Michal

Jméno
Mike
Věk
2024 let — narozeniny slaví za 6 dní (Fakt nevím.)
Bydliště
Brno
Twitter
Facebook
Instagram
Poznámka
Názory
plakát filmu
Policajt v Beverly Hills
Beverly Hills Cop
90 %

Velká huba

Eddie je na tohle prostě machr, kdyby to nebyl on, tak nevím kdo by lépe dokázal zahrát tak parádně ukecaného, vzpouzejícího a nadřízené-štvajícího policistu. Je to svěží a oddechová krimikomedie, kde si opravdu užijeme jak excelujícího Murphyho, tak i zdatně sekundující kolegy. Hlavně Roosewood (či jak se to píše) byl "drsný". Policajta z Beverly Hills mám rád a když jede v tv, tak většinou koukám. Pro mě klasika a nejlepší z trojice...

Kdysi dávno
plakát filmu
Policajt v Beverly Hills III
Beverly Hills Cop III
60 %

Nejslabší

Když jsem před chvílí plodil názor na první díl série o Policajtovi z BH, tak jsem na konci dodal, že je nejlepší z trojice. Třetí díl se však pro mě nachází na přesně opačném konci stupnice. Film čerpá pouze z úspěchu dvou předchozích a nějak se nám vytratila zábava a lehká ironie. A barvitým prostředím a netradičními situacemi se to nezachrání. Dovoluji si tvrdit, že dál než ke dvojce tato série neměla dospět.

Kdysi dávno
plakát filmu
Vykoupení z věznice Shawshank
The Shawshank Redemption
100 %

Jediná výtka

Nebudu se tu sáhodlouze rozepisovat, jak je film skvělý, protože to již jistě všem došlo z předešlých devětadvaceti názorů. Já se tu zaměřím na věc, která mě mírně rušila ve filmu. Nechci říct, že by Andy nebyl zkoušený osudem a netrpěl příkořími, ale přesto se mi zdá, že si režisér prostředí věznice maluje moc idealisticky. Nevraživost vězňů vůči sobě je totiž i přes faktor doživotního vězení daleko větší. Nevěřím, že by Andy našel tak velkou a dá se říci laskavou oporu v tolika spoluvězních. Kupříkladu Red byl až neuvěřitelně bez chybičky. Ale to je jen opravdu malé smítko na kráse jinak nezapomenutelného filmu se skvělými herci v hlavní roli. Hodně filmů se má od Shawshanku co učit a když tak na to koukám, tak mě i napadá film, který se nechal inspirovat retrospektivním závěrečným rozborem a vyústěním filmu. Víte o čem mluvím? Dannyho parťáci. Film nesrovnatelně kvalitativně horší, avšak konečného vysvětelní se nám dostane v podobné zpětné formě jako ve vykoupení.

Kdysi dávno
plakát filmu
Stroj času
Time Machine, The
30 %

Odpad

Nějakou záludnou shodou okolností jsem tento film, který mě z jistého důvodu nevábil již dříve, shlédl v televizi. A taky si říkám, možná jsem měl poslechnout svou intuici a vykašlat se na to. Od filmu s takovým horentním rozpočtem bych opravdu čekal něco extra. A to se mi i vlastně dostalo... byl to extra propadák. Tak popořadě - děj strašně zmatený, prostředí divné, vše moc rychlé (no možná bych za to měl děkovat) a herci nezahráli skoro nic. Pochválit bych mohl tak možná efekty, byly na vysoké úrovni, ale film to nezachrání. Škoda, že jsem nečetl předlohu, mohlo by to udělat lepší dojem se znalostmi z knihy.

