Martin
A View to Kill
Neverending story...?
Poslední bondovka s Rogerem Moorem, která není vůbec tak špatná (kromě příšerné úvodní písně) a má možná nejlepšího padoucha (Christopher Walken) z celé série. Bondovky Johna Glena mě baví, jsou výborně natočené, některé kaskadérské kousky berou dech, příběh není tak naivní a do oči bijící jako v „Connery éře“ a Roger Moore má stále šmrnc. A že je starý? Stallone v Expendables I je o pět let starší, škrtí a bude škrtit „mladíky“ v džungli vesele dál a nikomu to nevadí. Tohle je pohádka pro dospělé a ne realita :-)
Hodejegerne
Pozor na lovce lidí
Překvapivě první komentář. Přiznám se, že nejsem znalec norské kinematografie, ale po tomto neortodoxním thrilleru se asi začnu zajímat. Film připomíná v prvních minutách něco jako Dannyho parťáky, pak se ovšem na scéně objeví postava „prince Krasoně ze seriálu Hra o trůny“ a norská pohodička se v okamžiku mění v norskou brutalitku. Hutná atmosféra, necenzurovaná brutalita, podivné zvraty, lehce vykonstruovaný příběh a špetka šílenství – to jsou ingredience, kterými autoři celý film okořenily. Uznávám, že to celé ne vždy drží stoprocentně pohromadě, že vývoj celého příběhu může leckde zklamat, ale k vůli výborné atmosféře stojí za to přivřít obě oči a film si užít. Z mého pohledu parádních 70/80% z dokonalosti.
30 Minutes or Less
Docela pěkný :)
Docela vtipný, milý snímek se zajímavým námětem, který nejspíš paradoxně dojíždí na svoji vtipnost a milost. Dnešní koncepce komedie končí a začíná vždy u nějakých sprosťáren ve stylu motherfuc**rování a detailní probírání klácení děvčat. Jenomže ne všude to funguje a všude se to hodí. Tomuto filmu by víc slušel dramatický nádech, už jen protože Jesse Eisenberg dramatické prvky ve svém hereckém projevu má. Přesto film sám neutáhne a na své kolegy, jako je americký komik Danny McBride, se skutečně spoléhat nemůže.
Beaver, The
Jodie mele Mela...
Toto je taková dramatická hodinka a půl nudy, ve které vás nic nezklame ani nenadchne. Ale hlavně se jedná asi o poslední příležitost zkouknout Mela Gibsona, který si po svým aférách zase drahnou dobu neškrtne. A myslím, že mnohé překvapí, jak svoji vyšinutou postavu trpící depresemi zvládá na výbornou.
Crazy, Stupid, Love.
Ztráta času, nic nového
Další tuctová romantická komedie, která vzhledem k báječnému obsazení budí dojem něčeho mimořádného. Omyl, není tomu tak. Je to sice občas vtipné a má to pár zajímavých charakterů, ovšem ve výsledku to působí příliš uměle, strojeně – zkrátka filmu se nedá věřit, není z naší reality. Pokud bych měl v celé této záležitosti pitvat – z počátku to vypadá jako odlehčená Americká krása (mé hodnocení se v té době pohybuje kolem solidních 60%), s příchodem asi nejlepší a nejzajímavější postavy filmu v podání výborného Ryana Goslinga to vypadá jako útržky z horších dílů HIMYMu (přesto stále 60%), pak přijde celkem zajímavé vyvrcholení, kdy se osudy všech vtipně protnou (jistý pocit euforie – téměř 70%) a pak konec? Bohužel, jede se dál a dál, všichni se sobě veřejně omlouvají, ztrapňují se – 10, 20, 30minut a vy už chcete konec (úpadek na obstojných 50 – a další hloupá romantika je na světě). Upřímně si dovedu představit, že z tohohle mohl být dobrý film nebo aspoň nová Láska Nebeská, všichni působí příjemně, někteří hrají lépe - Ryan Gosling (znovuobjevený herec roku?), Marisa Tomei, dokonce i Kevin Bacon, ale něco tomu zásadně chybí – šťáva, život, lepší konec, lepší střih. Navíc film vědomě lže - Emma Stone ve filmu tvrdí, že je sexy! Ha ha ha ha :D (averze od našeho skoro shledání (-:)
50/50
Jedno velké WOW!
