home
Kmotr II

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Musím povedať, že narozdiel od množstva iných filmov, toto pokračovanie na kvalite určite veľmi nestratilo. Branda je viac ako ťažké nahradiť a jeho charizma, aj napriek obrovským charizmám ostatným persónam, chýbala. Osobne si myslím, že jednotka sa vo viacerých detailoch podarila viac, či už čo sa týka svojej prepracovanosti alebo zaujímavosti. Spracovanie filmu je praktický rovnaké,kvalitu určuje prakticky už len dej. A jednotka sa mi zdala kvalitnejšia. Osobne patrím medzi fanúšikov de Nira, ale nerozumiem, ako je možné, že práve za tento film dostal Oscara. Čo sa týka hlavných a aj vedľajších úloh, tak by som povedal, že 10 hercov z tohto filmu podalo lepší výkon. To ma privádza k tomu, že sa podľa mňa jedná o film z najlepšími hereckými výkonmi vôbec. Opäť si myslím, že film je zbytočné rozoberať, pretože tento film si pozrie hlavne divák, ktorý videl aj jednotku a páčila sa mu. Keď jednotke by som dal 90percent tak dvojka by mala mať 85...

22. listopadu 2011
avatar uživatele
70 %

Robert De Niro

Tento Kmotr má nejpestřejší a nejzajímavější děj, hlavně díky prolínání životního příběhu Vita Corleona na začátku své kariéry a Michaela Corleona na jeho vrcholu.

6. dubna 2011
avatar uživatele
100 %

Najlepsia

Podla mna je to najlespia zo vsetkych casti. Milujem tu hudbu .. vo vsetkych dieloch. A milujem tu charakter Al Pacina!!!

9. října 2010
avatar uživatele
70 %

The Godfather: Part II

Já chápu, že si režisér Francis Ford Coppola plně uvědomoval, že prvním dílem této série vytvořil něco speciálního, dosud nevídaného. Uvědomoval si, že film diváky (včetně mě) nadchnul. Ovšem, když jsem se dozvěděl, že film čítá dvě stovky plných minut, zatočila se hlava i mně. Jelikož mě však první díl vtáhl a divácky náležitě uspokojil, byl jsem ty dvě stovky minut ochotem podstoupit. Ještě když se navíc říkalo, že dvojka v lecčem předčila jedničku. Byl jsem však po skončení filmu hodně překvapen, že na to nemám stejný názor jako většina diváků, ale že bych se nejradši přiklonil k té menšině diváků, kteří tvrdí, že dvojka jedničku nepřekonala, ba měla ještě daleko do kvalit předchozího dílu. Mrzelo mě, že se tenhle film zabírá spíše rodinnými vztahy v Carleonevic mafii, než byznysem a praktikami. Bylo to více drama, než-li gangsterka a ještě k tomu navíc hodně dlouhá, takže jsem měl hodně problémů udržet pozornost. Nápad vmísit do děje druhou dějovou linku, která by se odehrávala v jiném časovém období a líčila by vzestup "bosse všech bossů" Vita Corleoneho byl velmi dobrý. Alespoň tahle část filmu mi dala najevo, že se dívám na opravdovou gangsterku. Robert De Niro sice celou dobu mluvil sicilsky a já jsem k těmto částem neměl titulky, takže jsem dialogům nerozumněl, ale vždycky jsem si to nejpotřebnější vydedukoval a nakonec jsem si tyto "flashbacky" užíval více, než základní linku s Pacinem. Ta mě v jistých chvílích jen nudila. Nezachránil to ani fakt, že Pacino hrál skvěle a Keaton se předvedla více, než v jedničce a to samé platilo i o Johnu Cazaleovi. Dvěstě minut je přece jen moc a když Vás film nedokáže po tuhle dobu udržet, je Vám zkrátka jasné, že mu nedáte plný počet jen proto, že je to v dnešní době kult! Mladičký De Niro hraje skvěle. Jenom mě ujistil v tom, že je to dnes právem uznávaný herec. Jeho podání mladého Carleona bylo jiné a přesto stejné, jako podání té samé postavy Brandonem. Mladý Carleone musel být cílevědomý, lstivý a plný života a energie. To všechno De Niro byl a proto si myslím, že je zde Oskar jasný. Pacino hrál lépe, než v předchozím díle. Změna jeho charakteru zcela bije do očí. Lidskost skoro žádná, pouze touha po moci. Pacino gangstery, šéfy a policajty prostě umí a vždycky uměl. Dalé už jen podotknu, že všichni herci hráli skvěle a žádný nekazil filmu vizáž, ale vyjmenovávat tady všechny herce a jejich největší přednosti mi příjde zbytečné. Jedním dechem: "Z mého pohledu daleko za jedničkou. Zatímco u předchozího dílu jsem ani nedýchal, u tohoto jsem místy zíval. Herecké výkony posouvají film do nadprůměru, ale nedělají z něho dokonalý snímek!" Dávám 70 % a to ještě s přivřeným okem.

