mike sullivan
Love Actually
love actually
Nemám rád romantické komedie, jedinou výjimkou je Láska nebeská. Je to milý, příjemný, kvalitně natočený film se spoustou skvělých herců. Ze začátku jsem si myslel, že když se ve filmu vyskytuje tolik postav, tak že se v nich nevyznám a budu v nich mít zmatek... K mému velkému překvapení se to ale nestalo. Hodně velkým plusem je, že má film několik dějových linií, takže je stále co sledovat, a tím pádem nehrozí, že by se člověk začal nudit. Všechny herecké výkony jsou zde na velmi vysoké úrovni. Nejvíce mě zaujali Liam Neeson, Bill Nighy, Keira Knightley a Billy Bob Thornton... Můj oblíbenec Liam Neeson prostě neumí hrát špatně (a v tomto filmu to potvrzuje). Bill Nighy zde podává excelentní výkon (jak herecký, tak pěvecký :-)). Keira Khightley hraje taky dobře, moji pozornost si ale vydobyla hlavně svým vzhledem. Billy Bob Thornton má velké charisma, do role prezidenta se skvěle hodí... Musím ještě pochválit hudbu, která do filmu přesně pasuje a velmi dobře se poslouchá... Když máte špatnou náladu, pusťte si Lásku nebeskou a hned vám bude lépe!
Ucho
mrazivé
Tak tohle teda bylo něco! S klidným srdcem mohu říct, že Ucho je jedním z nejlepších českých filmů, jaké kdy byly natočeny. A to hlavně díky ústřední dvojici. Výkon Radoslava Brzobohatého a Jiřiny Bohdalové je naprosto famózní! Hrají tak věrohodně, že to celé ani nepřipomíná film, ale spíše záběry nějaké skryté kamery. Když se k tomu navíc přidá temná hudba, kvalitní vizuální stránka a děj, který vás chytne už od první minuty (a když si navíc uvědomíte, že se takovéhle věci skutečně děly), vznikne z toho mrazivý film, který nenechá nikoho klidným.
Big Red One, The
lee marvin
Na Velkou červenou jedničku jsem se hodně těšil. Mám totiž rád válečné filmy a navíc jsem na tento snímek slyšel samé kladné ohlasy... No a musím říct, že se mi to fakt líbilo. Hlavně proto, že jsem se u toho ani na chvíli nenudil. Může za to hned několik věcí. V první řadě je to děj. Je hodně zajímavý, a to hlavně díky tomu, že společně s hlavními hrdiny projdeme největší bojiště druhé světové války (severní Afrika, Sicílie, Itálie, Německo). Jednotlivým bojům se film věnuje přiměřeně dlouho, takže nehrozí, že by se člověk začal nudit. Další věcí, která se mi na filmu líbila, byla vizuální stránka. Krásné přírodní scenérie, hezké nájezdy a úhly pohledu kamery... A už jen jakousi třešňičkou na dortu byly herecké výkony. Respektive výkon Lee Marvina. Ten se snad pro roli vojáka narodil! Je opravdu bombastický... Velká červená jednička je kvalitní válečný film, u kterého se nudit nebudete.
Fantastic Four
průměr
Do zhlédnutí Fantastické čtyřky jsem se moc nehrnul. Tak nějak jsem tušil, že to nebude nic moc... A měl jsem pravdu. Nejvíc se mi asi nelíbil děj. Není totiž vůbec originální, je plný klišé a navíc mi přijde divná celá jeho struktura – prvních 95 minut se skoro nic neděje (jen se snaží nějak vyléčit), pak se najednou objeví záporák a oni ho během deseti minut zpacifikují... To mi přijde trošku nedotažené. Musím ale říct, že i přes všechny tyto „mouchy“ ten děj nenudí. Může za to hlavně herecké obsazení a celkem povedené triky. Z herců mě zaujali Chris Evans a Michael Chiklis (líbilo se mi to jejich věčné pošťuchování), dále pak Jessica Alba (je na ni krásný pohled). Pak zde byl ale jeden herec, který se mi vůbec nelíbil – Ioan Gruffudd. Do filmu mi moc nezapadal, v roli vědce mi přišel naprosto nepřesvědčivý... Fantastická čtyřka je průměrný komiksový film.
