avatar uživatele

DRAGON

Jméno
Martin
Věk
Bydliště
Nitra, Slovenská republika
Twitter
Facebook
Instagram
Poznámka
Názory
plakát filmu
100 %

Slobodaaaaaaaaaaaaaaa

Najlepší historický film aký som kedy videl (ale ešte som určite nevidel všetky). Tento film pre mňa prišiel ako blesk z jasného neba a úplne pre mňa zmenil filmový rebríček. Príbeh Williama Wallace (snénarista mal podobné meno :) je zaujímvaý (aj keď neviem ako veľmi sa pridŕžali skutočných udalostí), drsný, nespravodlivý .. tak ako je drsný a nespravodlivý skutočný život. Nejde o žiadnu rozprávku, nič nepriklášluje, len rozpráva. Na vás záleží, či ho príjmete alebo nie. Mel Gibson bol vynikajúci ako herec ale aj ako režisér a 3 hodiny ubehli ako nič. Do toho nezameniteľná hudba, plná škótskych motívov (gajdy) od Jamesa Hornera. Je pravda, že samostatný posluch OST je iný zážitok (nie je to až také excelentné, ale stále vynikajúce) ale podobné to je aj zo Zorrovou maskou (španielske kastanety). Masky, prostredie, bitky to všetko je absolútne perfektné. Až na ten koniec ... ktorý je síce smutný ale zároveň vám vleje toľko energie do žíl, že žasnete.

Kdysi dávno
plakát filmu
Americká krása
American Beauty
60 %

Americká krása?

Po vzhliadnutí niektorých filmov a patrí k nim aj AK som si prestal robiť o filmoch akékoľvek veľké predstavy, pretože to potom môže človeka dosť prekvapiť - teraz v tom zlom zmysle. Podľa oscarov, hodnotení a názorov som čakal oveľa viac. Možno som skutočne nemal náladu na taký druh filmu ale pokúsim sa niečo o ňom napísať. Hlavný hrdinovia sú v skutku vynikajúci. Spaceyho od čias Obvyklých podozrivých zbožňujem a tu potvrdil svoje kvality. Nič nepokazím keď prezradím, že umrie .. dozvieme sa to hneď v prvej vete. Zaujímvané je však sledovať prečo a ako umrel. Neviem ako sa cíti taký človek v strednom veku a verím, že to nie je až také zlé. Nadpis Americká krása mi vyznieva ironicky a dúfam, že tak aj bol myslený. Newmanova hudba (teda aspoň to čo som počul z Albumu, kde boli len 2 orchestrálky) je skvelá .. najmä skladba Already dead. Keď sa tak zamyslím AK má určite niečo do seba, možno keď si ju pozriem ešte raz, v inom prostredí a hlavne nie v dabingu tak zmením názor. Dnes na 60.

Kdysi dávno
plakát filmu
Chicago
Chicago
100 %

Skvelé ...

Chicago ma dostalo a to úplne, mňa aj moju manželku. Viem, že sa muzikál hral pred tým na Brodwayi ale film a divadlo je 1000 a jeden. A možno práve to že už malo svoju predlohu bolo oveľa ťažšie ako keď sa natočí pôvodný muzikál ... tu nemáte s čím porovnávať a kritizovať. Podľa mňa to čo dokázali v tomto filme je obdivuhodné a veľkú zásluhu na tom má v tomto prípade strihač. To ako sa plynule prepíname z muzikálového prostredia do reálneho prostredia súdu alebo väzenia a späť, unikát. Piesne sú trochu nevyrovnané, niektoré lepšie iné horšie ale All that jazz im stopercentne kraľuje. Ale tiež skladba Roxie alebo Razzle Dazzle sú skvelé. Filmárom sa presne podarilo vystihnúť atmosféru tých čias (aspoň si myslím)-kostými, účesy, autá, no a je tomu prispôsobená aj hudba. Zelwengerová nie je speváčka a neobstála tak dobre ako Kidmanová v Moulin Rouge (ktorá tam bola skvelá) - to isté platí aj v porovnaní mužského osadenstva. Videl som množstvo muzikálov a Chicago je jedným z najlepších.