Možná by pro vás bylo lepší o tomto filmu vůbec nic nečíst. V takovém případě byste ovšem mohli k filmu přistupovat s jistou nevraživostí, že uvidíte další absolutní blbinu s Seth Rogenem. Je možné ale očekávat dost možná jedno z nejlepších dramat roku právě se Seth Rogenem? Dokážete si představit komedii o rakovině? V 50/50 se mluví sprostě, šaškuje zde Seth Rogen a přitom je to dojemný, skličující a omračující film, který střídá humorné a dramatické části v takových smrtících dávkách, že tato netradiční kombinace tvoří neskutečně působivé dílo. Může za to především až neúnosně sympatický a bezpochyby herec s velkou budoucností Joseph Gordon-Levitt, zajímavý scénář - mix žánrů s převahou dramatu, který nezobrazuje svět černobíle a zároveň nebrnká prvoplánovitě na city či nepokukuje jedním očkem po oceněních (kdy také naposledy vyhrál Oscara nějaký film s motherf*ckerem)? Přes všechno mé nadšení ale chápu, že vám někteří budou tvrdit, jak je to ploché, nijak objevné, líbivé a co já vím co ještě. Nevěřte jim! A pokud chcete rozplakat svoji přítelkyni, pusťte si s ní právě tenhle film, myslím, že jedna z výjimek, kterou přežijí drsní chlapi i citlivé polovičky.
Moonraker
Luke Skywalker jako 007
Z počátku jsem si říkal, jak výborně je to natočené (žádný Guy Hamilton na postu režiséra = malé vítězství), bohužel se to zvrtlo. Špion, který mě miloval a Moonraker jako by se vraceli ke kořenům, James Bond už zase pije Martinni, zloduchové škodí ve stylu Blofelda... na druhou stranu mnohé opakování opakovaného. A akce je skutečně na svoji dobu (možná i na dnešní) více než zajímavá - na tu realistickou bitku v oblacích by si dnes bez počítačů nikdo netroufl a právě díky tomu, že dřív se muselo natočit vše poctivě "natvrdo", vypadá ta bitka tak dobře. Jenomže vzhlédnutí se ve Star Wars (trochu podivné v této sérii, ale je to skutečně tak) filmu podráží kolena a v mých očích také naprosto nelogické chování postav (kdyby mě chtěl jako dámu zabít nějaký Jaws, asi bych křičel o pomoc; možná bych jako agent nosil pistoli, a když střílím skoro po každém neškodném grázlíkovi, nebylo by od věci vytáhnout kvér na někoho, kdo má asi tisíckrát větší sílu?; jako „hlavní“ dosud neodhalený padouch bych se určitě neodhaloval tím, že bych se ihned po prvním setkání pokusil zabít tajného agenta, který nemá o ničem ani páru...).
The Spy Who Loved Me
SSSR love story
Tahle Bondovka má zase konečně celkem šťávu. Jaws mi sice nepřipadá tak úžasný jako mnohým, ale po pofidérních minulých dílech si není, v tomto ohledu, na co stěžovat. Navíc je tu peckovní podvodní automobil. Negativa vidím v tom, že i přes spoustu dobrých nápadů a drobných vychytávek chybí to nejzásadnější, originální příběh a boxerské schopnosti Rogera Moora. Jestli se kradou rakety nebo ponorky, je mi celkem fuk, ale nechci vidět pořád to samé. Přesto pro mnohé nejlepší bondovka, což chápu, krásná bondgirl má na tom jistě také svoji zásluhu.
Fast Five
Vin Diesel má pěknou holku...
Chápu radost mnohých akčních fandů z tohoto filmu, protože v dnešní době je skutečně enormní nedostatek po alespoň trochu kvalitní akční řežbě plné chlápků s bicáky jak sviň, ve kterých nejsou pošahaní roboti nebo nějaká komiksová individua – bráno z pohledu fanouška oldschool zábavy. Rychle a zběsile 5 tuto zábavu otevřeně nabízí – žádné scifi prvky, ale „normální“ chlap proti chlapovi a jako bonus hodně pěkné slečny a ještě pěknější káry (možná opačně). Přesto na můj vkus málo akční – v tomto ohledu zajímavý pouze začátek a konec a ne moc vtipné (vtip k akčňákům už tak nějak patří).