RoboCop
robopolda
Na RoboCopa jsem se hodně těšil. Už v minulosti jsem s ním viděl nějaké filmy, ale nikdy se mi nepoštěstilo, abych zkouknul toho původního - v režii Paula Verhoevena... Včera se ale všechno změnilo. Konečně jsem ten film viděl!... Hned na začátek musím říct, že jsem měl možnost zhlédnout Director´s cut, který je o celou jednu minutu (!) delší... A jaké mám z filmu pocity? Veskrze kladné. Prostě se mi to líbilo. Děj, který je založený na pomstě, mě chytnul už od první minuty. Na filmu se mi hodně líbila hudba (fakt se hezky poslouchala) a kamera. Trochu slabší to už ale bylo s triky (tím myslím hlavně pohybující se roboty), vzhledem k roku výroby se to dá ale odpustit... Peter Weller mi přišel jako ideální volba pro postavu RoboCopa. V téhle roli je naprosto přesvědčivý... Titulní hrdina mi hned přirostl k srdci. Získal si mě hlavně svým působivým vzhledem a zásadovostí (čestný polda v kovovém obalu se totiž nevidí tak často)... Tenhle film o RoboPoldovi se mi fakt líbil. Rozhodně doporučuji!
Die Hard
die hard
Smrtonosná past je prostě klasika! Kdo by dnes neznal příběh Johna McClanea, který sám vyčistí mrakodrap od tlupy teroristů... Film je zpracován velmi poutavě, ani na chvíli nenudí, je akční, zábavný. Smrtonosná past je vskutku mezníkem v historii filmu. Nejenže nastartovala kariéru Bruce Willise, ale také stvořila úplně nový typ akčního hrdiny – Johna McClanea. Ten má na rozdíl od svých předchůdců (John Rambo apod.) také své slabé stránky, což ho dělá zajímavějším, normálnějším, lidštějším... Vraťme se k samotnému filmu. Bruce Willis je ve své roli úžasný, předvádí zde jeden z nejlepších výkonů své kariéry. Alan Rickman je jako záporák charismatický, temný, zlý... Akční scény jsou nápadité, perfektně využívají prostředí mrakodrapu. Hudba a kamera taky neurazí... Smrtonosná past je hodně povedený film, který by si neměl nechat ujít žádný pořádný filmový fanoušek.
Corruptor, The
chow yun-fat
Válku gangů jsem zkouknul jenom kvůli Chow Yun-Fatovi. A musím říct, že to nebyl vůbec špatný film... Děj. Tušil jsem, že v něm budou klišé. A taky že byla... Ale přesto mě dokázal překvapit. V některých scénách jsem byl totiž přesvědčen, že budou na sto procent zakončeny právě nějakým klišé... Ale nebyly. Jejich pointa byla dokonce překvapující!... Byly zde i docela povedené akční scény (např. automobilová honička), za což tvůrce chválím. Zamlouvalo se mi i herecké obsazení. Můj oblíbenec Chow Yun-Fat hrál pěkně, ve své roli byl přesvědčivý. V některých přestřelkových scénách (např. hned na začátku filmu) jsem si při pohledu na něj vzpomněl na jeho dřívější filmy, ve kterých spolupracoval s Johnem Woo (Killer, Hard Boiled). Mark Wahlberg hrál celkem obstojně, s Chow Yun-Fatem se hezky doplňovali. Z technické stránky filmu se zmíním jen o hudbě a kameře – oboje průměr... Jestli máte rádi Chow Yun-Fata, rozhodně vám film doporučuji.
The Bourne Identity
jason bourne
Agent bez minulosti není vůbec špatný film. Hodně věcí se mi na něm líbilo. Tak třeba děj. Sice není zas až tak originální, ale dokáže zabavit. Je hodně napínavý, navíc je hlavní postava stále v pohybu, takže nudit se u toho člověk taky nebude. Zaujal mě i Matt Damon. Ta role mu fakt sedla, byl v ní přesvědčivý. Dalším plusem pro mě bylo, že se film natáčel v Praze. Líbily se mi i zajímavě pojaté akční scény... A tím to hasne. Teď se dostávám k tomu, co mě přinutilo, abych dal filmu jen sedmdesát procent... Je to Franka Potente. Tvůrci neudělali dobře, když ji do filmu obsadili. Vůbec se mi nelíbila (nemyslím vzhledově, ale herecky). Nevěřil jsem jí nic, co během filmu pronesla. Přišla mi protivná, divná... Prostě mi tam neseděla... Agent bez minulosti je kvalitní film s nekvalitní Frankou Potente.