Kdysi dávno
plakát filmu
60 %

Smrt mu pristane :)

Netradičný romantický film ako smrť prišla medzi nás a nechcelo sa jej odísť. Brada Pitta veľmi nemusím a tiež C. Forlani je síce kus alebo skôr kúsok lebo sú aj lepšie kusy a dokonca s lepším hereckým nadaním. Hopkins si odohral svoj klasický akt .. ako inak perfektne a presvedčivo. Uznávam, že film je natočení vcelku dobre, no dĺžka mu uškodila. No a keď ho vidíte v kine dvakrát po sebe len s 15 min prestávkou (v tomto prípade som to musel sledovať, prečo .. študent ... práca ;) tak ten film už stratí svoje čaro úplne. Takže jediné čo si z neho dnes pamätám ako sa smrť prihovára k A. Hopkinsonovi a keď prišla (už ako Joe) na poradu s arašidovým maslom. Určite MJB nezatracujem ale nepatrí medzi moje naj.

Kdysi dávno
plakát filmu
Gothika
Gothika
60 %

Gothika?

Pokiaľ sa dobre pamätám tak Gothika vraj vznikla v rekordne krátkom čase .. teda čo sa týka času medzi nápadom a hotovým filmom. Pozeral som ho cez projektor s partiov študákov, ktorý mi nedovolili na plno si ho vychutnať lebo mali iný názor na to ako kultúrne pozerať filmy, ale čo už. Ako celok sa javí celkom fajn temný snímok, s dobrým hereckým obsadením. Pár krát ma dokonca "strhlo", ale to je asi tak všetko. Ostanem pri mojich klasických 60 percentách, teda ide o priemer. A máte pravdu, naozaj neviem prečo sa to volá Gothika .. možno sa to niekde vo filme spomenie ale ušlo mi to.

Kdysi dávno
plakát filmu
Město andělů
City Of Angels
50 %

Radšej Niečo Iné

Na prvé pozretie celkom fajn ale nič viac. Rašej by som si chcel pozrieť Wendersove Nebo nad Berlínom aj keď vo filme boli nejaké zábery z jeho filmu použité (ale či je to pravda som si nie istý lebo som ho nevidel). Herecké výkony .. ťažko hodnotiť keď si na ne už nepamätám. Jediný obrázok čo mi utkvel v pamäti sú anjeli, ktorý stoja na pláži a vychutnávajú východ slnka, to skutočne vyzeralo dobre. Ešte by ma zaujímalo prečo vlastne boli v čiernom ... dobro v čiernom.

Kdysi dávno
plakát filmu
Úžasňákovi
The Incredibles
100 %

It Was INCREDIBLE

Waw, tak to bol zážitok.Rodinka úžasných je vskutku úžasná.Celý príbeh je poňatý ako James Bond - zlý hrdina, psychopat, ktorý sa chce za niečo pomstiť, kopa vynálezov, a hlavne hudba Michael Giacchinoa, ktorá v mnohom pripomína hudbu Johna Barryho z prvých bondoviek (a nájdeme odkaz aj na Mission Impossible). Bond však nedokáže to, čo uvidíme od superhrdinov. Vynikajúci nápad a vynikajúce stvárnenie.Aj keď ľudia nevyzerajú ako ľudia grafika je dokonalá (vlasy,mimika,džungla).Zo začiatku som si nemohol zvyknúť na to, že nevidím žiadne zvieratko ale časom som sa do deja vžil tak, že som ani nevnímal,že pozerám kreslený film.Akýkoľvek, podotýkam akýkoľvek akčný film posledných rokov nesiaha ani po členky originalite tejto rozprávky.Ja mám na tohtoročných oscarov už víťaza a ak bude verdikt iný ako Incredibles začnem pochybovať o spravodlivosti tohoto ocenenia.Vškole sa dá oznámkovať 1*. Ja teda dávam 100* a idem zoháňať soundtrack.Pixar nasadil latku tak vysoko,že animáci majú problém :)