The Hangover Part II
Horší než jednička
Stejná šablona a všechno, co je „ukradeno“ z jedničky, je tady horší. Film paradoxně v mých očích nezachraňují vtipné momenty (pár minut po shlédnutí si již žádné nevybavuji), ale celkem syrové vylíčení Bangkoku, který jsem nějak přestal toužit navštívit a také závěrečné akční scény (projížďka autem s Chowem a projížďka na člunu). Přesto jsem chtěl dát jen 50, ale hlavní postavy jsou prostě sympaťáci, i přes všechny klacky, který jim scénář hází pod nohy.
Rise of the Planet of the Apes
Tohle není pro mě
Tohle je ten zázrak letošní filmové sezóny? Tento plochý předvídatelný a hloupý film s nesympatickými opicemi? Co se týče technické stránky – není špatná, všechno vypadá velmi realisticky, až na jednu maličkost – na opice, konkrétně a hlavně na Caesara. Provedení opic mi nepřijde lepší než třeba u „veřejně proklínané“ verze od Tima Burtona nebo u legendární „staré“ Planety opic. Tam to jsou sice jen nedokonalé masky, ale z jejich obličejů září cosi uvěřitelného, nějaké emoce; toto je příliš strojené a příliš umělé – z hlavní postavy nic nevyzařuje, je emočně chladná (alespoň v obličeji). Co se týče příběhové stránky! Skutečně se všem tak líbílo, jak opice zabíjejí nevinné lidi a navíc jsou líčeny jako klaďasové? Je skutečně člověk, který platí lék proti Alzheimerovi, zrůda, který musí zemřít, protože dělal pokusy na opicích? Je tedy lepší dělat pokusy na chudých indických obyvatelích (kauza proběhla bez nezájmu veřejnosti nedávno v médiích)? Je to podobné jako bych fandil šílenci, který vystřílí školu plnou nevinných dětí k vůli tomu, že ho dvě z nich šikanovaly. Film je klasický produkt, který nám hollywoodská studia snaží v současné době servírovat s vizitkou něčeho neobyčejného a chytrého. Ve skutečnosti se jedná o primitivní snímky, ve kterých zapojit mozek je jen na škodu – viz Stmívání a podobné nesmysly. Ano, film, který jsem právě shlédnul, má jisté klady, ale naprosto mě irituje jeho hlavní příběhový motiv. Zároveň vím, že u těchto snímků se takto uvažovat nesmí, ovšem v tomto případě jsme musel udělat výjimku, protože logika opět dostala na frak.
Live and Let Die
Moore, Roger Moore
Bond, ve kterém poprvé titulní roli hraje Roger Moore, začíná zajímavě, ale posléze chce i přes mnoho zajímavých okamžiků unudit k smrti. Po rozporuplných „Diamantech“ obsadit znovu režiséra Guye Hamiltona mi přijde jako celkem odvážný kousek. A zde evidentně není osekaný rozpočet jako v předešlé bondovce, přesto film nefunguje po vypravěčské stránce příliš dobře. Roger Moore není úplně špatný, ale dvouhodinový film s jedním hereckým výrazem zkrátka neutáhne, „Doktorka Quinnová“ je děsná a ostatní herci jako by vypadli z nějakého divadelního kabaretu, který upřímně nemá s filmovým herectvím nic moc společného. Přesto úžasná hopsanda s krokodýli, vtipné pohřby (wtf) a na svoji dobu celkem velkolepá jezerní honička na člunech. Bohužel ale také Bond, který začíná vykrádat sám sebe. Pozitivní hodnocení hlavně kvůli těm sympatickým krokodýlům:-)
Diamonds are Forever
Bond, divný Bond
Všichni chválí Conneryho jenom proto, že je to Connery, ale upřímně, jeho herecký výkon stál v tomto "Bondovi" za starou bačkoru. Ono vlastně mnoho věcí a i když ve výsledku se na film dá pořád dívat a dokáže zaujmout, shledávám tento díl jako zpátečnický a technicky i režijně na mnohem horší úrovni než např. předešlé V tajné službě Jejího Veličenstva nebo Žiješ jenom dvakrát. Jako pozitivum vidím zajímavě vyšinuté záporáky Winta a Kidda nebo dnes již kultovní úvodní song, naopak z Blofelda se po všech těch šílených činech z minulých dílů vyklubal celkem sympatický strejda a to není dobře.