Cellular
cellular mě zklamal
Na Cellular jsem se těšil. Film mě ale zklamal. Očekával jsem od toho víc... Cellular je místy hodně napínavý (najdou se zde ale i hodně nudné pasáže), má dokonalého záporáka (Jason Statham do své role perfektně zapadl), celkem příjemná mi přišla postava policisty v podání Williama H. Macyho, líbil se mi i důvod únosu Kim Basinger. A tím moje pochvaly končí. Teď se konečně dostávám k tomu, co se mi na filmu nelíbilo. Kromě již zmíněných nudných pasáží je to hlavně Kim Basinger. Nelíbilo se mi její věčné fňukání, ten strach jsem jí také moc nevěřil... Ale budiž. To bych ještě snesl. Snesl bych to, kdyby ve filmu nebyl Chris Evans. Vůbec se mi nelíbil. Sice se hodně snaží, ale není mu to nic platné. Prostě jsem mu tu jeho snahu zachránit unesenou Kim Basinger nevěřil. A aby toho nebylo málo, film je ještě k tomu plný klišé... Cellular mě fakt zklamal.
King Arthur
king arthur
Obával jsem se, co se stane s příběhem o Artušovi, když se ho ujme Hollywood... Po zhlédnutí filmu mohu říct jediné: mohlo to dopadnout hůř. Největší slabinu vidím v ději. Když se to vezme kolem a kolem, tak lze říct, že zde děj skoro ani není. Tím pádem byl film místy opravdu nudný. Tvůrci tvrdí něco v tom smyslu, že je to podle skutečných událostí. Nevím, kdo jim na takovouhle blbost může skočit. Je to prostě hollywoodská pohádka. Celý film naštěstí zachraňují charismatičtí herci v čele s Clivem Owenem. Další věcí, kterou se může film pochlubit, je celková vizuální stránka – chválím hlavně kameru. Nejsilnější stránkou filmu jsou bitvy – hlavně ta na zamrzlém jezeře. Je hodně kvalitně zpracovaná, hezky se na ni dívá, je působivá. Ta velká závěrečná bitva taky není špatná, jediný problém vidím v tom, že je nepřehledná – tím pádem jí člověk nevěnuje moc pozornost, protože stejně neví, kdo je kdo... Král Artuš je vizuálně hodně působivý film, kterému ale chybí děj.
Rocky
rocky balboa
Tak jsem konečně zkouknul Rockyho. A musím říct, že mě nezklamal. Je to hodně kvalitní film, který si všechna ta různá ocenění a nominace rozhodně zaslouží. Sylvester Stallone zde podává nejlepší výkon své kariéry, hraje fakt moc dobře. Ostatní herci hrají taky hezky. Nemůžu říct, že by zde byl někdo, kdo by hrál vyloženě špatně. Jedním z největších kladů filmu je děj. Ten je zajímavý, poutavý... prostě vás do sebe vtáhne. Hudba se hezky poslouchá, do filmu perfektně sedí. Celkem mě překvapilo, jak poutavě byly natočeny boxerské zápasy. Myslel jsem, že mě nebudou bavit... Spletl jsem se. Tenhle film obsahuje několik dnes již legendárních (a často parodovaných) věcí. Ať už je to slavná scéna se schody nebo samotná ústřední melodie filmu... Až jednou nebudete vědět, jaký film zhlédnout, vyberte si Rockyho!
