NÁZORY K FILMU
...
Začátek poutavý, ale pak se to začalo táhnout a já se těšil vždy jen na tu dějovou linii s Matte Damonem. A ta vlastně taky nebyla nijak zvlášť zajímavá. Ten románek se zrzkou z kurzu vaření mi navíc přišel absolutně zbytečný. Nebýt v tom filmu, nic se nezmění. A celkový dojem žádný. Zkátka podprůměr.
...
Cécile de France
Trochu překombinovaný thriller, který má několik duchařských příběhů, doplněných o romantickou zápletkou a živelnou katastrofou, ale výsledný mix dokáže upoutat.
...
Tak zas opět zklamání. Čekal jsem o mnoho víc. Myslím, že tento fenomén nabízí tolik možností, otázek, ztvárnění, že i sebehorší amatér z toho dokáže při využití jen jedné tisíciny nabízené škály udělat poutavé dílo avšak Clint Eastwood se nás rozhodl přesvědčit, že i s tak "výbušným" materiálem přesto lze udělat nudnou, šedou a unylou slátaninu. Film mě totálně otrávil a neodnáším si z něj ani trochu pozitivního dojmu. Ani relativně mnou oblíbený Matt Damon to nevytrhl. Jediné procenta dávám za herečku B.D.Howard neboť jeji postava je zde příjemná a narušuje nudnost scén ale bohužel linie této postavy je bez jakéhokoliv vysvětlení useknuta. 30%
...
Neviem či to bol vtip alebo čo ale strata času určite. Matt Damon - žiadna záruka pútavého filmu. Dávam percentá za zaujímavý začiatok a ostatné percentá, ktoré nedávam sú za zbytok filmu.
...
Film jsem si pustila jen kvůli tomu, že jej přinesl tatík kvůli tomu, že jsme zrovna doma sjížděli všechny filmy s Mattem Damonem. Slyšela jsem o něm jen to, že tam hraje, nic víc. Ani kdo to režíroval. Zažila jsem tedy nevědomky k tomu, čí dílo to je, docela nudné skoro 2 hodiny, ze kterých mě vytrhl pouze dojemný příběh Marcuse a bravurní výkon herečky, která ztvárnila jeho matku. Ani Cecile ani Matt Damon mě nebavili. Atmosféra unylá a ospalá - dobrá vzhledem k žánru filmu, ale prostě moc komornosti někdy škodí. No a když s titulkami přišlo odhalení, že se jedná o film Clinta Eastwooda, nezbylo mi než povzdechnutí - jo chlapče, zase jsi to nevychytal.
...
Po zhlédnutí snímku Hereafter a následném přečtení recenze nemohu jinak než zcela souhlasit s recenzí uživatele "xxmartinxx", a to opravdu doslova. Co mě u filmu udrželo, byl Matt Damon a skutečnost, že se jedná o další snímek Clinta Eastwooda, od něhož si nenechám od jisté doby ujít žádný kousek. Na film se dá jednou podívat, neočekávejte ale žádné zlomy a dějové zvraty a na závěr, jak jsme u Clinta zvyklí, už vůbec ne. Je jasné, že film byl o tom, že se osudy tří hlavních hrdinů nějakým způsobem nakonec propojí, ale to tzv. "osudové setkání" na knižní výstavě mě fakt neoslovilo, přišlo mi to strašně laciné, ryhlé až směšné a i ty události poté, zejména poslední scéna - to mělo být co?! Pan Eastwood měl zřejmě v úmyslu natočit film o pro mě docela silném a zajímavém tématu a v průběhu natáčení asi zapomněl, co že to vlastně chce natočit a nějakým způsobem to rychle ukončil. Ale ta rádoby romantická vsuvka na konci skutečně nezafungovala, v tomhle filmu určitě ne, alespoň ne na mně. Zajímalo by mně, co George Marii do toho vzkazu napsal, když to bylo pomalu na tři strany. Trochu mi to připomnělo Ztraceno v překladu, ale skutečně pouze v tom, že jsme se nedozvěděli, co ve vzkazu Marii bylo. Ani nevím, jestli jsem si to měl podle předchozího děje domyslet sám nebo obsah nebyl tak důležitý, fakt nevím, co si mám myslet. Matt Damon si s rolí, která mu ani nedávala příliš prostoru, poradil, nic jiného mu ani nezbývalo. A na závěr opět musím souhlasit s "xxmartinxx", že nejsilnější, nejpůsobivější a zároveň nejzáživnější byly scény s malým Marcusem a Jasonem. Kdyby Clint Eastwood film uchopil a ztvárnil např. ve stylu Šestého smyslu, udělal by lépe. I přes to všechno Clintovi Eastwoodovi nadále věřím a doufám, že se v jeho filmografii objeví další dílo hodné Gran Torino či Changeling. P.S. Kdo se na film bude dívat s tím, že zjistí, jak to po smrti vlastně je, zda skutečně existuje život po životě nebo aspoň úhel pohledu na toto jistě pro mnohé zajímavé téma, bude zklamán. Nic takového v tomhle filmu nenajdete.