Kdysi dávno
plakát filmu
80 %

Príbeh o New York Seaty

Príbeh žraloka je určite podarený animák s množstvom skvelých nápadov, ale nesadol mi do noty tak ako by sa dalo čakať. Veľké plus dávam tomu, že vlastne život rýb zobrazili ako život človeka - chodia do práce, spia, jedia (sushi bar je skvelí nápad), poznajú hodnotu peňazí, majú taxíky, smetiarov, závody koní s morskými koníkmi, vlastnú TV, showbyznis, Coral Colu, pozerajú TV (Show Benyho Hilla :) a tiež sa boja mafiánov = žralokov (De Niro je skvelý aj ako animovaný žralok). Taktiež sa mi páči, že ryby majú charakter a výzor ľudí, ktorý ich dabujú, preto sa ľahko vžijete a stotožníte si ich (ale aj tak neprekonali dokonalosť Mravca Z, kde mravci vyzerali skutočne ako herci čo ich dabujú). Všetko sa mi to však zdalo strašne rýchle, nasilu humorné a moc farebné. Zdá sa mi, že PŽ nebol pre tvorcov citová záležitosť ale len čisto finančná a komerčná. PŽ je podarené dielko, ktoré však stále bude patriť niekam medzi tých druhých, ktorý stoja v tieni svojich lepších súperov.

Kdysi dávno
plakát filmu
Shrek
Shrek
100 %

Kráska a zviera po novom

Shrek je unikátny animák, ktorý znamenal pre oblasť animovaných filmov veľký skok dobredu. Grafika bola na tú dobu dokonalá (detaily tváre, póry na koži, animovanie ohňa a lávy) ale to čo skutočne zaujme je príbeh. Mix postavičiek z rôznych rozprávok je super, len niektoré európanom (aspoň mne nie) nič nevravia, napr. tri biele myši. Výber hudby je excelentný (teraz myslím piesne nie score) a posúva Shreka o stupienok vyšie na hodnotení. Vysokú úroveň dosahuje dabing, teraz však nemám na mysli český. Prvý krát som Shreka videl v originále a nedám naň dopustiť. Cameron Diaz je dobrá, Mike Mayers výborný a Eddie Murphy excelentný - od vzhliadnutia Shreka v originále zoháňam staršie rozprávky bez dabingu. V tejto rozprávke je všetko, čo treba - kopa kvalitného humoru, akcia, romantika a dokonca poučenie. Záverečná scéna kde všetci spolu tancujú do rytmu známej piesne (naozaj neviem ako sa volá) nemá s príbehom síce nič spoločné ale je dobre zvládnutá a zábavná.

Kdysi dávno
plakát filmu
Shrek 2
Shrek 2
90 %

V niečom lepšie ...

S2 je aj napriek tomu, že ide o pokračovanie veľmi kvalitná. Po skončení, by si človek povedal, ako to môže pokračovať no a nápad návštevy svokrovcov, hádky medzi manželmi, nový sok pre Shreka, sú jednoducho super. Ide o život prenesený do rozprávky. Aj úvodné scény, kde v prestrihoch vidíme zábery z medových týždňov stoja za to. Grafika je dokonalejšia, príbeh doplnení o nové postavy a hudba je opäť perfektná. Nová významná postavička je Kocúr v čižmách stvárnený alá Zorro (veď ho aj dabuje Banderas) však nedosahuje kvality svojích spoluhráčov (Shrek, Fiona, Somár - Kôň). Opäť je tu množstvo kvalitného humoru (aj keď v S1 som sa bavil možno viac), akcie aj náznak poučenia (však ide o rozprávku :).No a oslodraci su k zožratiu. Keby nebolo S1 určite by som S2 vyniesol do nebies, ale takto ho v rebríčku radím až za prvý diel. Budem rád aj pokračovaniam, lebo verím, že autori nestratia punc originality a neskĺznu do vôd komerčných, čím by sa zo Shreka stal len tovar na predaj.

Kdysi dávno
plakát filmu
Medvědí bratři
Brother bear
90 %

Klasická animácia žije ..