Battle of the Bulge
battle of the bulge
Bitva v Ardenách. Tak tohle je jeden z mnoha amerických válečných filmů, které byly natočeny v šedesátých letech. V této době byly válečné filmy dělány „přes kopírák“, byly v podstatě stejné, jediné, co je odlišovalo, bylo období, ve kterém se odehrávaly. Jak je již z názvu patrné, tento film se zabývá bitvou v Ardenách. Největším plusem tohohle filmu jsou „megalomanské“ záběry, ve kterých figuruje několik desítek tanků. Je to působivé. Hraje zde hodně slavných herců, například Henry Fonda, Charles Bronson. Ve filmu je ale také hodně věcí, které se mi vůbec nelíbily. Hlavně je to historická nepřesnost, která je do očí bijící (například německé tanky Tiger). Film zase dělá z Američanů nepřemožitelné hrdiny (to se ale dalo čekat). Na atraktivitě filmu hodně ubírá též jeho délka – kdyby se o půl hodiny zkrátil, rozhodně by mu to neuškodilo.
The Rock
michael bay = mistr akčních scén
Skála je akční film se vším všudy. Se všemi klady i zápory. A s radostí musím uznat, že těch kladů je víc. Celkem hodně. Začnu ale s těmi zápory. Respektive s jedním (naštěstí ne tak velkým) záporem. To odbudu rychle. Takže to, co se mi na filmu moc nelíbilo, byl děj. Je až moc „americký“ a místy celkem klišovitý. Ale jsou i okamžiky, kdy má celkem spád... a to je pak jízda! A teď budu chválit... Musím říct, že Skála má hned několik lákadel. Tím prvním je herecké obsazení. Sean Connery a Nicolas Cage byli vskutku ideální volbou. Skvěle se doplňují, jsou vtipní, vážní... prostě kvalitní. Druhým lákadlem je vizuální zpracování. Film má úžasnou kameru, je zase natáčen přes filtr (jak jinak). A tím posledním (a také největším) lákadlem jsou samozřejmě akční scény. Je známo, že Michael Bay je nejlepším režisérem akčních scén. V tomto filmu to potvrzuje. Třeba taková silniční honička je fakt působivá. Velký dojem na mě také udělaly záběry letících stíhaček ke konci filmu (hlavně záběr zpoza Nicolase Cage, který je na kolenou se světlicemi v rukou a stíhačky přelétávají těsně nad ním – to se mi fakt líbilo)... Skála patří mezi nejlepší akční filmy, které kdy byly natočeny. Doporučuji.
Along Came Polly
ben stiller mě zklamal
Když se mi jednou naskytla příležitost, abych tento film zhlédl, neváhal jsem a využil jsem ji. S politováním ale musím říct, že mě film zklamal. A to celkem hodně. Jeho největším problémem je nudnost. Může za to hlavně Ben Stiller. Očekával jsem od něj totiž pořádnou srandu od začátku do konce. Byl pro mě největším lákadlem filmu. No a musím říct, že se zde fakt moc nepředvedl. Během filmu mi připadalo, že byl duchem úplně někde jinde... Jennifer Aniston už byla o něco lepší. Vždycky oživila tu danou scénu, ve které se zrovna objevila. Nejvíc se mi ale líbil Philip Seymour Hoffman. Tímto filmem mě přesvědčil, že mu kromě rolí dramatických svědčí také role komediální... Děj je čistý průměr, nic převratného neobsahuje. Hudba i kamera jsou též tuctovou záležitostí... Riskni to s Polly je podprůměrná romantická komedie, která nic nového nepřináší (leda tak zklamání).
Jak se krotí krokodýli
jak se krotí krokodýli
Fuj! Tento film ještě více utvrdil moji averzi vůči novým českým filmům. Nechápu, co se s Marií Poledňákovou stalo, že po třech kvalitních filmech natočila takovou blbost... Výhrad mám ke Krokodýlům mnoho. Nebudu je zde všechny vypisovat. Seznámím vás jen s těmi největšími... Začneme u děje. Místy je celkem poutavý, ale po většinu filmu mi přišlo, že režisérka prostě skládala záběry, co ji napadly, za sebe, aniž by se děj někam posouval. Tím pádem skoro po celý film jako by děj ani neexistoval. Tvůrci se také snažili film okořenit nějakými těmi vtipy. To se jim povedlo. Jediný problém vidím v tom, že nejsou vtipné. Herecké výkony zde byly hodně chabé. Etzler s Timkovou byli ve svých rolích směšní, Postránecký byl po většinu času trapný (i když uznávám, že místy opravdu vtipný byl). Úplně zbytečná mi zde přišla rodina Koudelkových. Největší výhradu mám ale k dětem. Scény s nimi se mi ani za mák nelíbily. Vždy, když se objevily na plátně, jsem měl chuť televizi vypnout. Fakt se mi ta dětská složka filmu vůbec nelíbila... Marie Poledňáková prostě šlápla vedle.