Kdysi dávno

Dobrá gangsterka

Taky co jiného byste čekali, když se sejde v jednom filmu Johnny Depp a Al Pacino? Musím říct, že oba herce mám moc rád (hlavně Johnnyho) a tady podali svůj standartně dobrý výkon. Al Pacino má za sebou sice už lepší gangsterku, a to Kmotra, ale i tady si přijdou na své milovníci mafie. Co mi ale vadilo, bylo hodně předčasné (tedy pro mě) prozrazení totožnosti Donnieho, protože věřím, že by scénáristé diváka více napnuli, kdyby to tak rychle neproflákli. Bohužel musím chtě nechtě Donnieho Brasca srovnávat s Kmotrem a je pravda, že za ním zaostává. Za podívání ale určitě stojí!

Kdysi dávno
plakát filmu
Hele vole, kde mám káru?
Dude, Where's My Car?
20 %

Usnul jsem

Jak už tu někdo pode mnou níže předeslal, tak "film" jel v televizi až tak nějak kolem půlnoci. Stihl jsem vidět půlku před tím, než jsem to zalomil a usnul. Mou ospalostí to ale zase tolik nebylo, byla to opět další ubohá a trapná teen"komedie" bez děje a plná oplzlého humoru. Mladším divákům to snad něco dá, ale mě ani omylem. Proč já jen nešel spát dřív.

Kdysi dávno
plakát filmu
Příšerky s.r.o.
Monsters, Inc.
90 %

Kuliočko :)

Včera konečně jsem si doplnil další mezeru v žánru animáků od Pixaru. Čekal jsem, že se mi dostane něčeho jako byl Nemo - jednoduchoučký a prostinký příběh se spoustou komických vedlejších postav a vizuálními efekty při kterých mi spadne čelist. Dostalo se mi ale něčeho opačného, ale také v dobrém. Efekty nedosahovaly takové úrovně jaké jsem od Pixaru zvyklý, tedy až na Sallyho (teď opravdu netuším jak se může psát zkrácenina jména Sullivan) a přišli mi občas dost odfláknuté. Naopak mě potěšil promyšlený příběh plný vtipných scének a stojící již na klasické dvojici (jako ve Shrekovi) ukecance a zodpovědného i když hromotluckého dobráka. Holčička Boo byla přímo k sežrání. Líbil se mi dokonce i český dabing, který jinak zrovna moc nemusím.

Kdysi dávno
plakát filmu
Madagaskar
Madagascar
90 %

Faaaaaaajn

Upřímně řečeno jsem se bál jak Madagascar dopadne, protože se mi zdá, že se animáků v poslední době vyrojilo nějak moc a chtě nechtě musí ztratit na kvalitě a jisté originalitě. I Madagascar to samozřejmě postihlo a mnoho komických situací a dějových zvratů je už mírně ohraných. V převaze oproti nim jsou však některé precizně provedené gagy a vtipné scénky. Hlavně většina záběrů s žirafákem Melmanem stála za to. Nejvíc mě asi dostala scéna v metru po které jsem skončil na zemi. Jako hodně dřívějších animáků, tak i tady baví a oživují hlavně vedlejší postavy jako banda lemurů vedená šišlajícím králem (tedy alespoň v titulkované verzi) nebo tučňáci, ti mě dostali na konci. Je to taková příjemná oddechovka, ale bohužel už nic originálního.

Kdysi dávno

Škoda přeškoda

Film měl do základu vše co potřeboval. Skvělou režii, dobré herce, solidní námět, et cetera... Taky se to všechno moc hezky rozběhlo, podobně jako v Amores Perros. Bylo tu pár příběhů, které se měli proplétat. Jenže tady byla ta chyba, spojení rovin příběhů nešlo vůbec dobře a celkový dojem byl jaksi rozpačitý. Zdá se mi, že scénáristé rozběhli strašně moc akcí, ale nestačili k nim dopracovat reakce a tak celý film vlastně končí neurčitě a divák si toho moc neodnese. Možná se měl příběh zaobírat jen jedním z příběhů, ale takto to dopadlo neslavně, i přes zajímavý děj a precizní ztvárnění drogového podsvětí. Ale abych jen nekritizoval, tak se mi moc líbila taková ta dokumentaričnost filmu a pár věcí nad kterými se člověk opravdu pozastaví a hlouběji zamyslí. Film měl přenést jisté poselství, a to se mu povedlo. Chtělo by to však trošku poutavější zpracování.