Počítačová animácia dnes kraľuje svetom a v podstate Disney je snáď jediným, ktorý ešte využíva klasické metódy animovania (aj keď všetky filmy od Pixara sú vlastníctvom Disneya, čo sa v roku 2006 mení lebo Pixar začína pracovať na vlastnú päsť) dúfam, že klasická animácia nikdy nezanikne, lebo by to bola škoda. Nniečo ako vyhynutý živočíšny druh, za ktorým nám bude veľmi lúto, Medvedí bratia je klasická disneyovka, ktorá sa viac snaží poučiť ako pobaviť a tak dej a príbeh je podriadený tomuto účelu. Avšak musím povedať, že sa mi MB veľmi páčili, viac ako posledné veci, čo Dysnei vypustil. Medvedík Koda je úchvatný (najmä jeho anglický dabing), krajina medveďov tiež a animácia je dokonalejšia, nie je tak "hranatá". Hudba bola v tomto prípade rovnako dobrá. Vekovo je určená pre menších divákov ale aj keď ja síce dávno nepatrím medzi násť užil som si ju na plno. Hodnotenie? Niekde medzi 90 a 100. 100 by bolo možno hneď po pozretí teraz skôr dolná hranica.

Kdysi dávno
plakát filmu
Pianista
The Pianist
80 %

Záchrana pianistu

Pianista je dobrý film, kopu vecí sa mi však nepáčilo. Najmä to, že Spilzman sa vlastne takmer celú vojnu skrýval a tým film stratil v istých momentoch dynamiku a spoliahal sa na výkon A. Brodyho. A čo sa jeho výkonu týka bol dobrý, ale v niektorých častiach prehrával viac ako bolo treba. Takže sa zrodil ďalší film, ktorý ukazuje vojnu z inej strany. Celý čas sme v Poľsku, neuvidíme hrdinské boje, statočnosť, odvahu atď. skôr strach a bezmocnosť. Niektoré momenty boli mrazivé (keď prvý krát uvidel zbombardované mesto alebo keď nemec vraždí židov a zrazu má prázdny zásobník, pričom ešte chce pokračovať vo vraždení). Nedávno ho dávali u nás v TV ale pri dabingu to už opäť nie je ono.

Kdysi dávno
plakát filmu
80 %

Veľmi nebezpečné ...

VNZ je film o teenegereoch pre teenegerov. Ukazuje ľudí vo veku, v ktorom sú zhýralí a tak isto ukazuje jednu kastu ľudí, ktorým záleží len na sebe a iný sú im ukradnutý. Avšak aj "aj tesař se utne" a tak Sebastian nachádza niečo, čo nečakal - spriaznenú dušu? Možno. Film je spracovaný provokatívne ale nie poburujúco a odpudivo. Akokeby zobrazoval skryté túžby nás všetkých v mladom veku, kedy sme sa pohrávali s myšlienkamy kto, s ským, ako, kde ... a podobne. Zároveň má však film prekvapivo "štastný" koniec, kde aspoň niekto dostane to, čo si zaslúži. Herecké výkony sú veľmi dobré a stretli sa v nich veľmi výrazné mladé herecké talenty a to najmä R. Phillippe a R. Witerspoonová budúcnosť týchto dvoch sa javí veľmi pozitívne a dúfam, že nevyhasnú.

Kdysi dávno
plakát filmu
Fargo
Fargo
90 %

Coen Duo

Neviem, čo napísať keď všetko podstatné je už napísané v názore od Veroniky. Ide o kvalitný film, ktorý zaujme nielen príbehom (ktorý je inšpirovaný skutočnými udalosťami) ale hlavne hereckým tornádom hlavných aj vedľajších postáv. Mnohé scény vyzerajú absurdne (ako je pri due Coenovcou typycké), niekedy dosť drsne, mrazivo ale realisticky. No a scéna s drvičkov naozaj stojí za to.

Kdysi dávno
plakát filmu
Je třeba zabít Sekala
Je třeba zabít Sekala
60 %

Tak ho teda zabijeme ...

Som mestský človek aj keď som každé prázdniny trávil u starkých na dedine, takže neviem ako je vykreslená mentalita dedinčanov, dobre alebo zle?. Z filmu si po pravde nepamätám nič, až na malého piadimužíka, ktorý hral jednu z rolí. Je treba zabiť Sekala ma však neuchvátil a určite som sa nestotožňoval s vysokými hodnoteniami, ktoré žal v českej republike aj mimo nej. Jediné čo vyzdvihujem sú herecké výkony. Inak priemer.