4. července 2010

Capo di tutti capi Mike Corleone



Kmotr II je v podstatě na stejné úrovni jako první část, a to takřka ve všech spektech (atmosféra, charaktery postav, děj, hudba, herci - Pacino, De Niro = radost sledovat). Jen bych se ještě krátce zastavil u hudby, protože je to také ona, která oba dva díly posouvá k oné proslulé brilantnosti (kterou na tomto díle všichni zbožňujeme) a činí tak veškeré scény nezapomenutelnými, mrazivými, romantickými a věčnými! Hodnotím tedy stejně, ovšem v tomto případě není oněch 100% čistokrevných, něco malého a neurčitého jsem postrádal a vím, že to "něco" v prvním Kmotrovi bylo. Nechci se opakovat po ostatních uživatelích, takže to shrnu - DOPORUČUJI! Žádné chyby jsem nenašel! by Sandy

5. listopadu 2009

Je to velmi povedené pokračování. Přesto mně ale druhý díl, malinko zklamal. Z dílu prvního jsem měl pocity větší. Absence Marlona Branda je citelnější, než jsem si před filmem myslel. Robert De Niro se snažil vžít do role mladého Vita a povedlo se mu to, to ano, ale Marlon se Vám v prvním dílu tak vryje do paměti, že si nedovedete představit někoho jiného v jeho roli. Samozřejmě to jinak nešlo tady, coby vykreslení jeho mládí. Ona celá ta pasáž s ním, jak sledujeme vývoj Vita Corleona se mi líbila. Za to má Coppola plusové body. V další dějové línii sledujeme pokračování osudu Michaela v podání opět skvělého Al Pacina a rodiny Corleonových. Ale tato pasáž mně trošičku někdy nudila. Zdá se mi že se z druhého dílu se nějak vytratila ta dusná atmosféra z jedničky. Ubylo toho mafiánského soupeření, v jedničce ho určitě bylo víc. Přibyla trochu politika. Ale i tady se najdou dost odzbrojující scény.

15. července 2009
avatar uživatele
80 %

Horší než jednička

Na dvojku Kmotra jsem se docela těšila. Hodně lidí ji považuje za lepší než první film, má také více Oscarů... Filmu se nemůže upřít skvělá atmosféra, ale je trochu jiná než u jedničky, navíc mě to tak nechytlo. Absence Marlona Branda byla znát, i když na Al Pacina se dívá skvěle a je to nejen fešák, ale i dobrý představitel Michaela. Bohužel je zde (stejně jako u jedničky) taková ta rozvláčněnost děje, díky které má někdy člověk jako já, čili ten, kdo gangsterky nevyhledává, problémy s udržením pozornosti. Pořád je to dost dobrý film, ale už teď vím, že se nepřipojím k davu, který Kmotra velebí do nebes, na to, abych to udělala, mě to až tak nechytlo. A trochu se bojím trojky, která obecně platí za nejslabší díl trilogie.