X-Men Origins: Wolverine
Průšvih
Bohužel nejhorší díl série X-men. Trochu zamrzí hlavně po efektním začátku, kdy Wolverine válčí snad ve všech válkách posledních dvou století. Bohužel následuje trochu dialogově dementní scéna ve vrtulníku, kde si každý řekne svoji "cool" větu, jak už to tak v mnoha bééčkových amerických filmech bývá. A ohromit nás nedokáží ani akční scény, které mají být sice bombastické a omračující, ale působí moc uměle a hlavně postrádají duši či hlubší smysl. X-meni v předchozích dílech vyprávěli spíš příběh, tady mají všechno roztřískat. A i když se mi některé scény velmi líbily, výsledný dojem je spíš špatný a ještě o dost horší než u X-mena 3, kterého jsem si pustil o den dříve, takže si ho ještě docela pamatuju :) A co je asi nejhorší - Wolverine se tu podle mého vůbec nechová jako Wolverine. A také už mám dost scén, kde probodnete sto lidí podákama jako kráva a neuvidíte ani kapičku krve. Já vím, že je to film spíš pro děti, ale vážně to nešlo natočit lépe? Pochybuju :-)
X-Men: The Last Stand
Čekal jsem větší tragédii
Překvapivě ne úplně marný díl, kde šlo sice pomalé a atmosferické tempo stranou, kde některé vážné momenty působí spíš k smíchu, ale celkový dojem není úplně špatný, přestože scénář není úplně ideální a motá se kolem všemocného léku proti mutaci, což je béčkový námět jako hrom (fandové komiksu promiňte mi). Přes všechna negativa, která vadila možná pouze a jen mně, jsem se nechal vtáhnout do filmu mnohem snadněji než například ve "zbožňované dvojce". Jenomže ta hezky pěkně gradovala, zatímco tento díl se v záběru proměnil v úplný nesmysl, kde se všichni mutanti postavili do jedné lajny jako při nástupu u tělesné výchovy na základní škole a nechali se naprosto nepochopitelně zabít. Singerovi závěrečné scény byly teda o dost promyšlenější. Nemůžu si tedy pomoc, ale musím dát relativně nízké hodnocení, přestože se mi 2/3 filmu docela líbily, ale ke konci mě tvůrci dost namíchli. P.S. (moje teorie) Některé vážné momenty nefungují podle mě proto, že v X-menech nehrají zrovna vynikající herci. Když ve Společenstvu umře Gandalf, Orlando Bloom se tváří rovněž jako pěknej jouda, ale má kolem sebe hodně kvalitní ansámbl, který ho maskuje. Hugh Jackman logicky nemůže schovat všechny, hlavně ne to množství kluků se smutnýma očima, kteří jakoby vypadli ze Stmívání.
X-Men: First Class
Pořád čteme, jak jde technická stránka filmů dopředu, ale mně připadá, že se filmový vývoj zastavil někde před 5 lety. X-Mena jsem viděl poprvé na obrazovčičce v letadle, kde mě přímo děsilo, jak odbyté jsou speciální efekty a jak jsou vidět dosazené postavy u modrého (zeleného) pozadí. Naštěstí na velké obrazovce v normálním rozlišení už to vypadá lépe, přesto si nemůžu pomoct, ale režisér Matthew Vaughn je vynášen do nebe neprávem. Tentokrát sice malinko lepší scénář než v Kick-Ass, ale ne tolik akčně nadupané a vtipné. Navíc ani z Jamese McAvoye tentokrát nevytáhl jeho standardní špičkový výkon, zato Michael Fassbender a překvapivě i Kevin Bacon byli skvělí. No nevím, asi jsem se moc těšil nebo z těchto akčních pohádek definitivně vyrostl.