Shall We Dance
tak tohle mě nenadchlo
Věděl jsem, že se mi tenhle film nebude líbit. A přesto jsem ho zhlédnul. Byl to blbý nápad... Je to stará známá věc, že Jennifer Lopez neumí hrát. Tímto filmem to ještě více potvrzuje. Nevěřil jsem jí ani slovo, byla trapná, směšná... Richard Gere není můj oblíbený herec. Svým výkonem mě utvrdil v tom, že u mě ještě dlouho neoblíbený zůstane. Postava Susan Sarandon mi ve filmu přišla úplně zbytečná. Tvůrci asi nevěděli, čím vyplnit dějové vzduchoprázdno, tak teda vymysleli tuto postavu, která se chová snad ještě divněji než ústřední dvojice. Jak říkám, nejslabší částí filmu je děj a slabé „herecké“ výkony. Prostě a jednoduše Gereovi nevěřím jeho nadšení pro tanec, značně nereálné mi přišlo i vyvíjení vztahu mezi jeho postavou a postavou J. Lopez. Jediné, co mě trochu zaujalo, byl konec filmu, který se překvapivě nedrží zaběhnutého hollywoodského schématu... Další problém: když už je to film, který se zabývá tancem, tak by tam toho tance mělo být hodně. Ve filmu se tancuje dohromady asi sedm minut. Je škoda, že je ho tam tak málo, protože taneční scény, které se ve filmu vyskytují, jsou povedené... Smím prosit? je film, ze kterého se dalo vytěžit mnohem více. Nebýt těch pár minut tance, bylo by moje hodnocení o 40 % nižší.
Mazaný Filip
mazaný tomáš hanák
Jsem rád, že jsem tento film zhlédnul. Jinak bych se ochudil o pořádný filmový zážitek... Novodobé české filmy nemám rád. Jednou z mála výjimek je Mazaný Filip. Na české poměry je to totiž film netradiční - ať už úžasným vizuálním zpracováním nebo samotnou postavou P. Marlowea. Ta je bezchybně zahrána bombastickým Tomášem Hanákem, jehož grimasy vás zaručeně rozesmějí. Na atraktivitě filmu přidávají i proklatě suché (a proklatě vtipné) hlášky hlavního hrdiny. Ono celkové herecké obsazení je hodně kvalitní (sešli se zde nejlepší herci, jaké naše země může nabídnout). Vypíchnul bych Viktora Preisse a Milana Šteindlera. Preiss je v roli barmana vskutku okouzlující. Svým výkonem potvrzuje, že je to jeden z nejlepších českých herců. A Milan Šteindler? Ten vám na dlouhou dobu uvízne v paměti. Pro roli praštěného psychiatra se snad už narodil... Mazaný Filip je jedním z nejlepších českých filmů posledních let. Rozhodně doporučuji.
Million Dollar Hotel, The
blbost
Poté, co jsem si přečetl anotaci k filmu, začal jsem se na Million Dollar Hotel celkem hodně těšit. O to větší bylo mé zklamání. S politováním musím říct, že ten film je blbost. Blbost s velkým B. Jedna z největších blbostí, jakou jsem kdy viděl. V prvních dvaceti minutách jsem se musel hodně přemlouvat, abych tento film vůbec dokoukal. Nakonec jsem se rozhodl, že to dokoukám až do konce, neboť jsem si myslel, že se ten film rozjede a zaujme mě. Nestalo se... Děj zde byl nudný, tolik vychvalovaná hudba od U2 nebyla nijak zázračná, kamera byla čistě průměrná, střih nepovedený. Herecké výkony zde nestály za nic. Milla Jovovich mi zde přišla nevýrazná, místy zbytečná. Nejvíc mi zážitek z filmu zkazil Jeremy Davies. Byl strašně otravný, vlezlý, divný, trapný... Jediný, kdo se zde doopravdy snažil, byl Mel Gibson. Místy mi přišel taky divný, ale jinak hrál celkem dobře (oproti ostatním hrál božsky)... Million Dollar Hotel je ideální volba pro ty, kteří chtějí promarnit dvě hodiny svého života.