29. června 2009
avatar uživatele
70 %

Na Kmotra II bych se asi nikdy nepodíval, nebýt jedné změny plánu v denním režimu, tudíž proto jsem měl více času na pokračování kultovního gangsterského filmu. Proč se dívám až teď, proč ne dříve? Je to jasné jako facka a ode mě velmi předvídatelné. Samozřejmě kvůli omračující délce filmu, která je dokonce ještě delší, než jakou měl jeho předchůdce a to je panečku co říct. Viděl jsem Gándhího i Pána prstenů, ale žádný z nich nepřekročil, když nepočítám Lotrovy prodloužené verze, délku tří hodin. Když jsem Pána prstenů viděl poprvé (všechny díly), neuvěřitelně se mi líbily a také jsem si pořídil prodloužené verze a všechny jsem viděl už několikrát, ale to proto, že si mě dokázaly získat, ale i když se od nich Kmotr 2 délkově moc neliší, ani nevíte, jak jsem rád, že ho mám za sebou. Raduji se stejně jako po jedničce, protože Kmotr 1 si mě v žádném případě tolik nezískal, proto jsem si mohl hned dopředu vymyslet, co mě v druhém díle čeká. To z něj dělá trochu přetaženou jednohubku. Nicméně kvalita filmu je prakticky stejně vysoká, jako v předchozím díle. Tam nám bylo promítnuto, jak to mezi mafiánskými rodinami chodí, jak si dokázal režisér Francis F. Coppola pohrát s vlastnostmi všech účastníků. Tady nad námi panovala tedy stejná atmosféra, protože v sobě má úplně stejný potenciál. Na Kmotrovi vůbec se mi zatím líbí jeho předvádění příběhu. Člověk je zkrátka v rozpacích hned na začátku, protože ani v nejmenším nemůže předvídat žádnou událost a z tohoto důvodu, aby se film nějak vyznačoval, je zřejmě tak dlouhý. Za nejlepší věc, která se mi ve filmu naskytla, byly scény vracející se do minulosti, kde panoval Vito Corleone. Roberta de Nira jsem zezačátku vůbec nemohl poznat, věděl jsem, že je to on, ale nemohl jsem věřit vlastním očím. Je velmi pozoruhodné, jak se Marlonu Brandovi podobá. Jistě, není to podoba tak obrovská, ale když nejspíš nechtěl Brando hrát, nikdo lepší zkrátka nemohl být obsazen. Al Pacino zde ukázal výborný charakter, dokázal mi, že umí být stejně přesvědčivý don jako jeho filmový otec. Jinak film mi přišel nyní takový světlejší s novými scénami, které se dokázaly od těch předchozích alespoň trochu lišit. Když jsem zvládl podívat se na Kmotrovy první dva díly, myslím, že mi nebude dlouho trvat shlédnout i poslední díl.

