčné lásky ... o hledání sama sebe.

3. dubna 2007
plakát filmu
Královna
Queen, The
90 %

Vládkyně zkostnatělé konstituce?

Film Královna je "dokumentem" o tom, jak se vypořádala hlava britské monarchie s naprosto nezvyklou situací - smrtí ex-princezny. Konstituce u těchto příležitostí postupovala s tradičním přístupem, což v případě úmrtí lady Diany neuspělo. A tak se na scéně objevil Tony Blaire, aby Alžbětu II. a celou královskou rodinu zachránil před davem toužícím vidět lítost a zármutek Windsorů nad ztrátou "princezny lidu". Alžběta se tedy potýkala s tím, jak se postavit před situaci, ve které má dát najevo veřejně své city [od prvopočátků byla učena své city neprojevovat - nejdřív jsou zde povinnosti pro lid, teprve potom soukromí].
Helen Mirren působila naprosto přirozeně, skvěle a roli zvládla s úžasným britským klidem. Oskarové ohodnocení její role bylo myslím zasloužené.
Filmové zpracování, které využívalo dobových záběrů, zpráv a rozhovorů mělo částečně charakter dokumentární, ale šlo spíše o umělecký dojem. Jeho klidnější charakter mi byl sympatický - nešlo o spěchání k nějakému cíli, o akci a napětí - jen o nahlédnutí pod "pokličku" jedné z nejznámějších královských rodin. A já byl velmi spokojený.

1. dubna 2007

Historicko-komiksový masakr

Názorů na tenhle snímek jsem do doby, než jsem ho viděl, slyšel hodně. Jedni opěvovali téměř všechno, druzí kritizovali strohost příběhu, nudné části atd. Můj dojem, který navnadilo několik trailerů, byl takový, že se mám každopádně na co těšit po stránce animační. A taky, že bylo.
Vypracované postavy sparťanských vojáků, charakterově jasné postavy, temná atmosféra "obléhající" Řecko, monstrózní armáda Xerxése tvořená "mutanty", zrůdami a kovem protkanými jedinci [to byla nějaká móda tehdy mít tolik piercingu a šrotu na sobě? napadlo mě, zda-li to třeba nejsou hodnosti - jak mají naši vojáci hvězdičky, tak třeba čím víc kroužků, tím víc "Adidas"]. Sám Xerxés byl jako God-King velmi úlisný, namyšlený a v podání Rodriga Santora téměř ďábelský.
A k filmu - mělo to děj, spád, dokonce i logickou posloupnost, napětí a prostě celkově to udělalo na mé vjemy dojem. A to jsem to neviděl v kině. Inu, někdy stačí i málo.

1. dubna 2007
plakát filmu
Most do země Terabithia
Bridge to Terabithia
80 %

Most do dětské fantazie

Dětský svět fantazie nabízí hromadu možností a "realit", do kterých se utíkají schovat před nepřízní světa kolem nich. Terabithia je přesně jednou z nich, kam utíkají dva noví přátelé a spolužáci ze třídy - Jess a Leslie. Jess je samotář, který rád a hlavně dobře kreslí. Leslie je nová, sympatická dívka, které se posměch dostane díky absenci televizoru. Oba jsou "třídní vyvrhelové". Tohle pouto nakonec přeroste v přátelství při "objevování" Terabithie - fantazie Leslie a kreslířské nadání Jesse dají vyniknout novým bytostem a postavám. Bridge to Terabithia mne mile překvapil, potěšil, dojal a taky trochu rozplakal. Dobré herecké výkony hlavních dětských představitelů, jakási dějová linka a hlavně jakýsi "moralizovaný" podtext, který nepůsobí natolik kýčovitě a je spíš jasnou dedukcí chování postav hlavních i vedlejších. Otázkou proč je spíš poněkud chladný vztah otce k jedinému synu [Jess] a Jessův odstup od ostatních spolužáků. V konečném hodnocení mohu jen vyzdvihnout výsledný dojem z tohoto filmu. Takže tak!

31. března 2007
plakát filmu
Bláznivý příběh Robina Hooda
Robin Hood: Men in Tights
80 %

Příběh bláznivého Robina z Loxley:)

Pohodová komedie na věčné téma zbojníka Robina Hooda, která už kdysi měla šmrnc a vtip a když jsem ji zrovna dokoukal, musím říct, že až na pár trochu trapných míst šlo o vydařenou parodii. Herecké obsazení sedělo a chvilkové momenty hraní si na muzikál byly na jednu stranu dojemné [zpěv Mariany ve vaně] a taky komické [Robin "opěvuje" Marianu]. Ačkoliv to není dokonalé, k brakovým parodiím typu Scary Movie po sto padesáté to má hodně daleko a tak si to zaslouží ocenit.