Kdysi dávno
plakát filmu
Kruh
Ring
100 %

Crrrrrrrrrn Crrrrrrrrrrn

Tento horor je vynikajúci. Nevidel som síce japonskú verziu (ale po vzhliadnutí japosnkého filmu Oko usudzujem, že to musí byť úžasné) ale tento americký remake mi veru padol do noty. Ak sa chcete skutočne báť počkajte si na tmu. Ja som ho pozeral sám vo veľkom dome na dedine, dom bol na konci ulici, kde je už len tma a nič. No a moji rodičia sa rozhodli práve vtedy zavolať mi na pevnú linku. Verte ten zvuk z reélneho telefónu ma skutočne vydesil viac ako v tom moente ten film. Zápletka filmu je vynikajúca (i keď trochu zamotaná), atmosféra by sa dala krájať a po závere som mal odpor sledovať TV - minimálne v ten večer .. najmä keď zabudnete predtým zatvoriť dvierka na kurníku a keďže som bol sám, musel som to urobiť po tme (po filme). Hrozné. Ak neznášate horory určite na to nechoďte ak ich naopak milujete, tak toto je lahôdka aj s čerešničkou na vrchu. Musím zohnať japonskú verziu aj s jej prequelom aj sequelom. Počul som, že všetky tri časti stoja za to.

Kdysi dávno
plakát filmu
Kill Bill
Kill Bill
80 %

Kill Bill vs Black Mamba

Quentin Tarantino nie je obyčajný človek, čo vidieť aj na jeho filmoch. Osobne musím povedať, že na jeho filmy treba čas, čas vidieť ich viac ako jeden krát. Myslím, že rovnaké to je aj pri KB. No a kto nepozná aspoň trochu anime, čínske filmy a Tarantinovu zvrátenosť tak si film určite nevychutná. Ide vskutku o hold práve japonskej kultúre. Avšak jednotka sama o sebe je o ničom (hľavne dejovo), slúži len na akési rozohratie. Kopa krvi, ktorú tu uvidíme, má svoj účel (napr. inak by film nedostal podtitul najkrvavejší :). KB treba brať s istým stupňom nadsázky, najmä čo sa jedná akčných scén. No a hudba od Nancy Sinatra a Ennia Morriconneho (a ďalších) je vybraná bravúrne, rovnako ako pri Pulp Fiction. Videť, že Tarantinovi nejde len o vizuálnu stránku filmu ale veľký dôraz kladie práve na správne podfarbenie jeho filmových predstáv. Keď si predstavím, že Quentin je bývali predavač vo videopožičovni tak je právom králom B-éčkových filmov. Za vizuálny štýl a hudbu 80, inak by bola 70tka

Kdysi dávno
plakát filmu
90 %

Film o realite

Čierny Jastrab zostrelený zachytáva nie tak dávne udalosti, udalosti, ktoré už patria do mojich spomienok. To že už ide o modernú vojenskú akciu vidíme na vybavení vojakov a stratégii. BHD je natočený veľmi realistickým štýlom, často neostrov a veľmi nestabilnou kamerou. Somálska krajina vyzerá veľmi drsne a tiež boje zvádzanáné v uliciach mesta sú často tiež dosť drsné. Myslím, že Scott sa snažil natočiť film o tom ako to skutočne bolo, a nesnažili sa ukázať akí sú tí američania parioti, hrnovia a nezdolateľný. Ide o kvalitný, dramatický a hľavne dobre natočený film o ľuďoch vo vojne.