25. května 2009
avatar uživatele
70 %

Ach jo. Z prvního Kmotra jsem mě docela rozporuplné pocity, ale ještě jsem v sobě dokázal objevit nějaké to pochopení a překousl jsem to, ale pak opravdu nevím co si myslet o tomhle. Délka přes tři hodiny je nepřekonatelný problém, celé mě to hodně zarmoutilo, jelikož takhle nudný film jsem už dlouho neviděl. No, nudný? První půlka byla nudná. Já bych dokonce řekl, že byla absolutně o ničem. Nevýslovně mě to nebavilo a ani nevím, proč jsem to nechtěl vypnout. Přece Kmotr 2 nemůže mít nadarmo označení, jako 5. nejlepší film. A ještě že jsem měl pravdu. Proti první půlce je druhá diametrálně odlišná. Čistá zábava a konečně radost z prožívání tohoto díla byly na místě. Zařadili sem několik akčních scén a i nějaké zvraty přibyly. Ale všeobecně mě akční stránka zklamala. Nějaké tři přestřelky mi nestačily a první díl Kmotra byla proti druhému pokračování naprostá řež a to už v prvním bylo akce jako šafránu. Trochu to vynahradil konec, který se nesl v duchu klasický gangsterek, ale vše se zpravit nedalo. Já jsem si myslel, že gangsterky jsou svižné, ale Kmotr tvrdí pravý opak. Někoho to může i uspávat, tak jako mě. Samé diplomatické záležitosti, obchody a právní kličky, to pro mě není. Je to sice abnormálně obsáhlé dílo. Mapuje to život několika generací, ale zpracování mě nedostalo, tak, jako ostatní. Do filmu zařadili i epizodky z života bývalého kmotra (Marlon Brando) a tak nám alespoň trochu vynahradily jeho ostudnou nepřítomnost. Bez něj to není ono. Brando byl pravý kmotr, i když se Al snaží jít v jeho šlépějích. Když jsem se dostal k těm hercům. Za zmínku rozhodně stojí Oscar pro Roberta De Nira. Já to pokládám za něco nemyslitelného. Nepochopím, za co ho vlastně dostal. Kdyby všichni herci dostali Oscara, za to, co předvedl on, tak by udílení této ceny ztratilo význam, jelikož jeho ztvárnění mladého „Marlona“ bylo pro mě pouze průměrné. To Al Pacino by pro mě ještě lepší než dřív. Skvěle vystihl nálady a k němu by se mi Oscar hodil mnohem víc. Na konec se musím zmínit o věci, kterou jsem dříve nezmínil a to o stále dokonalé hudbě. Krása to poslouchat! Už v prvním dílu excelovala a tady byla neméně povedená. Prostě bomba. Takže: 1. půlka 50%, 2. půlka 90%. Nevychází mi z toho nic jiného než 70%, víc dát nemůžu. Uvidí se co třetí díl, kdyby nic jiného, alespoň je kratší a to je možná největší výhra.

14. března 2009
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Film má stejně jako předchozí díl skvělou atmosféru, ale rozvláčnělost a nejednotnost děje spolu s absencí Marlona Branda, coby Dona Vita, film v mých očích staví daleko za jedničku. Nepochybuju, že jde o důležitý film, ale osobně mě v několika věcech zklamal. Například naprosto nulová gradace děje a tím pádem i naprosto nezajímavý konec. Zakončení si to vážně zasloužilo lepší. Původně jsem chtěl dát jen 70%, ale podruhé už se mi film líbil víc. Nijak nadšený ale nejsem. 80% dávám spíš z úcty ke klasice.

3. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Ve srovnání s první dílem, je tento poněkud horší, ale ve srovnání s dnešními filmy je naprostou jedničkou. Příběh je i zde velice silný a film má skvělé herecké obsazení.

8. září 2008
avatar uživatele
Meky
...
80 %

Don Corleone podruhé...

Moc dlouho sem nechtěl otálet a po prvním díle sem v krátké době shlédl pokračování...a znovu se tomu vytknout moc věcí nedálo.....I když, přišlo mi to trochu nudnější než jednička, bylo tam docela dost hluchých míst a tím pádem se mi to zdálo dlouhé a strašně se to natahovalo. V "reálném" světě se toho moc nedělo, spíše mě zaujalo přehrávání života Vita Corleoneho, to bylo zajímavé, ale zároveň mi to přišlo i takové divné, když v první díle zemřel a až pak ukázali jak vlastně k tomu všemu přišel...Opět oscar za postavu Vita, tentokrát ho hrál Robert De Niro, a taky to zvládl....pomalu už to tak vypadá, že každý kdo si zahraje postavu Vita tak dostane oscara :-D. Co se týče scénáře, opět bezchybný, minule sem zmínil jen Francise Coppolu ale velkou zásluhu (možná větší jak Francis) na něm má Mario Puzo. Réžie, hudba, vedlejší role, opět vynikající...