31. března 2007
plakát filmu
Jak na věc
About A Boy
90 %

To je jako návod?

Příjemná, vtipná, místy smutná hořká komedie s britským smyslem pro vnímání světa kolem nás. Působivé herecké obsazení, kde Hugh je okouzlujícím darebákem, Rachel bojácnou a upřímnou ženou a Toni depresivní hippiesačkou, která svého syna natolik miluje, že mu způsobuje víc traumat než radosti. Nicholas zahrál svou postavu, ňoumu Marcuse velmi dobře ... postupně se vyvíjí díky okolnostem, podobně i i Will v podání Hugha se posunuje dál a tak jako obvykle u komedií, i zde se dočkáme příjemného happy endu.
Není to na 100%, ale rozhodně stojí za vidění.

20. března 2007
plakát filmu
Z nuly hrdinou
The New Guy
30 %

Nula zůstala nulou

Tohle bylo vážně špatné ... a nebo jsem jen prostě nepochopil smysl pro humor tvůrců tohoto snímku. Pár scén bylo vtipných, ale celkově to působilo velmi zoufale a nuceně ... nuceně k tomu být vtipný i za cenu trapnosti. Podobný pocit jsem měl z Napoleona Dynamita - podobný looser, který "jde nahoru". Přesto se zde dá najít aspoň něco pozitivního, tudíž jedna hvězdička myslím stačí

14. března 2007
plakát filmu
Cliffhanger
Cliffhanger
50 %

Už zase ten Sly

Stallone je "herec", kterého vážně moc nemusím. Ani Arnie na tom není o nic líp, Seagal je úplně mimo, a van Damme byl pro mne hvězdou asi v deseti letech. Přesto každý má, alespoň dle mého, na "triku" jeden film, který mu sedl. A pro Sylvestra je to myslím právě Cliffhanger [když pominu Demolition Mana - u toho jsem se celkem nasmál - celkově byl ten rok 1993 pro Sylvestra celkem úspěšný]. I když to beru jako akční blábol, přesto na tento film vzpomínám celkem rád. Dávám tak půlku :)) ale na líp to nevidím.

14. března 2007
plakát filmu
Spláchnutej
Flushed Away
70 %

Do hajzlu ne :)

Nikterak náročné téma, zajímavý námět, příjemná zábava, animace, kterou mám rád [Slepičí úlet, Walace a Gromit].
Parodie na národní nátury [britské zapálení pro fotbal, francouzské stravovací návyky a podobně], postavy a jejich charaktery, které jsou "od pohledu" jasné a přesto mohou i překvapit. Ale bavit se u toho dá! Jediné, co mne mrzí, tak dabing, který sice nebyl špatný, ale slyšet všechny ty herecké hvězdy v původním znění - to prostě láká :)) Bill Nighy, Jean Reno, Ian McKellen, Kate Winslet, David Suchet ...

14. března 2007
plakát filmu
BORAT: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
10 %

Když se srandičky přeženou

Asi jsem čekal něco víc. Nevím přesně co, ale každopádně to, co jsem na projekci Borata viděl, to nebylo. Jasně, zasmál jsem se, ale místy to bylo natolik nechutné [Borat a WC; Borat a Azamat v postelové bitce atd.], že mé konzervativní zásady nepřekously jisté pasáže a tak jsem odcházel spíš otrávený. Škoda!

14. března 2007
plakát filmu
Arthur a Minimojové
Arthur And The Invisibles
50 %

Kam ty pohádky spějí?

