CHYBY VE FILMU
[posloupnost] Když Johnny omráčí plukovníka, tak má plukovník ohrnutý kabát (je vidět bílá strana). Když k němu přibíhá zdravotník, tak už je otočený (červená barva).
[bez zařazení] Když při přestřelce v garážích dojdou automechanikovi náboje, tak Johnny vytáhne pistoli (Beretta M92F) a po zmáčknutí spouště mu z pistole vypadne závěr což je nemožné, když je ve zbrani zásobník a při bližším pohledu je i závěr zajištěný pojistkou.
[bez zařazení] Když jede Johnny se svým kolegou autem, můžete v odrazu předního skla vidět kameru.
[posloupnost] Při záběrech "skryté kamery" z Johnnyho koupelny se při každém záběru mění pozice zubní pasty v pravém dolním rohu, a to aniž by se jí Johnny dotknul.
[posloupnost] Když Lorna leze po žebříku do hradu, můžete si na jejích zádech všimnout tetování. Později, když při ceremoniálu bojuje s odstřelovačem, tak na zádech žádné tetování nemá.
[posloupnost] Když jsou Johnny a Bough napadeni v garáži automechanikem, tak se automechanik schová za sloup a začne po nich střílet. Všimněte si, že ve sloupu už je díra po kulce a to ještě Bough nezačal střílet. když po střihu začne po útočníkovi pálit, tak trefí pouze sklo zaparkovaného auta. jenže když útočník začne utíkat, jsou ve sloupu už tři díry po kulkách.
[bez zařazení] Když jsou ukradeny klenoty, tak English ještě potom sestavuje portrét, to uběhne asi tak den. A když se potom vrací na místo činu a vleze dolů, tak tam zloději pořád ještě nakládají klenoty do vozu. Že by jim to trvalo tak dlouho?
[bez zařazení] Když English vejde do restaurace, a pak mu číšník dá pití, tak mu spadne na zem, a když mu dá druhou sklenku, rozbije se mu v ruce, a když se pozorně díváte na tu sklenku než ji číšník dá Englishovi, je už před tím nalomená.
[bez zařazení] Když Boff a Johnny jedou v odtahovém voze, tak v čase 22:54 je možné vidět dole mezi stěrači malou kameru.
[posloupnost] Když na začátku hlídají kolegy-agenty na pohřbu, při pohledu zezadu má Johnnyho kolega rozepnutý kabát, při pohledu zepředu ho má najadnou zapnutý.
[posloupnost] Když jdou pomocníci Pascala dát královně podepsat abdikaci, tak ji to "lejstro" položí na stůl. Položí tam JEN ten papír. Když je ale bližší záběr, tak je na tom papíře propiska. Ale jak se tam dostala, vždyť ji tam ten chlap nepoložil a když se budete pořádně dívat, tak ji tam nedala ani královna.
[bez zařazení] Následník trůnu se automaticky stává panovníkem bezprostředně po smrti nebo abdikaci svého předchůdce. Čili ve skutečnosti by se Pascal stal králem už v momentě podpisu královniny abdikace a nemusel by tedy s uskutečněním svého plánu čekat do korunovace. Korunovace je pouze ceremoniální záležitost a nemá žádný vliv na funkci a pravomoci panovníka.
[posloupnost] Když dávají na hlavu Pascalovi korunu, tak se Johny English zhoupne na laně a sebere mu ji. Pascal ,,vyskočí" z křesla a vytáhne pistoli. Všimněte si těch ,,šňůrek" co má na pravém rameni (pro nás levé). Nejdříve má ruku v nich, v dalším záběru se mu ruka z nich vyvlíkla a v další záběru má ruku opět v nich, aniž by ji tam dával.
[bez zařazení] Když Johny přistane na budově nemocnice a všechny "shromáždí" v pokoji a ptá se, kde má kancelář Pascal a oni se podívají na druhou budovu, tak se Johny ohlédne taky. V tomto záběru je vidět kamera.
[posloupnost] Když Johnnyho odvádí jeho kolega ze hřbitova "jako blázna", tak v jednom okamžiku má v ruce zbraň, která v dalším střihu z jeho ruky zmizí, aniž by bylo vidět, že by si ji někam schovával.
[bez zařazení] Když zločinci prchají před Johnnym Englishem, můžete za jejich autem vidět stopy od pneumatik z předchozích natáčení této scény.
[bez zařazení] Když je Pascal u premiéra a sděluje mu, že všichni agenti jsou mrtví, ve skleněné skříňce je vidět odraz mikrofonu, jak se vznáší nad premiérem.
[posloupnost] Pozorně sledujte Laurin účes. Nejméně v pěti scénách si její vlasy skáčí kam se jim zachce. Například na začátku u těch korunovačních klenotů: Jednou má pramínek na pravé řase, podruhé na obočí a pak vůbec žádný.
[bez zařazení] Když je Pegasus u premiéra a oznamuje mu, že všichni agenti jsou mrtví, ve skleněné výplni za premiérem se odráží mikrofon.
[bez zařazení] Panovník může abdikovat pouze sám za svoji osobu – v žádném případě se nemůže vzdát trůnu a následnictví za celou královskou rodinu nebo kohokoliv vyloučit z nástupnické linie. Další celkem zásadní trhlina v jinak dobře natočeném filmu.
[bez zařazení] Když se Johnny houpe na laně nad Sauvagem a drží v ruce korunu, tak Sauvage vytáhne pistoli. Prvním výstřelem se trefí do zdi a druhým výstřelem trefí Johnnyho do ruky. Jak je možné že mu vůbec neteče krev ze zasažené ruky?
[bez zařazení] Když Johnny a Bough jedou na Sauvagovu budovu, tak ve filmu jsou dvě budovy, ale ve skutečnosti je tam jedna.
[posloupnost] Když je Johnny po smrti agenta 1 předvolám do kanceláře Phoenixe, povídá sekretářce o špionážních perech. V jednom záběru má na sobě sako s 5 knoflíky a v druhém najednou se 7 knoflíky. Že by uměl tak rychle přišívat, a to jednou rukou?
[bez zařazení] V závěru se mimo jiné dozvídáme, že Pascalovi hrozí trest smrti. To je ovšem vyloučeno, protože trest smrti byl ve Spojeném království definitivně zrušen v roce 1998 a film byl natočen, resp. se odehrává v roce 2003 (viz patrné datum při záběru na abdikační listinu).
[bez zařazení] Vůbec celý Pascalův plán by byl v reálu neproveditelný (a tím i pointa celého příběhu jde zcela mimo realitu). Velká Británie je konstituční monarchie a drtivá většina pravomocí panovníka je jen formální. Teoreticky má sice panovník stále pravomoc si přivlasnit území a mnoho dalších (vyhlásit válku, odvolat premiéra a jmenovat na jeho místo kohokoliv, rozpustit parlament atd.), pokud by se však pokusil reálně těchto pravomocí využít bez souhlasu parlamentu, mělo by to za následek ústavní krizi vedoucí k sesazení panovníka z trůnu nebo svržení monarchie. Plus dalších tisíc a jedna důvodů, proč by se TOHLE nikdy nemohlo stát.
Verze 3.3.0 All Rights Reserved
Podmínky užití | Reklama
RSS | Kontakt | FAQ
0.021 sec. (PHP: 59% SQL: 41%)