5. září 2008
avatar uživatele
pier
...
100 %

Krstný otec II

Druhý díl nesmrtelné série, a podle většiny diváků i lepší než díl předešlý…Podle mě to není až tak úplně pravda nechci říct že mě nudil to rozhodně ne, ale první díl je prostě revoluční a příjde mi jako urážka když někdo řekne že první díl je o 100% horší, to prostě může říct jen blb, co bych bral jako hlavní důkaz je neúčast charismatického Marlona Branda…Co se mi docela nelíbilo že už tady přestala být taková ta dusná rodině-mafiánká atmosféra, co v jedničce řešili v klidu tady ho jednoduše zabili…Co naopak byl vynikající tah Coppoli byla ukázka vzniku Vita Corleone a jeho začátky které bravurně zahrál Robert DeNiro, tahle pasáž mi přišla dokonce víc zábavná a pro mlsný jazýček to bylo to pravé ořechové…Co se mi dál líbilo byla ukázka Kubánské revoluce, je až k nevíře co Copplu napadne…Vývoj postavy Michaela Corleona je podán naprosto přesvědčivě a mimořádně zajímavě, když jsem si jeho obraz zarmouceného muže v závěru srovnal s tím klukem ze svatby z prvního dílu, začal jsem ho až litovat…A ta krásná italština, nemůžu si pomoct, ale zdálo se mi, že se v pokračování objevuje mnohem víc, navíc jak z úst Pacina, tak i De Nira zní více než příjemně…Co dodat? Kmotr II je obrovským soubojem dvou herců, kteří patří mezi nejlepší herce, jací se kdy narodili…Roberta De Nira a Al Pacina…A tentokrát De Niro Pacina možná skutečně přehrál…Kmotr II si rozhodně nezaslouží ode mě menší hodnocení než 100, to prostě neudělám, poslední scéna filmu je naprosto odzbrojující a při jejím sledování mi bylo tak nějak smutno po všech těch co už byli mrtví…

13. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

Kmotr II je prostě učiněný skvost.Z mého pohledu je vážně neuvěřitelné, že po skvělém prvním dílu se podařilo Francisi Fordu Coppolovi stvořit další díl této nesmrtelné ságy který je minimálně stejně dobrý jako jeho předchůdce i přesto jak strašně vysokou laťku stanovil.Jediné co mi asi v druhém pokračování chybělo byl extrémně charismatický Marlon Brando.Co bylo ovšem úžasné byly ty dvě příběhové roviny přičemž v se pozornost upírá hlavně k Michaelu Corleona a k celkovému dění kolem rodiny zatímco ta druhá je vlastně celá o úplných začátcích Vita Corleone kterého perfektně ztvárnil mladý Robert De Niro.V poslední době jsem viděl spoustý mafiánských či gangsterských filmů ovšem když se řekne mafie vybaví se mi jediné KMOTR…a proč?Asi hlavně kvůli tomu kouzlu a autentičnosti z jakou je rodina Corleone vykreslená, protože takovýhle byli ti mafiáni za prohibice.Na povrch inteligentní, mírumilovní lidé kteří si nadevše cenili rodiny, ale ve skutečnosti to byli ve směs všichni vrahové a nemilosrdní obchodníci!!.Abych to zkrátil…úžasný scénář, kouzelně profláknutá muzika, ohromující výkony všech herců a geniální režie Coppoly.To je to co tento nesmrtelný snímek nabízí.A vůbec se nebojte jeho délky.200 minut je sice úctyhodná doba ovšem ta uteče takovým způsobem, že se vážně nestačíte divit.

2. června 2008
avatar uživatele
80 %

Film je to samozrejme kvalitný no podľa môjho názoru trochu zaostáva za jednotkou. Tá sa mi viac páčila. Aj keď oscary a ďalšie ocenenia hovoria čosi iné.