Kdysi dávno
plakát filmu
Rychle a zběsile
The Fast and The Furious
60 %

Šialená jazda

Uznávam, že Rýchlo a zbesilo je film , ktorý veľmi dobre vyzerá a tiež nalákal do kín množstvo divákov, ale nie každému sadne do noty. Skutočne veľké plus mu dodáva Diesel (ktorého neprítomnosť druhé pokračovanie dosť ochudobnilo) a okrem neho sú to veľmi ale veľmi rýchle autíčka. Ako to vyzerá v skutočnosti a či naozaj je možné dosiahnuť takú veľkú rýchlosť neviem. Autá nie sú moja parketa. Rýchlo a zbesilo v porovnaní s filmom o motorkároch (Torque) dopadlo veľmi dobre. Dej je jednoduchý, nie prekvapujúci. Hudba je drsná a hlučná (je rýchla a zbesilá), čo iné by ste očakávali .. takže prívrženci instrumentálnych sountrackou si moc neužijú :) Suma sumárum .. film predstavuje priemer cca. ako 60 sekúnd, ale v porovnaní s ním je dynamickejší a nemá takú zásobu holywoodskych hviezd. K mojemu hodnoteniu 60 percent som prirátal prítomnosť V. Diesela.

Kdysi dávno
plakát filmu
Čtyři svatby a jeden pohřeb
Four Weddings And A Funeral
70 %

Anglický humor

4 svadby a jeden pohreb je anglickým filmom, doslova. Nejde len o príbeh, humor ale aj prostredie, výzor ľudí a atmosféru a ytvoril H.Grantovi šablónu pre nasledujúce filmy. Nejde o nejaký prevratný príbeh, scény nie sú plné akcie ale film nenudí a tiež neuráža nikoho. Humor ako som povedal je skôr anglický .. vychádza zo situácii a rozhovorov, nejnájdete tu žiadne trápne hádzanie sa o zem alebo narážanie do všetkého možného. Často sa skôr pousmejete ako sa budete smiať, ale aj to pousmiatie má svoje čaro. Takže vidieť sa oplatí. Žial časom sa veľa zo spomienok na film vytratí a dnes si pamätám len úvodnú svadbu a Grantov preklad z posunkovej reči (určený pre A. McDowell). Práve preto nebudem honotiť až tak veľmi dobre ale nikde medzi priemerom až veľmi dobrým

Kdysi dávno
plakát filmu
80 %

Lietajúce dýky

Podľa názvu by som povedal, že pôjde o akčný nárez, kde sa budú tĺcť vojaci cisárskej dynastie so vzbúrencami ale opak je pravdou. KLD je totiž príbeh hľavne o láske. O láske, ktorá vzniká náhle, nechcene a o láske ktorá je z počiatku len podvod (podvodom láska aj končí .. ale to sa nechajte prekvapiť ;). Dočkáme sa aj prepracovaných akčných scén .. ktoré sú opäť prehnané a le efektné. Kto videl film Tiger a Drak ten vie, čo myslím keď poviem, že je to prehnané. Ľudia skáču po stromoch, dýka presekne taký materiál ako meč v rukách silného chlapa, dýky pri lietaní porušujú akékoľvek fyzikálne pravidlo a pod. Najväčším prekvapením bola pre mňa krásna, lahodná a veľmi jemná hudba. Táto hudba vás sprevádza aj počas akčných scén, čím im dodáva úplne iný rozmer. Hudba je farebná rovnako ako je farebná príroda, oblečenie a celkovo kultúra tohoto národa. Veľké plus je, že film nie je natočený v lámanej angličtine ale v čínštine. Komu sa páčil spomínaný Tiger a Drak uričite sa mu bude aj KLD.

Kdysi dávno
plakát filmu
Cesta kolem světa za 80 dní
Around The World In 80 Days
40 %

Cesta necesta

Takže po dlhej dobe píšem názor na film, o ktorom si myslím že je skutočne slabý.V tomto prípade mal radšej W. Fogg ostať doma.Čo sa mi na filme páčilo? No takmer nič, nie je tam totiž nič také,čo ste ešte nevideli. Príbeh je veľmi rozsekaný, vidíme len útržky a podľa mňa tu je najdôležitejšia postava Passporttua (J. Chan) a jeho získanie nefritového budhu. Postavy sú strnulé,neveríte im takmer nič a dokonca aj Chan nepredvádza nič úžasné (pri jeho filmoch som zvyknutý na niečo, čo iný nedokážu, žial toto nie je jeho prípad). Foggove vynálezy sú možno zaujímavé ale nie dychberúce a humor? Kde je vlastne humor?Pravdepodobne si ho zabudli vziať z Londýna na svoju cestu.Vo filme sa objavilo dosť známych hercov vo vedľajších úlohách, ktorý však príbehom len prechádzajú a sú na plátne len pár minúť. Nečítal som knižnú predlohu,videl som kreslený seriál (aj keď si ho nepamätám) ale film dopadol veľmi zle. Je to škoda, možností bolo dosť. Ak idete na film kvôli J.Chanovi počkajte na VHS(DVD)