Kdysi dávno
plakát filmu
Policejní akademie
Police Academy
90 %

Stará dobrá klasika

Policejní akademie je jeden z filmů na kterých jsem vyrůstal a viděl je za své brzké mládí (tedy od doby, co jsme měli video) snad stokrát... I přesto se mi ale i dnes stále líbí, i když už se nad tím tak nesměju jako v dětství, spíše jen pozvedám mírně koutky. Nejlepší je na Policejní akademii různorodost postav, ze kterých má každá svoji úchylku. Co víc říct? Všichni to známe :)

Kdysi dávno
plakát filmu
Policejní akademie 2: Jejich první nasazení
Police Academy 2: Their First Assignment
90 %

Vyjímečná dvojka

O druhých pokračováních je většinou známo, že prudce ztrácí na kvalitě a originalitě. To však v druhém filmu ze série o Lassardově akademii nehrozí a tak se bavíte stejně, a možná i víc, než v prvním dilu. Mě osobně se tedy líbil o maličko víc jak jednička.

Kdysi dávno
plakát filmu
Policejní akademie 3: Znovu ve výcviku
Police Academy 3: Back in Training
80 %

Do třetice všeho dobrého

Chytrý, ale jednoduchý scénář, vtipné dialogy, osobité charaktery postav... na tom všem staví třetí díl "hexalogie" (+ Moskevská mise) Policejních akademií. Mírný pokles kvality, ale pořád pro příjemné oživení odpoledne tak akorát.

Kdysi dávno
plakát filmu
Policejní akademie 4: Občanská patrola
Police Academy 4: Citizens on Patrol
70 %

Tady měl být konec

Tímhle dílem měla Policejní akademie skončit... je to už moc nastavovaná kaše a děj přestává rapidně ztrácet šmrnc a jaksi už začíná nudit, což není dobré znamení. Následující tři pokračování neměly spatřit světlo světa.

Kdysi dávno
plakát filmu
Přelet nad kukaččím hnízdem
One Flew Over The Cuckoo's Nest
90 %

Údajně špička

Z důvodů, jež už níže vypsala Veronika jsem si sehnal Přelet nad kukaččím hnízdem, abych viděl, jestli je to opravdu tak kvalitní snímek, že si zaslouží tolik ocenění a tak vysoké příčky v TOPech na renomovaných filmových webech. Můj pocit je jasný... nezaslouží. Neříkám, že to není snímek kvalitní, propracovaný a dobře natočený, ale rozhodně nesahá na příčky nejvyšší. Excelentní, to se nedá upřít, byla představitelka vrchní sestry Ratchedové; ale i ostatní herci podali bravurní výkony v rolích duševně chorých. Jack Nicholson podal mírný nadprůměr svého běžného projevu. Opět si vezmu oslí můstek z Veroničina příspěvku a pouze dodám, že kdyby byl příběh vyprávěn a sledován z postavy náčelníka, tak by to byla určitě daleko zajímavější a možná ještě subjektivnější podívaná. Knihu jsem ale bohužel nečetl, tak nemohu srovnávat. A propos... říká se, že je to nejlepší Formanův film, ale pro mě je na špici Formanovy tvorby Amadeus.