6. dubna 2008
avatar uživatele
80 %

Uritě velmi zdařilé pokračování - druhý díl trilogie - tentokrát není jak bývá zvykem dílem ustupujícím ze slávy dílu prvního. Děj se stal naštěstí snad jen v pár sekvencích trošičku nudnější, ale určitě kvalitě filmu neublížil. Výkony herců jsou trvale na maximu. Přesto nebude hodnocení stejné jako u prvního dílu.

23. října 2007
avatar uživatele
100 %

Nádherné pokračování geniálního prvního dílu a pro mě osobně jedna ze srdečních záležitostí. Coppola po úspěchu jedničky dostal daleko, ale daleko víc peněz a proto jde výprava filmu až za hranice monumentárnosti. S 200 minutami je to téměř maratonská záležitost, ale svým kouzlem vtáhne příběh diváka do děje tak silně, že po skončení zjistí, že je o tři a půl hodiny starší a nikterak si toho nevšimnul. Opravdu hodně se mi líbilo skvostné vybalancování dvou časových rovin, ve kterých se film odehrává. Příběh otce a syna, se kterými už jsme se seznámili v prvním díle. Tak trochu mezi nimi dojde k prohození rolí, protože jak Michael začínal už je známo a tady je na velké ploše zobrazen jeho život gangstera na vrcholu, zatímco Vita jsme na vrcholu viděli a jeho příběh, kdy se dostává k moci je tedy o fous zajíměvější, než ten jeho syna. Coppola režíruje bravurně a je radost sledovat jeho dítko v rozpuku. Herecky je to opět bravurní. Většina lidí z jedničky zůstala a jen prvotřídního oskarového Marlona Branda vystřídal ve stejné roli Bobby De Niro, který ho nahradil opravdu důstojně a získal za stejnou roli též zlatou sošku. Al Pacino je prostě démon a když se v jednom filmu sleze právě s De Nirem, je to zážitek, na který se nezapomíná.

27. června 2007
avatar uživatele
30 %

část druhá

Můj nenadšený pohled na trilogii pokračuje i v druhé části a ještě se stupňuje k horšímu. Tři hodiny a čtvrt, pro mě dokonale zabijácké nudy, vyplněné desítkami postav, obchodních a rodinných vztahů, ve kterých se člověk nemůže vyznat. Spousty nekonečných dialogů a dlouhých záběrů, například na různé tancovačky a divadelní představení. Tato trilogie pro mě není vrcholem světové kinematografie, spíše naopak a jen při pohledu na obal od dvd se mně dělá špatně. Pro mě je úspěch Kmotra nepochopitelný. Zajímavý je také pohled na podrobně vypsané hodnocení všech registrovaných uživatelů. Ze 140ti lidí to téměř nikdo nehodnotí průměrně, což je samo o sobě záhadné. Žádný jiný film tento fenomén nemá. Vždy se najde minimálně 20 lidí, kteří dají 40-60%. Tady ne. Asi je tu zažitá nějaká neurčitá povinnost dát prostě Kmotrům znaleckých 100% a vrátit se ke studování nejgeniálnějšího seriálu Saw, který nikdy nezklame a stále překvapuje i v osmém díle. Proto i 100% je tady na místě.

6. června 2007
avatar uživatele
100 %

Prve dva diely Krsneho otca su velke diela Coppolu ale dejovo sa nedaju porovnat, kazdy z nich ma svojho "ducha" filmu, ktory ucaruje divakovi. Tie pohlady do historie a vysvetlenia sucasneho konania su skvele a vyprava v tomto filme je proste uzasna.

19. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Druhý díl Kmotra rozhodně není horší než první, spíš naopak. Jenom když se podíváme na množství ocenění, které film dostal, je vidět jaký obdiv musel film v 70. letech vyvolat. Nádherné zobrazení New Yorku na počátku 20. století dává filmu krásný nadech a herci jako v předchzím dílu zahráli vše na 1.

9. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

O nic horší než díl první, jediné co mi ztěžovalo jeho shlédnutí je opravdu rekordní délka, ale při samotném sledování vůbec nevadí.

3. března 2007

The Godfather : Part 2

Řekl bych, že druhý díl Kmotra už není tak dobrý jako první, ale i tak je to jeden z nejlepších filmů všech dob. Al Pacino dokazuje, že je perfektní herec a stejně tak i Robert DeNiro, který mladého Vita Corleona zahrál na 100%. Jinak příběh, režie, scénář i hudba jsou znovu na špičkové úrovní.

4. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Nejlepší film všech dob!!!

Druhá část této báječné trilogie je neméně lepší než ta první. Tentokrát už bohužel bez skvělého Marlona Branda, nicméně opět s neméně lepším Al Pacinem a dalšími herci (nově Robertem de Nirem, který za svou roli získal dokonce oscara). Knihu jsem si přečetl až po shlédnutí všech třech filmů a skutečně neměla chybu. Mario Puzo má fakt talent, stejně jako Francis Ford Coppola, který celou trilogii zrežíroval. Obvykle se nestává že by film byl lepší než kniha, ale v tomto případě je alespoň stejně dobrý. 6 oscarů a 5 nominací snad svědčí za vše. Takže pokud bychom to brali podle ocenění tak by byl Kmotr dvojka lepší než jednička, ale podle mého názoru je celá trilogie vrcholem celosvětové kinematografie všech dob!!!

29. července 2006
avatar uživatele
100 %

Dokonalost sama...

Není často vidět, aby se druhý díl trilogie mohl rovnat prvnímu, toto však F.F.Coppola dokázal a ukázal světu, že jednička nebyla náhoda a že dokáže být ještě lepší. Godfather Part II je vskutku mistrovské dílo, s úchvatnýmy hereckými výkony všech - což v jedničce tak dobré nebylo, s dokonalou kamerou, zvukem, krásnou hudnou Nina Roty, nadměrně dobrým scénářem Maria Puzza, s pěknými kostými... mno prostě se vším - dokonale promyšleným. Do varu mě dostávají například návraty do minulosti, kde exceluje Robert DeNiro... Dále už nejde chválit, je to prostě dokonalost sama - ještě možná o něco lepší než Part I, ale řadím je na stejnou úroveň... a to mezi nejlepší filmy, jaké kdy vůbec vznikly. Je to sice o gangsterech, je to sice krimi, ale užijete si i legrace, stejně jako v jedničce... Al Pacino! Je úžasný, jeho zamítání je skvělé... Je to krása jaká se nevidí... Paráda!100%...!

22. července 2006
avatar uživatele
100 %

Skvělé pokračování

Kmotr II. úspěšně navázal tam kde první část skončila, dostáváme se stále hlouběji a hlouběji do celého systému podsvětí a děj nabývá na zajímavosti. Z Michaela se konečně stává už syn svého otce, musí však strávit jisté údobí na slunné Sicílii, aby se zklidnili rozčeřené vody. Možná právě ta část odehrávající se na Sicílii je až zbytečně rozvláčná, ale zase navodí správnou atmosféru. Naproti tomu naprosto senzační a bezchybný je celý flashback do mládí Vita Corleoneho, to je zážitek! Proti Kmotrovi prostě, když nepočítám stopáž, nemám výtky, takže to nebudu protahovat a dám sto.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Kmotr II. ...

...je výborné nadvizanie na jednotku. Dej je trochu drsnejší a dá nám aj odpoveď, ako to vlastne bolo na samom začiatku, keď ešte "krstný otec" ani netušil, akým smerom sa bude odvíjať jeho život a jeho skutky.

Kdysi dávno