Hereafter
70 / 80%
Nemůžu si pomoct, ale mně se ten film líbil. Pan Eastwood už je myslím ve věku, kdy si může dovolit točit a filozofovat o smrti, jak chce. Navíc v tomhle případě stylem, jakým se točilo dříve, a který tak v dnešní kinematografii postrádám - klidný snímek se zajímavým příběhem jak z dob Kmotrů, Lovců jelenů a podobných libůstek. Dnes se pomalé snímky točí také, ale jsou to samé uzívané rodinné ždímačky typu Rabbit Hole nebo Blue Valentine. A točit o smrti je opravdový kumšt, protože ať si říká kdo chce, je to stále kontroverzní téma. Můžete ve filmu ukázat mimozemšťany, nahé dvouhlavé ženy, střeva i kopulujícího Satana (South Park), jakmile začne někdo básnit o posmrtném životě, dívá se na něho veřejnost skrz prsty. A i když se tento názor ve filmu objevuje, byl paradoxně potvrzen i vlažným přijetím. Příběhově se mi to líbilo (ač podobné např. Babelu, mnohem lépe zvládnuté), herecky rovněž (Matt Damon nebývá vždy takhle jistý; toho malýho kluka bych chtěl vidět zas) a ať si říká kdo chce co chce, ta vlna tsunami byla natočena děsně coooL!!! :-P
Jackass 3D
Jackass
Dá se na to koukat postupně, ale na jeden zátah už tenhle "film" nedávám. Navíc si nedovedu představit, jak koukám na létající h**** v 3D. Dementních nápadů mají chlapci pořád dost, ale prostě už není nějak čím ohromit.
Quantum of Solace
Baví mě sledovat, jak se zarputilí fanoušco starého Bonda vztekají :) Mě se naopak ty nové s Danielem velice zamlouvají, konečně Bond chlap. Líbí se mi i jakési vykreslení jeho začátku, kdy se teprve hledá, a ve kterých se neopakují stále dokola ty staré otravné hlášky. A hlavně už to celé není pohádka k smíchu, ale už to vypadá trochu reálněji a dokáže reflektovat současné problémy světa, na které zdařile naroubuje „akční příběh.“ Škoda, že se Bond chce někdy až moc přiblížit Borneovi a to bohužel i ve zběsilém střihu. Kdyby to nebylo tak zběsilé, mohly být scény na začátku a v opeře kultovní, o tom jsem hluboce přesvědčen. Marc Forster je nedoceněný!
Kids Are All Right, The
Letošni oscarové filmy baví
Velice příjemný snímek, který mě překvapil svou přirozeností, lehkým humorem a tragikou života. To vše natočeno za směšné 4miliony dolarů s obsazením, které by mohla závidět lecjaká romantická patlanina za 80míčů. Od filmu byste rozhodně neměli čekat nějaké kontroverzní sexuální eskapády jako v Černé labuti, i když o otevřené styky film není ochuzen. Ano, film možná pojednává z jistého pohledu o kontroverzní složení rodiny ze dvou matek a dvou dětí, ale naprosto nekontroverzní přirozenou formou, jejichž základem není fakt jestli je někdo lesbička nebo hetero, ale že všichni žijeme podobné životy v rodinách, které udržet funkční stojí mnoho sil. Navíc všechny postavy jsou velice sympatické včetně vedlejších – např. velmi milé a přitažlivé Mia Wasikowska nebo Yaya Da Costa. A i když snímek upozorňuje na několik ožehavých témat, plní hlavní úlohu filmu, která dle mého názoru není moralizovat nebo vyřešit palčivé problémy světa, ale hlavně pobavit. A já se bavil tak na 70/80%, v tomto případě ale nemám problém trochu film nadhodnotit.
Tangled
To mě baví
Bylo nebylo, v království za sedmero horami se královi a královně narodila překrásná dceruška... to je nový Shrek. Vlastně je to taková skoro kopírka Shreka – Na vlásku. Skutečně tato nová „disneyovka“ není příkladem naprosté tvůrčí originality, přesto i lehká vykrádací vlna, která se s příchodem Shreka v animacích spustila, se musí umět. Roztomilá zvířátka, neskutečné hlody a hlášky, absurdní humor – to najdete v různých obměnách úplně všude. A tak jako umí vykrádat Tarantino ve své filmové tvorbě, dokázali to bravurně i tvůrci Na vlásku (mrkněte na trailer k Gnomeo & Julie – tak to vypadá, když kopírujete blbě). Film je velice svěží, plný plytkého a hloupého humoru, kterému se prostě musím smát. Samozřejmě základem je příběh, který mi nepřipadá vůbec mimoňský, další složkou jsou klasické disneyovské písně, kvalitné dabingové výkony a pak samozřejmě animace. A ta vypadá skutečně dobře, tedy rozhodně líp než např. v jiném hitu minulého roku (2010) Jak vycvičit draka. Lokace jsou úchvatné a lidé trochu jako upgrade z Úžasňákových. Ti jsou vždycky problém a věrně vykreslit je zatím neumí ani samotný Pixar. Čímž se dostáváme k poslednímu bodu, Pixar je samozřejmě jenom jeden, ale letos u mě porazil Toy story 3 právě tenhle film.