Kdysi dávno
plakát filmu
Síť
Net, The
80 %

Stratená identita

V blízkej minulosti sme tu mali film o superagentovi, ktorý nevedel kto je (James Bourne) a snažil sa to všemožne zistiť. Pričom musel čeliť ďalším agentom, ktorý ho chceli zabiť. Podobnú štruktúru má aj film sieť. Až na to, že Angela vie kto je, čo chce a musí to dosiahnuť ak chce existovať. Chce naspäť svoj život, svoju identitu. V čase vzniku patril tento film ku skutočnej špičke. Nespomínam si, že by vznikol nejaký iný film o hackeroch, prípadne o počítačovej kriminalite ako takej, ktorý by dosahoval kvality Siete. Vďaka veľkej oblube u divákov vznikol aj TV seriál, v ktoroms a A. Benetová snažila poraziť Pretoriánov a nakoniec sa stala policajtkou. Bojovala proti počítačovej kriminalite (jediná svojho druhu :). Seriál sa nepodaril, tak ak ste videli ten a odradilo vás to od vzhliadnutia filmovej predlohy, robíte chybu. Sieť stojí za to obetovať jej 2 hodiny zo života .. teda pokiaľ nemáte na práci niečo dôležitejšie ;)

Kdysi dávno
plakát filmu
Pearl Harbor
Pearl Harbor
70 %

Vojnový zlom -PearlHarbor

Na tento film sa môžeme pozerať z dvoch hľadísk. Ako na popis nepeknej minulosti, ktorá zapoojila dovtedy nepoškvrnenú ameriku do svetovej vojny. Alebo budeme pozerať romantický film a historické udalosti dáme bokom. Ja som si vybral radšej tú prvú možnosť, rovnako ako pri filme Titanic. Myslím, že príbeh je vcelku dobrý, jasný a zrorumiteľný pre všetkých. Zároveň film pôsobý poučne. Filmy podľa skutočnosti prežívajú boom (pozrite si nomináciu na oscarov 2005 - určite môžem tvrdiť, že vyhrá film podľa skutočnosti ;). Vizuálne efekty a triky sú dokonalé a vidieť veľký rozpočet. Herecké výkony sú však slabšie, najmä Affleck je podľa mňa podpriemerný a Hartnett je tiež veľmi "sladký". ľúbostný trojuholník sa dosť podobá na české Tmavomodré nebo. Dĺžka filmu? No mne nevadila, osobne mávam aj tak radšej Directors Cut verzie, takže som si na dlhšie filmy zvykol. Domnievam sa, že aspoň jedno pozretie si film zaslúži.

Kdysi dávno

Komédia pre deti ...

Pri sledovaní Garfielda som sa veľmi nezabavil ale ani strašne nenudil. Nie je to trhák aj keď celosvetovo zarobil takmer 200 miliónov. Podľa mňa je vhodný pre menších divákov a nie dospelákov. Inak príbeh je klasický - dobro vyhrá nad zlom, poučenie na každom filmovom zábere (takmer). Digitálny Garfield sa celkom pordaril, ale na to, že strávil celý život len so svojím pánom a pár krokov od domu bol skutočne v dobrej kondičke :) Veľkú pozornosť, ak nie väčšiu ako samotný Garfield, na seba strháva psík Odie. Zaujímalo bz ma prečo Garfield je vytvorený celý počítačom, ostatné zvieratká sú digitálne upravené tak, aby aspoň rozprávali ale Odie nepovie cez celý film ani jedno slovo. Ak to bol zámer, zaujíma ma jeho hlbší význam. Do kina by som na Garfielda určite nešiel, ale tež to záleží aj na tom či máte dom malé ratolesti alebo nie ;)

Kdysi dávno