Forrest Gump
smutně vtipný film
Forrest Gump se právem řadí ke skvostům světové kinematografie. Je to úžasný film, smutný a vtipný zároveň. Vyprávění prosťáčka Forresta o jeho životních eskapádách je natolik poutavé, že mě na začátku chytlo a když skončilo, přál jsem si, aby trvalo ještě další dvě hodiny. Tom Hanks zde předvádí jeden z nejlepších výkonů své kariéry, dokonale se do své role vcítil, ani na chvíli z ní nevypadl... Film je doprovázen impozantní hudbou Alana Silvestriho a hezkou kamerou Dona Burgesse. Film má špičkové vizuální triky (například scéna, ve které se Forrest Gump setká s J. F. Kennedym, je prostě a jednoduše kouzelná). Forrest Gump získal právem šest Oscarů, ale podle mě by si jich zasloužil ještě mnohem více. Je asi zbytečné, abych zde psal, že je Forrest Gump jeden z nejlepších filmů, jaké kdy vznikly. To ví přece každý. A kdo o tom pochybuje, tak neví, co je to kvalitní film.
Chicago
muzikál
Muzikály ve filmové podobě moc nemusím, takže jsem se na Chicago moc nehrnul. Film nakonec dopadl tak nějak podle mých očekávání. Téměř žádný (a tím pádem nudný) děj, úžasná obrazová stránka, průměrné herecké výkony, zajímavá choreografie a celkem chytlavé songy. Jak říkám, děj tam není, což je velká škoda. Kdyby ho tam tvůrci dodali, mohl se z Chicaga stát skvostný film... Teď napíši něco málo o hereckých výkonech. Renée Zellweger jako herečku moc nemusím. Ani tady mě nedokázala zaujmout. Filmy s Richardem Gerem také nemám příliš v oblibě, ale v Chicagu se mi (navzdory mému očekávání) líbil... Catherine Zeta-Jones. Proti ní žádné výhrady nemám, označil bych ji za hlavní hvězdu filmu. Hlavním lákadlem filmu jsou samozřejmě hudební vystoupení. Ta jsou opravdu moc povedená, vypiplaná do nejmenšího detailu... Chicago je prostě a jednoduše muzikálový film. Nic víc, nic míň.
Sting, The
podraz
Už dlouho jsem chtěl Podraz zhlédnout. Takže jsem si ho nemohl nechat v televizi ujít. A musím říct, že tento film si přídomek „legendární“ rozhodně zaslouží. Robert Redford a Paul Newman jsou ve svých nejlepších letech a v jedněch ze svých nejlepších rolí. Děj je zde dokonalý, promyšlený do nejmenšího detailu a ani chvíli nenudí. Hodně se mi líbilo, že je film rozdělen do kapitol. Je to takové... osvěžující. Na obrazové stránce filmu mě nejvíc zaujaly různé nájezdy kamery. Hudba je zde kvalitní, některé melodie se staly legendárními... Tento film vám rozhodně doporučuji.
Man Who Wasn't There, The
kvalitní film bratří coenů
Na film jsem se těšil hlavně díky tomu, že je natočen černobíle. Tím pádem jsem od toho očekával vizuální bombu. A musím uznat, že to bomba je. A nejen vizuální! Kdybych musel vypisovat všechny věci, které se mi na filmu líbily, zabralo by to hodně času (a místa). Vezmu to tedy zkráceně... Kromě již zmíněné vizuální stránky mě zaujal děj. Je hodně zajímavé sledovat, co všechno může mít za následek jeden anonym. Film mě prostě na začátku chytnul a pustil mě až na konci... Muž, který nebyl není vůbec akční film. Děj zde plyne celkem pomalu, nikam nespěchá. A to se mi na tom líbí... Společně s kvalitním dějem jsou zde také kvalitní herecké výkony. Michael Badalucco, James Gandolfini, Scarlett Johansson, Tony Shalhoub. Ti všichni hrají hezky, příjemně. Ale celou pozornost na sebe (oprávněně) strhává Billy Bob Thornton. Tu jeho (za každé situace) kamennou tvář si ihned zamilujete. Ve filmu byl důležitý také Thorntonův hlas. Musím uznat, že hlas má doopravdy pěkný... Tento film bratří Coenů vám vřele doporučuji.