True Grit
Není pro každého
1) Neviděl jsem sice originál, ale pokud někdo tvrdí, že natočil western, nepředpokládám, že to bude film založený na dialozích. Protože v pravých westernech se podle mě tolik nemele (možná trpím nemocí Sergio Leone).
2) Pokud je někdo nominovaný na Oscara za nějakou roli, neměl by umět hrát trochu víc nadprůměrně?
3) Přes bod 1 a 2 jsem se rychle přenesl a film si docela užil. Hlavně druhá polovina už není tolik o mluvení a konečně přichází toužebně očekávaná atmosféra.
4) Coeni mám docela rád, přesto je pro mě ten počet nominací záhadou.
5) Nejsem si úplně jistý, jestli jsem neviděl westernovou parodii. Sakra, ti bráchové mě vytáčí :-)
Welle, Die
Docela zajímavý snímek o tom, jak dokáže jedinec zmanipulovat a zfanatizovat dav. Je skoro k neuvěření, že každý se dá přinutit k činům, které by vás ani ve snu nenapadli, že jste schopni udělat. Stačí oprášit přednášky z psychologie a máte fakta, že tenhle film úplně nekecá (podle skutečné události se nedá brát vždy jako fakt). Pozitivní je i evropský přístup k látce, který je dost jiný než ten americký. Možná škoda toho až moc vymknutého konce a také určitých nudnějších pasáží – téma filmu se možná v jisté chvíli lépe čte na papíře než sleduje na obrazovce. Jinak kvalitní práce.
Gangs Of New York
Tleskám
Scorsese mě baví. Je chytrý a hravý. Vypráví klasicky, snaží se být realistický a nepoužívá žádné zbytečné cukrdlinky. I když nevím, jak to v New Yorku bylo a neznám příliš jeho historii, oceňuji aspoň nějaké reálnější ztvárnění té doby. Překvapivě jsem se za ty dvě a půl hodinky moc nenudil, jako někteří jiní konzumní diváci, přestože jsem měl k dílu nejprve nedůvěru. Za prvé jsem slyšel celkem negativní ohlasy (nechápu), za druhé úvodní bitka byla trochu divně natočená (respektive to bodání mimo je strašně vidět), za třetí to ze začátku vypadalo podezřele moderně (U2 na konci ale překvapivě nerušili a byli naopak velké plus). A i při obsazení se člověk trochu lekne, ale už několikrát jsem si potvrdil (i když na to zapomínám), že Diaz hrát umí, když má nad sebou pevnou ruku. Zkrátka výborně budovaná atmosféra, možná trochu vyumělkované kulisy, ale vizuálně a pocitově výborný film. Bravo pane Scorsese, už zase!
A Christmas Carol
Využil jsem vánoční akci a za lákavou padesátikačku zkouknul v kině Vánoční koledu 3D. Příběh mě ničím nepřekvapil, protože Dickensovu předlohu si moc dobře pamatuju. Technické zpracování také moc ne, protože Robert Zemeckis stále pokračuje v zaběhnutých kolejích posledních snímků. I když konečně mě jeho styl docela bavil. Film ať animovaný, není příliš pro děti. Je to celkem drsný příběh o hodně nehodném pánovi, penězích, třech duších a Vánocích. Žánrově bych to viděl na něco mezi dramatem, hororem a v závěru i komedii. A jak už jsem někde četl, nejlepší je začátek (výborná atmosféra a skutečně propracované scény osamělého mručovna) a konec (spoiler: napravený mručoun a jeho komediální kousky). A zbytek je jen a jen o napravování a o prožitém životě. Je sice podezřelé, že občas chybí ztvárnění síla, které osamělost a stárnutí přímo nabízí (viz Ztraceno v překladu). Přesto pokud přidám výbornou kameru (3D efekty), technické zpracování, kvalitní dabing! a rébusy ve formě, který světový herec je předobraz které postavy, nemůžete odcházet z kina zklamaní. P.S. Trailer na Alenku ve 3D vypadá moc dobře!