Obávám se, že z celkového pohledu na tento snímek mi v mysli uvízlo jen několik velmi dobrých pasáží. Kupodivu to byly ty animované. Hrané části už byly místy velmi špatné, přehrávané a působilo to dojmem "trémy" některých herců. Logika některých dějových sekvencí - v Americe se objeví několik členů jakéhosi afrického kmene [pro svou výšku nepřehlédnutelní], kteří pomáhají Arthurovi v dopravě mezi Minimoje [Invisibles - v originále]. Tudíž, pokud budu hodnotit film po kouscích, tak: Arthur a babička - vtipné a dobré; Arthur a africký kmen - nepovedené a místy vedené do krajní trapnosti; Arthur u Minimojů - v podstatě bez chyby [možná až na scény, které mi u desetiletých dětí připadají zbytečně "dospělácké" - zamilovanost, narážka na svatbu, líbání a podobně - proč do pohádek a filmů pro děti cpát momenty, kdy se dětští hrdinové zamilovávají?]; Arthur zpátky doma - klišovité, trapné a přehnaně "akční" - ten konec byl vážně zbytečně hraný na snahu o nějakou tu akci a napětí [bod zlomu/zvratu sem prostě nepatřil].
Bohužel jsem měl možnost vidět snímek s dabingem, kde princeznu Selenii mluvila Lucie Vondráčková [původní hlas patřil Madonně!]. Takže těžko říct! Každopádně se dá Arthur a Minimojové brát jen vlažně a bez nějakého většího očekávání. A je to škoda!

12. března 2007
plakát filmu
Interview s upírem
Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles
100 %

Velmi nebezpečné interview

I like this! Film, který je pro svou upírskou tématiku naprosto úžasným představitelem "vysnění" vampírské dekadence, která přetrvává od dob dávného středověku až do dnešních dní. Hlavní představitelé byli velmi přesvědčiví a jejich postavy a charaktery "přirozené", pokud se to tak dá nazvat. Jako fanoušek vampírské linie jsem tento film považoval za jeden ze základů, kde je temnota spojená s příběhem, místy až romantickým a pod vlivem romantismu a je se na co dívat. Proto plný počet.

8. března 2007
plakát filmu
Darwinovy ceny
Darwin Awards, The
20 %

Kam se poděly Darwinovy ceny?

Přišlo zklamání, ačkoliv herci jako Winona [no dobrá, možná už je trochu víc pasé] či Joseph Fiennes mne celkem lákali na příjemnou podívanou. Námět byl zajímavý, aspoň mi tak připadl. Bohužel se režisérovi Taylorovi nepodařilo vytřískat z toho víc než chabý příběh o lásce pojišťovací likvidátorky a soudního vyšetřovatele, který měl být nejspíš na pozadí a předvést diváckému světu různé kuriózní případy oceněné Darwinovou cenou, ale namísto toho se to celé změnilo v takovou nemastnou, neslanou komedií, kde Joseph je na proliskání [a není to jen kvůli jeho hematofóbii] a Winona naprosto fádní a podivnou ženskou, která ani moc nezaujme.
Kamera, která byla svým způsobem zpočátku vtipná, se ale během vyprávění stávala víc a víc předvídatelnou a jak se říká, opakovaný vtip přestává být vtipem, tak tady to po 30 minutě podobných sekvencí začalo být i trapné a předvídatelné. Nakonec z toho vzniklo něco místy úsměvného, ale jinak naprosto zbytečného.
Škoda promarněné příležitosti.

4. března 2007
plakát filmu
Maska
Mask, The
90 %

Carrey zužitkoval své grimasy

Maska:"Maska nebo placka? Haha!"
Maska před gangem: "To je pes! Pudl!" [zničí ho] "Měl vzteklinu, musel jsem to udělat!"
-----
Hlášky, které mne dostávaly a bavily. Kterým jsem se smál dlouho potom, co jsem film viděl. Jim Carrey byl skvělý, Cameron byla půvabná a záporáci šílení. Kdo by si nepřál mít takovou masku? Pokud si pamatuju dobře, šlo o masku boha Lokiho [netuším, z které mytologie ho vytáhli - doufám, že ne z té severské] a ta vám uměla věcí. Na tu dobu a na žánr filmu se mu dostalo dobrých triků a efektů. Prostě vtipná záležitost.

3. března 2007
plakát filmu
Ghost Rider
Ghost Rider
20 %

Nastává zkáza komiksů?