Kdysi dávno

Svěží závan novoty

Povinně jsem, tak jako vy ostatní, vyrazil do kina shlédnout jeden z údajných vrcholů letošního roku. Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem si zažil odlišný styl vyprávění děje a hlavně mi moc nesedělo rozmlouvání postav k sobě. Postupem času jsem to ale přestal vnímat a například ve scéně, kdy Dwight odváží Jackieho to působilo moc dobře. Kdybych měl shrnout své celkové pocity, tak byli skoro skvělé. Jedinou slabou stránkou pro mě byl nečekaně děj, který mi přišel divně sestavený a nekompaktní. Ale to, co mi chybělo v ději mi vynahradily perfektní charaktery postav, geniální kamera, střih (na pění chvály na kameru a grafické ztvárnění by mi nestačil limit znaků názoru) a skvělá atmosféra. Moc mě překvapila ale jiná věc... VTIP... například když proletěl tím chlápkem šíp... ta scéna byla úžasná! A co mistr Tarantino...? Ten zanechal svůj rukopis především na scénách s proudy krve. K dokonalosti chybí málo, ale sto dát prostě nemůžu.

Kdysi dávno
plakát filmu
Minority Report
Minority Report
100 %

Menšinová zpráva

Originální námět, velmi odvážné ztvárnění budoucnosti, skvělá režie, perfektní herec v hlavní roli a přece... přece to není úplně dokonalé... v některých chvílích se to nepříjemně táhne. Je to jen malá skvrnka na kráse druhého (jasně první je Schindlerův seznam) nejlepšího Spielbergova filmu. Když už jsem byl u té vize budoucna, tak bych rád vzpomněl na "Já, robot"... film, který vznikl později, byl vynášen do nebe, ale nedokázal to co před ním Minority report... ukázat celkem reálnou představu toho, jak by to třeba mohlo jednou vypadat. Dal bych 95, ale když to tady není, tak musím 100.

Kdysi dávno
plakát filmu
Robin Hood: Král zbojníků
Robin Hood: Prince Of Thieves
80 %

Ta hudba...

... je přímo nádherná. Mluvím o písni Everything I Do... od Bryana Adamse. Ve filmu jsem ji zaznamenal tedy jen v náznacích, jinak hraje při závěrečných titulkách. Nedávno se také umístila v nějakém žebříčku o nejlepší filmovou píseň všech dob na šestém místě. Toliko k mému rozplývání o muzice... :) Robin Hood je tak vděčná postava, že se kolem ní točí desítky filmů. Jen pár z nich však dosahuje vyšších kvalit. Pro mě je to tato, ale lepší je přeci jen ta nejstarší verze s Erolem Flynnem v hlavní roli. Každopádně Král zbojníků je dnes již klasický film, který bychom měli snad všichni znát. Přesto dávám jen 80%, protože jsou lepší historické filmy (Statečné srdce).

Kdysi dávno
plakát filmu
Spiknutí
Conspiracy Theory
70 %

Jako mnoho filmů...

...tak i u Spiknutí mě hodně bavila první polovina, kdy se rozebírala celá teorie spiknutí a Mel v roli taxikáře se snažil přesvědčit Julii Roberts o své pravdě. Ale jak už se vlastně rozjela nějaká akce tak to začalo paradoxně ztrácet grády a přestávala mě bavit ta pokroucenost a vykonstruovanost. Julia podala podle mě jeden ze svých horších výkonů a Mel to jen tak tak zachraňoval. Je to film se zajímavým nápadem, želbohu ne moc kvalitně zpracovaný a tak se z toho stává taková složitější oddechovka. Škoda.

Kdysi dávno
plakát filmu
Tango a Cash
Tango & Cash
70 %

Jistota

Tady šel režisér s výběrem postav na jistotu. Obsadit jedny z největších hollywoodských hvězd do rolí tvrďáckých policajtů je zárukou solidního filmu. Tango & Cash vlastně ani nikam dál nesahají, je to prostě normální film na volnou chvíli, který má spád a sem tam parádní scénku, nic víc, nic míň... neohromí, neurazí.

Kdysi dávno
plakát filmu
90 %

Žralok zabiják

Sice to není natočeno podle vědeckých faktů, ale je pravda, že jakmile jsem potom kdykoliv šel do rybníka, tak jsem si říkal co v těch temných vodách může být za potvoru :) To samo už o filmu něco říká. K tomu když jsem si ještě vybavil jednu z nejklasičtějších a nejděsivějších melodií... No co Vám budu povídat. Už tohle zvedá film z šedi průměru. A když k tomu přidám ještě režisera par excelence, skvělou kameru, na svou dobu parádní efekty a poutavý děj, tak mi vychází thriller na moc dobré úrovni, jehož pokračování mu bohužel těžce nestačí. Na svou dobu to byla díra do světa, dnes je občas k smíchu.