The Terminal
spielberg + kaminski + williams
Mám rád filmy Stevena Spielberga, tak jsem se na Terminál hodně těšil. A musím říct, že nezklamal. Janusz Kaminski, Spielbergův dvorní kameraman, odvádí dobrou práci. John Williams, Spielbergův dvorní hudební skladatel, odvádí také dobrou práci. Tom Hanks, jeden z nejlepších herců současnosti, odvádí dokonalou práci. Svoji postavu hraje hodně uvěřitelně, od začátku jsem mu fandil, byla radost sledovat jeho svérázná řešení různých situací. Na ději zaujme, že je inspirován skutečnou událostí, kterou by nikdo z nás nechtěl na vlastní kůži zažít... Nelíbil se mi ale konec filmu. Podle mě byl až moc „americký“... Terminál je první film, u kterého mě zaujaly závěrečné titulky. Ta jejich grafická stránka byla fakt dokonalá... Terminál je pohodový film, který je ideální si pustit, když se chcete odreagovat.
Unbreakable
unbreakable
Když se mi tento film dostal poprvé do ruky, chtěl jsem ho hned vidět. Pak jsem to ale začal odkládat a odkládat... Nakonec jsem ho zhlédnul až po dvou měsících... Od Vyvoleného jsem očekával podobnou filmovou lahůdku jako Šestý smysl. A musím uznat, že Vyvolený opravdu lahůdka je. Film moc nesází na technickou stránku (kamera a hudba jsou čistě průměrnou záležitostí), ale místo toho se věnuje ději a postavám. Děj se zde v mnohém podobá Šestému smyslu, a to hlavně napínavostí, neveselostí a samozřejmě také závěrečnou scénou, která je hodně nečekaná a šokující (pěkných pár minut jsem to musel rozdýchávat). Pak je zde ještě jedna scéna, která je hodně kvalitní a stojí za zmínku. Tím myslím, když Elijah Price padá ze schodů. Je to natočeno tak dobře, že to na vás chtě nechtě musí zapůsobit... Režisér udělal dobře, když do hlavních rolí vybral Bruce Willise a Samuela L. Jacksona. Willis zde sice podává hodně kvalitní výkon, mě ale víc zaujal Jackson. Svoji postavu zahrál výborně, dokonale se do ní vcítil. Jeho „pan Skleněný“ je hodně zajímavý, temný, životem hodně zkoušený... Jestli se vám líbil Šestý smysl, Vyvolený se vám bude líbit taky.
Superman Returns
zdařilý návrat
Dlouho jsem hledal odvahu, abych tento film zhlédl. Starší filmy o Supermanovi mi totiž moc k srdci nepřirostly, takže jsem valné naděje na úspěch nedával ani dílu nejnovějšímu... O to víc jsem byl překvapen, když jsem zjistil, že se mi ten film líbil... Brandon Routh hraje celkem příjemně, neuvěřitelná je jeho podoba s Christopherem Reevem. Kevin Spacey zde předvádí brilantní výkon - hraje tak dobře, že jsem občas zapomínal držet palce Supermanovi a místo toho jsem fandil Lexovi. Role zloduchů mu prostě svědčí. Bryan Singer jednoduše opět potvrdil, že si umí vybrat do svých filmů samé kvalitní herce... Hudba se mi zde líbila, musím pochválit také kameru (respektive celou vizuální stránku, která byla úchvatná). Z filmu je prostě vidět, jaký rozpočet měl k dispozici. Potěšilo mě, že většinu těchto peněz vrazili filmaři do triků - létající Superman tu vypadá celkem přirozeně (na rozdíl od předchozích dílů), krystaly rostou taky hezky... Ale nejlepší scénou byl rozhodně pád letadla. Lituji, že jsem tuto scénu (a ostatně i celý film) nemohl vidět v kině s pořádným plátnem a hlavně s pořádným zvukem...