Tenhle kousek mne vážně zklamal. Velmi dlouho, často a samozřejmě i intenzivně jsem se nudil, ale rozhodl jsem se to dokoukat do konce. Přiznám se, že mdlý začátek příběhu, kde "Mefisto" dělá bububu, mne spíš rozesmával a uváděl do trapného rozpaku. Pak se objeví jeho synek a ačkoliv dělá lidem na potkání zlé věci, vypadá spíš jak adolescent, který vzdoruje rodičům a chce se za každou cenu prosadit. Záporáci v podobě démonů "zkázy" byli chvilku zajímaví, ale našel bych tam inspiraci u jiných, brakovitějších filmů a seriálů. Vypadali jako členové nějaké pouliční bandy, která dělá bordel a trochu to přehnali s opiáty. Nejtrapnější bylo asi Cageovo zatčení, kde ze ztracené "espézetky" [kde se tam vzala?] vypátrali, kdo je viníkem. A pak ho zavřeli bez důkazů do vězení s bandou vyvrhelů a jedním nevinným. Navíc ani půvab Evy Mendes nezachránil jinak celkem klišovité romantické scény. Druhá půlka, tedy kariéra Ghost Ridera, byla už zajímavější, i když klasika - zlo se domáhá své moci díky zranitelnému místu hl. hrdiny [rodina, láska, přátelé] - byla tak nějak předvídatelná. A já se na tenhle snímek tak těšil, škoda! Škoda promarněného příběhu. A ta animace ghostriderovy lebky byla v některých momentech vážně příšerně odfláknutá. Už i v klipech od Michaela Jacksona jsem viděl lepší!
Závěr: Ztráta času!

2. března 2007
plakát filmu
Maska zrcadla
Mirror Mask
100 %

Zamaskovaná pohádka

Citlivý a jemný příběh o dívce, která ve světě "snů" hledá "charm" - kouzlo, aby zachránila bílou královnu a celý její svět Její průvodce Valentine jí pomáhá v hledání, představuje jí Svět masek, utíkají před Temnotou a jinou havětí. Na konci je čeká nelehký boj s "temnou stranou" Já.
Velmi zajímavý snímek, kde se mísí herecké záběry s netradiční animací. Temné prostředí, mlhavé záběry a skvělé herecké výkony. Moc příjemný film s pohádkovým podtextem.

27. února 2007
plakát filmu
Babel
Babel
100 %

Život je jeden velký Babel

Skvěle odehrané role herců zvučných jmen i neherců, které nabudí zpočátku dojem, proč jsou vybrány právě tyto lidské osudy, když spolu nemají vlastně nic společného. Navíc až závěr ukáže, že i dějová línie je posazená u každého příběhu jinak. Syrová atmosféra Maroka, hektické prostředí japonského velkoměsta Osaka a mexický "tradicionalismus" kdesi na venkově – to vše se prolíná a působí na diváka dojmem [za který jistě může i velmi dobrá kamera], že ať jste kdekoliv, vždycky vás něco může spojovat s někým nebo něčím jiným na úplně jiném místě. Několik náhod [chcete-li nehod] dokáže naprosto zkomplikovat jinak bezstarostnou záležitost. Odlišnost prostředí nikterak neodstraňuje nepochopen, které je v každém z příběhu jinak formulováno a působí na diváka [tedy na mě určitě] tak, že nechápe, proč k těmto nedorozuměním dochází – Richard a jeho telefonování s americkou ambasádou, Amélie a její výslech na policii, "neotřelý" vyšetřovatelský přístup marocké policie, Chieko a její neúspěšná seznámení.

Film Babel, pokud jste byli uchváceni Amores perros nebo 21 gramů, rozhodně stojí za vidění díky aktuálnímu tématu, skvělým hereckým výkonům a myšlence, kterou film propaguje – If you want to be understood ... listen.

23. února 2007
plakát filmu
Ošklivé káčátko a já
Ugly Duckling and Me!, The
70 %

Tak budu první

Místy dojemné, vtipné a celkem zajímavá animace. Ale věřím, že z toho autoři mohli vytřískat víc než to, že krysa Ratso prchá ze svatby, omylem spadne do labutího hnízda, s vejcem se pak objeví na kachní farmě, kde je jedna kachna a hromada slepic. Jeho snem je Lunapark a za tím zpočátku jde i "přes mrtvoly". Postupně se začne měnit, když má na starosti svého "syna" Uglyho [Šeredu]. Jako je u pohádek běžné, i zde to končí šťastně - svatbou. Jen škoda nevyužitých možností. Přesto celkem příjemný evropský počin.

23. února 2007
plakát filmu
Eragon
Eragon
20 %

Smutné zfilmování

Hlas Rachel Weisz coby Safiry je naprosto úžasný. Jeremy Irons je skvělý herec, John Malkovich taky, ale pozlátko v podobě mladého Edwarda Speleerse absolutně nestačí. Ve filmu chybí hromada důležitých faktů, prostředí mnohdy neodpovídá ani nejčernějším představám, které při četbě Eragona mohly vyvstat. Prostě celkové zklamání z filmu, který původní velmi dobrý příběh překoval v cosi naprosto nesmyslného.

23. února 2007