...
One-man-show
Pro mě to byl film celý postavený na Mattu Damonovi, to samozřejmě není chyba. Však on už tomu i scénář sám nasvědčoval, že ano. Vlastně jediné originálnější výkony jsem viděl v malých chlapcích a právě Mattovi. U ostatních to působilo heslem 'Jen do výše svého platu.', což byla podle mě škoda. Celkový dojem však výborný.
...
I přesto, že hlavním tématem filmu je smrt a vše kolem ní, jen o tom to rozhodně není. Jde hlavně o drama o lidech, jejichž život změnila jedna událost. Výborně napsaný i natočený film, Eastwoodova režie je také brilantní a hlavně herecké výkony jsou skvělé a přesvědčivé. Jistě může to vypadat jako pouhý slepenec tří tematicky souvisejících příběhů, ale tak to rozhodně není. Všechny tři dějové linie mají svůj příběh i dějový vývoj. No a nakonec se i protnou... Osobně mě ale nejvíce zaujala dějová linie George v podání skvělého Matta Damona. Jistě, Clint Eastwood natočil už lepší filmy, ale Hereafter je rozhodně povedený film.
...
70 / 80%
Nemůžu si pomoct, ale mně se ten film líbil. Pan Eastwood už je myslím ve věku, kdy si může dovolit točit a filozofovat o smrti, jak chce. Navíc v tomhle případě stylem, jakým se točilo dříve, a který tak v dnešní kinematografii postrádám - klidný snímek se zajímavým příběhem jak z dob Kmotrů, Lovců jelenů a podobných libůstek. Dnes se pomalé snímky točí také, ale jsou to samé uzívané rodinné ždímačky typu Rabbit Hole nebo Blue Valentine. A točit o smrti je opravdový kumšt, protože ať si říká kdo chce, je to stále kontroverzní téma. Můžete ve filmu ukázat mimozemšťany, nahé dvouhlavé ženy, střeva i kopulujícího Satana (South Park), jakmile začne někdo básnit o posmrtném životě, dívá se na něho veřejnost skrz prsty. A i když se tento názor ve filmu objevuje, byl paradoxně potvrzen i vlažným přijetím. Příběhově se mi to líbilo (ač podobné např. Babelu, mnohem lépe zvládnuté), herecky rovněž (Matt Damon nebývá vždy takhle jistý; toho malýho kluka bych chtěl vidět zas) a ať si říká kdo chce co chce, ta vlna tsunami byla natočena děsně coooL!!! :-P
...
Tak to vidím já...
Je zajímavé, že Clint Eastwood má štěstí na dokonalé prošumění jeho slabších kousků, které se do části světa ani nedostanou (leda na DVD) a za měsíc se o nich nemluví. Nechci tvrdit, že by herci hráli špatně. Nemůžu říct, že by některá scéna (krom útoku tsunami) vypadala vizuálně nezvládnutě, že by Clint nezabíral emoce různých postav citlivě a důvěryhodně. Některé scény sami o sobě jsou dokonce působivé velmi. Jenže to nic neznamená, když celek nefunguje. Umím si představit, že kdyby Clint natočil snímek jen o tom klukovi, opět bychom tu měli pořádný filmový zážitek, jenže on tam vecpal Damona a Francouzku, čímž to totálně... nepovedlo.
...
GREAT
Hereafter, alebo Život po živote, je film, ktorý svojou výpoveďou a výrazovými prostriedkami nezaujme každého. Film postupuje v troch rovinách samostatných a zdanlivo nesúvisiacich príbehov odlišných ľudí, v odlišnom prostredí tak, aby záverečné finále prinieslo romantické rozuzlenie. Majster Clint Eastwood rozohráva príbeh, ktorý sa svojou naliehavosťou dotýka každého človeka, t.j. nazerá za oponu smrti a predkladá nám to, čo môžeme očakávať po smrti. Príbeh plynie pomaly, ale scény sú precízne komponované tak, aby sa nestrácal prehľad a aby dej filmu bol zrozumiteľný v každom okamihu. A nakoniec, Matt Damon dokazuje, že je pán Herec, ktorý sa vie stotožniť aj s postavou robotníka a človeka bez svalov. Tento film určite nebude pre všetkých kinofilov, no ja som sa presvedčil, že aj romantické filmy môžu byť skvelé.