Kdysi dávno
plakát filmu
90 %

Kdyby...

...byla jednička i dvojka o něco kratší, tak by se z toho dal udělat jeden film. Je to dáno totožnou atmosférou a, jak už řekla Veronika, stejným obsazením. Spielbergovu absenci jsem ke svému potěšení skoro nezaznamenal. Co se mi naopak líbilo možná ještě trošku víc oproti prvnímu dílu, byla dobře vykreslená prohnilost poměrů ve vyšších sférách, které místo aby dbaly na bezpečnost obyvatel, zajímaly se raději o vlastní prospěch. Za co naopak musím ubrat je jistá šablonovitost ve scénáři. Pořád ale kvalitní thriller.

Kdysi dávno
plakát filmu
Šest dní, sedm nocí
Six Days Seven Nights
60 %

Čitelné

Kdy už se ti Američani pozastaví během toho překotného dolování peněz z diváků taky nad tím, že by se to nemělo dělat pořád stejně i když je to úspěšné? Normálnímu konzumentovi to možná stačí, mě nikoliv. Jednou, dvakrát (třikrát, čtyřikrát...) se to dá snést, ale když už po stopadesátépáté vidím podobnou zápletku, jako je naivní slečna a drsňácký chlápek tak se mi dělá nevolno. Pro mě je to jeden z mnoha a nebýt alespoň mírného oživení v podobě hlavních postav, tak bych to asi vypnul. Velmi slabý nadprůměr.

Kdysi dávno
plakát filmu
Před svatbou ne!
Heartbreakers
80 %

Nečekané...

Už když jsem viděl upoutávky, díval jsem se na ještě neskouknutý film jaksi skepticky, ale po pár úvodních scénách jsem zjistil, že jsem šlápl se svými představami mírně vedle. Mělo to nápad, bylo to živé, bylo to fajn. Hlavní představitelky působily uvolněně a přirozeně a vypadalo to, že si hezky užívají. Úplná matka s dcerou. Gene Hackman mohl předvést víc, ale i tohle bylo dostačující pro můj dobrý pocit. Prostě pohodová a odpočinková letní podívaná, působící lehce a nenuceně.

Kdysi dávno
plakát filmu
Fotr je lotr
Meet the Parents
90 %

(smích)

Ben Stiler je lepší a lepší, stává se pomalu ale jistě jedním z nejlepších komediálních herců dnešní doby. V Meet the Parents tomu nebylo jinak. Smál jsem se po velkou část filmu a nejinak tomu bylo u pokračování. Jediné co pro mě působí jaksi podivuhodně je nešťastný český "překlad" originálního názvu. U druhého dílu to působí snad ještě hůř. Na druhou stranu... příjmení Jebal v čekém provedení zní parádně a tady se překlad povedl. Určitě doporučuji všem milovníkům zábavy, trapasů, Bena Stilera a Owena Wilsona.

Kdysi dávno
plakát filmu
Hercules
Hercules
80 %

Zničit červy později...

Upřímně se mi na Hercula ani nechtělo moc dívat, protože jsem si říkal, že to bude klasická a nudná pohádka pro prťata... klasická sice celkem byla, ale nudná ne a k mému překvapení se mi to i líbilo. Některé hlášky byly trefné, neotřelé a nápadité. Ztvárnění bohů a zvláště pak Háda se mi líbilo. Vyjímkou byl tedy Zeus, který byl otřesný... doufejme, že to byl ůčel. Už asi není co dodat, jen, že to chtělo možná méně těch "srdceryvných" scén.

Kdysi dávno